WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

14 lipiec 2009 - 20 lipiec 2009, wydanie nr 54
poprzednie wydanie | kolejne wydanie

   Zaproszenie
Burmistrz Gołdapi zaprasza wszystkich, którzy w sercu mają pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego, na chwilę zadumy przy Pomniku Niepodległości na Placu Zwycięstwa. W programie uroczystości, które odbędą się 1 sierpnia o godzinie 17 przewidziany jest między innymi występ orkiestry z Chmielnej. Zagra ona piosenki powstańcze i warszawskie szlagiery z tamtego okresu.
[20-07-2009 / nr art. 5420]

   DNI GOŁDAPI 2009 - niedziela
wybory Miss Mokrego Podkoszulka

     

     

     

 

rozmowa z Katarzyną Nowak, Miss Mokrego Podkoszulka Gołdap 2009


koncerty zespołów: Enej, Avocado, De Mono

     

     

     

     

     

     

rozmowa z Piotrem Sołoduchą i Mirosławem Ortyńskim z zespołu Enej

rozmowa z Andrzejem Krzywym, liderem zespołu De Mono

     

[19-07-2009 / nr art. 5419]

   DNI GOŁDAPI 2009 - sobota
akcja honorowego oddawania krwi, pokaz motocykli

   

   


turniej plażowej piłki siatkowej

   


przejazd motocykli ulicami miasta

     

   


koncerty zespołów: Chris Peter Band, VIR, Łzy

     

     

     

     

     

     

 

podsumowanie drugiego dnia Dni Gołdapi przez dyrektora Domu Kultury Zbigniewa Mieruńskiego

rozmowa z Mariuszem Długoszem, liderem zespołu VIR

rozmowa z Anną Wyszkoni, liderką zespołu Łzy

     

[18-07-2009 / nr art. 5418]

   Minister Obrony Narodowej w 15 pplot Gołdap
16 lipca przeciwlotników w gołdapskiej jednostce wojskowej odwiedził z roboczą wizytą minister obrony narodowej Bogdan Klich. Towarzyszyli mu między innymi radca MON gen. broni Mieczysław Cieniuch, dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Waldemar Skrzypczak oraz zastępca dowódcy 1 Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Ryszard Jabłoński.

W strugach ulewnego deszczu Bogdana Klicha przywitał dowódca pułku płk dr Bogusław Musiał. Minister w czasie wizyty zapoznał się z rozmieszczeniem pododdziałów pułku oraz obejrzał bazę szkoleniową i koszarową. Dowódca pułku na spotkaniu z kadrą kierowniczą jednostki zapoznał ministra z przeznaczeniem i funkcjonowaniem pułku oraz jego zadaniami. Bogdan Klich w sposób rzeczowy i wnikliwy interesował się życiem codziennym jednostki. Następnie na hali sportowej odbyło się spotkanie z żołnierzami i pracownikami wojska, na którym zgromadzeni zadawali ministrowi wiele pytań dotyczących życia wojskowego. Bogdan Klich poinformował również o kilkuletnich planach dotyczących gołdapskiego garnizonu.

Po zakończeniu wizyty w 15 Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym szef MON udał się na spotkanie z władzami samorządowymi miasta i powiatu gołdapskiego, po czym przy słonecznej juz pogodzie odleciał wizytować kolejne garnizony.

mjr Grzegorz Łapiński

     

     

     
[18-07-2009 / nr art. 5417]

   DNI GOŁDAPI 2009 - piątek
Otwarcie odremontowanej wieży ciśnień na ulicy Suwalskiej

     

     

     

posłuchaj informacji dotyczących wieży, udzielonych przez jej współwłaściciela Henryka Górnego


"3xGołdap" - otwarcie wystawy plastyczno-fotograficznej

   

koncert Pro Musica Antiqua, recytacja wierszy przez Annę Szarejko

   


Koncerty zespołów: TRAX, Dance Express, Łukash

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

[18-07-2009 / nr art. 5416]

   Kronika policyjna
W nocy z 14 na 15 lipca nieznany sprawca ukradł z pola w Żabinie pastuch elektryczny o wartości 500zł. 15 lipca w południe nieznany sprawca ukradł z prywatnego terenu we Wrotkowie 5 rolek siatki do grodzenia zwierząt o wartości 250zł.
Policja apeluje do wszystkich osób, które były świadkami którejś z wymienionych kradzieży lub posiadają inne informacje pozwalające na ustalenie jej sprawców lub miejsca ukrycia skradzionych rzeczy, o kontakt pod numerem telefonu 087-615-54-00 lub 997.
GOŁDAP. 15 lipca o godzinie 14.25 policjanci zatrzymali na ulicy Kościuszki 34-letniego Roberta M., który będąc pod wpływem alkoholu jechał samochodem. Mężczyzna wydmuchał 2 promile. Godzinę później na ulicy Wojska Polskiego wpadł inny kierowca, 50-letni Jan T. Jego wynik to 2,5 promila. Oba pojazdy sholowane zostały na parking w Jabramowie.
GOŁDAP. 16 lipca o godzinie 2.35 policjanci zatrzymali na ulicy 1 Maja motorowerzystę. 17-letni Szymon T. miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd został odstawiony na parking w Jabramowie.
[17-07-2009 / nr art. 5415]

   DNI GOŁDAPI 2009: Akcja krwiodawcza
[17-07-2009 / nr art. 5414]

   Z rynku "zniknęło" pół kilograma amfetaminy
Wczoraj około godziny 21 przy targowicy miejskiej gołdapscy policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli nerwowo się zachowywać. Próbowali też oddalić się z miejsca kontroli. Funkcjonariusze poza sprawdzeniem dokumentów przeszukali także podręczną torbę trzymaną przez jednego z mężczyzn. To był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że w środku było 100 gram marihuany, pół kilograma amfetaminy oraz metalowe pałki i kastety. Bracia, 24-letni Paweł S. i 28-letni Robert S. trafili do aresztu. Jeżeli zostaną im przedstawione zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, grozić nim będzie do 10 lat pozbawienia wolności.
 

   

[16-07-2009 / nr art. 5413]

   Urzędnicy stanęli na wysokości zadania

Halina Dawidowicz wróciła do swojego mieszkania trzy tygodnie temu. Była zaskoczona jego stanem. Było czysto, jakby nigdy nic tu się nie stało.
Historię pani Haliny Dawidowicz opisałem kilka tygodni temu. Jej kłopotami zainteresowałem wówczas także burmistrza Marka Mirosa i Władysława Frydrycha z UM. Obaj obiecali pomoc. Co najważniejsze, słowa dotrzymali.

13 marca w bloku przy ulicy Armii Krajowej doszło do groźnego pożaru, wybuchł on w jednym z mieszkań na piętrze. Strażakom udało się go w porę ugasić. Niestety, budynek nie nadawał się już do zamieszkania. ADM oraz pracownicy Urzędu Miejskiego zdecydowali, że mieszkańcy będą mogli się wprowadzić dopiero po wyremontowaniu klatki schodowej. Miało to trwać kilka, góra kilkanaście dni. Lokatorzy w miarę możliwości zamieszkali u swoich rodzin lub znajomych. Część, w tym pani Halina, skorzystała z możliwości zamieszkania w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym. Okazało się, że remont znacznie się przedłużył. Lokatorzy mogli wrócić do siebie dopiero pod koniec kwietnia. Niestety, nie dotyczyło to pani Haliny.

- Nie mogłam wrócić do siebie, bo zalało mi mieszkanie. - mówi Halina Dawidowicz. - W kuchni rozpłynęła się część trzonu kuchennego, do tego uszkodzone zostały płyty kartonowo-gipsowe, którymi obłożona jest część ścian.

Przyczyną zalania było pękniecie rury. Pani Halina przeraziła się wówczas informacją, że remont będzie tylko powierzchowny, polegający na usunięciu najbardziej widocznych usterek. Jak twierdzi, tak jej powiedzieli fachowcy, którzy oglądali skutki zalania. Sprawą obiecała się zająć Lucyna Milewska z ADM. Zapewniała, że mieszkanie nie będzie w gorszym stanie niż było. Halina Dawidowicz pierwszą noc w swoim mieszkaniu po pożarze spędziła 26 czerwca.

- Byłam zaskoczona zastanym stanem mieszkania - mówi pani Halina. - Fachowcy zrobili wszystko bardzo dobrze. Do tego wszystko posprzątali, umyli okna i piec. Zamontowali też uchwyt w łazience, o który prosiłam.

26 czerwca panią Halinę spotkała jeszcze jedna niespodzianka. Dzięki staraniom Władysława Frydrycha, zastępcy gminnego centrum zarządzania kryzysowego, otrzymała elektroniczny ciśnieniomierz. Zgodę na jego zakup wydali w czerwcu radni miejscy, właśnie na wniosek urzędnika.

- Bardzo mi się przyda i ułatwi życie - twierdzi nie kryjąc zadowolenia Halina Dawidowicz. - Teraz nie będę musiała chodzić do przychodni, by mierzyć ciśnienie. Ze względu na chorobę musiałam to robić każdego dnia.

Pani Halina żyje bardzo skromnie, jej dochody wynoszą około 500 złotych. Te pieniądze muszą jej wystarczać na leki, jedzenie, czynsz i inne opłaty. Do tego musi jeszcze spłacać zaległości czynszowe, powstałe kilka lat temu.

- Przed trzema laty zachorował mój syn, który zmarł kilka miesięcy później. - mówi pani Halina. - Musiałam wybierać, czy kupić mu leki i ogrzewać mieszkanie, czy płacić czynsz. Wybrałam to pierwsze.

W ten sposób powstało zadłużenie, które w czerwcu wynosiło z odsetkami prawie 5 tysięcy złotych. Zapytaliśmy wówczas burmistrza Marka Mirosa, czy możliwe byłoby umorzenie zaległości.

- Nie jestem w stanie powiedzieć, czy prawo pozwala mi na to. - mówił wówczas Marek Miros. - Jeśli tylko wpłynie podanie i podawane fakty będą miały potwierdzenie w rzeczywistości, sprawdzę to, a wniosek ten spotka się z dużą życzliwością.

Pani Halina złożyła podanie, a burmistrz dotrzymał danego słowa. Po zapoznaniu się z dokumentami i wyrażeniu pozytywnej opinii przez jego zespół doradczy, wyraził zgodę na umorzenie zaległości. Odpowiednie zarządzenie podpisał w poniedziałek w obecności Haliny Dawidowicz.

- Jestem szczęśliwa - mówi pani Halina. - Nie sądziłam, że spotkam się z taką życzliwością urzędników i burmistrza. Dziękuję panu Władysławowi Frydrychowi, burmistrzowi Markowi Mirosowi i innym osobom za okazaną pomoc.

Dodaje, że teraz będzie jej znacznie łatwiej funkcjonować. Dzięki umorzeniu zaległości jej miesięczny budżet zwiększy się bowiem o ponad 200 złotych. Zapewnia, że już niedługo zacznie przygotować się do zimy i za te pieniądze kupi między innymi zakupi opał.

 
[16-07-2009 / nr art. 5412]

   Rominta ma już nowego trenera
We wtorek odbył się pierwszy trening Rominty Gołdap pod kierunkiem nowego szkoleniowca. Został nim Henryk Sliwiński z Suwałk. W swojej zawodowej karierze był on zawodnikiem Wigier (środkowy pomocnik), potem przez pewien czas trenował suwalski zespół.

Szeregi Rominty zostały też zasilone nowymi zawodnikami. Wspólne treningi po rocznej przerwie rozpoczął Sebastian Kołodziej, który wrócił do Gołdapi, oraz Mateusz Wierzbowski, który grał w ubiegłym sezonie w okręgówce w Cresovii Górowo Iławieckie. Prawdopodobnie nie będą to ostatnie wzmocnienia.

- Na razie trwają rozmowy z kolejnymi, potencjalnymi zawodnikami - mówi Piotr Mościński, kierownik drużyny. - Okienko transferowe nie zostało jeszcze zamknięte, być może sfinalizujemy kolejne przejścia.

Znany też jest już roboczy terminarz czwarto ligowych rozgrywek. Jeśli zostanie on zaakceptowany, to pierwszy mecz Rominta rozegra 8 sierpnia na wyjeździe z Zatoką Braniewo. Pierwsze ligowe spotkanie w Gołdapi odbędzie się tydzień później, przeciwnikiem będzie Sokół Ostróda.

 
[15-07-2009 / nr art. 5411]

   Andrzej Roszkowski zakończył pracę w SSSE
Z końcem maja bieżącego roku swoją pracę we władzach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakończył Andrzej Roszkowski. Był on jednym z twórców i założycieli strefy. Wczoraj odbyło sie uroczyste pożegnanie, przygotowane przez radę nadzorczą SSSE.

- 15 lat temu trwały przygotowania do wprowadzenia w Polsce na wzór irlandzki specjalnych stref ekonomicznych - powiedział podczas pożegnania Jarosław Słoma, sekretarz rady nadzorczej. - Wtedy to ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Roszkowski w Gołdapi wpadł na pomysł, by rozpocząć starania o utworzenie takowej w Gołdapi i wydał odpowiednie zalecenie burmistrzowi. W tamtym czasie Gołdap była miastem o największym w Polsce poziomie bezrobocia, ponad 44%.

Starania o strefę trwały 2 lata. W między czasie dołączyły się do pomysłu Suwałki i Ełk. W tym kształcie starano się uzyskać odpowiednią decyzję rządu. Udało się to 13 lat temu. Suwalska strefa była wówczas trzecią w kraju.

- Odchodząc z pracy pozostawisz po sobie żywy pomnik - podsumował swoją wypowiedź Jarosław Słoma. - Tam pracują ludzie i funkcjonują firmy. Zaczynaliśmy od terenu, który był w tamtym czasie zielonym polem. Pozostawiasz po sobie nową dzielnicę przemysłową Gołdapi. Warto powiedzieć, że przed rokiem na świecie jachtem roku został jacht wyprodukowany w stoczni funkcjonującej w kierowanej przez ciebie podstrefie.

Za dotychczasową pracę Andrzejowi Roszkowskiemu podziękowały też obecne władze SSSE, pracownicy gołdapskiej podstrefy oraz burmistrz Marek Miros. Sam Andrzej Roszkowski cieszy się z odejścia na emeryturę.

- Nie będę miał już obowiązków - mówi. - Przyda mi sie odpoczynek. Przepracowałem tu kilkanaście lat, zaczęło się bowiem w 1994 roku.

Andrzej Roszkowski przyznaje jednak, że pomimo odejścia z pracy będzie nadal interesował się losami strefy i w miarę możliwości zaglądał do jej gołdapskiego biura.

W gołdapskiej podstrefie SSSE wg stanu na dzień 31 grudnia 2008 funkcjonowało 7 przedsiębiorstw. We wszystkich głównymi udziałowcami były podmioty z kapitałem polskim. Łącznie w strefie zrealizowane zostały inwestycje na 86,5mln złotych, najwięcej IRYD (prawie 38mln) i WITAL (ponad 13mln). Co ciekawe z zezwoleń wynika, że przedsiębiorcy deklarowali zainwestowanie jedynie 11,3mln złotych. Podstrefa Gołdap SSSE daje obecnie zatrudnienie dla ponad 800 osób.

   

   
[15-07-2009 / nr art. 5410]

   W Gołdapi powstanie nowoczesny budynek restauracyjny
W województwie warmińsko-mazurskim przybędzie prawie 900 miejsc noclegowych o wysokim standardzie i 350 miejsc pracy. To efekt decyzji zarządu województwa, który rozdzielił 100 milionów złotych na poprawę bazy hotelowej i gastronomicznej.

W Gołdapi kwotą 1,5mln złotych dofinansowana zostanie budowa nowoczesnego budynku restauracyjnego "Matrioszka". Pozostałą kwotę ponad 2mln złotych wyłoży sam inwestor, którym jest gołdapski przedsiębiorca. O szczegółach inwestycji napiszemy wkrótce.

[15-07-2009 / nr art. 5409]

   Komu zależy na likwidacji jednostki w Gołdapi? (komentarz)
Gdzie powininne stacjonować połączone jednostki z Gołdapi i Elbląga?
w Gołdapi
w Elblągu

Jednostka wojskowa jest głównym pracodawcą w Gołdapi, a wojsko istnieje w naszym mieście dlatego, że jest to "niemal rodzinne miasto" premiera. Okazuje sie też, że gołdapianie w osobach Marka Mirosa i Jarosława Słomy mają największy wpływ na decyzje dotyczące obronności kraju. Takie między innymi wnioski można wyciągnąć po lekturze artykułu "Polityczny wymarsz wojsk do Gołdapi", jaki ukazał się w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej (nr 164 (8370) 15-07-2009).

treść artykułu w internecie

Od pewnego czasu w resorcie obrony są plany przeniesienia 13 pułku z Elbląga do Gołdapi. Dzisiejszy artykuł prasowy Edyty Żemły i Mariusza Kowalewskiego wygląda tak, jakby napisany został pod dyktando jakiegoś załamanego już przeciwnika takiego rozwiązania. Mieszkam w Gołdapi od zawsze i nigdy nie zauważyłem, by życie w tym mieście toczyło się wokół jednostki. To jest jeden z elementów tego miasta, ale nie główny. Dotychczas nikt o tym głośno nie mówił, pewne jednak jest, że nieformalnie o planach wiedziały władze zarówno Gołdapi, jak i Elbląga. Stanowisko naszych władz było jasne: jednostka musi zostać w Gołdapi. Burmistrz Marek Miros podkreślał to przy każdej okazji. W czasie wizyty premiera Tuska w naszym mieście również padło pytanie o jednostkę. Gołdapianie uzyskali odpowiedź, że "jej przyszłość jest bezpieczna". Co robił przez ten czas prezydent Elbląga? Jak czytamy w artykule, w lipcu (obudził się?!) napisał list do ministra Klicha, w którym poprosił o pozostawienie jednostki w Elblągu. A co robił przez poprzednie miesiące? Tego autorzy tekstu już nie napisali. Podzwoniłem, popytałem. Odpowiedź jest niemal w każdym przypadku: "nic". Elbląg nie prowadził żadnego lobbingu na rzecz jednostki w swoim mieście. Komu więc zależy na pokazaniu Gołdapi w jak najgorszym świetle, na rozdmuchaniu tego tematu, na zmianie planów MON? Tego autorzy tekstu zapewne nie zdradzą, zasłaniając się tajemnicą dziennikarską. Ktoś jednak Gołdapi bardzo nie lubi.

Jacek Rakowski

 
[15-07-2009 / nr art. 5408]

   Kronika policyjna
WRONKI. Wczoraj, około godziny 18.45 dyspozytor pogotowia ratunkowego poinformował oficera dyżurnego gołdapskiej policji, że do szpitala trafił 41-letni mężczyzna z raną postrzałową klatki piersiowej. Pokrzywdzony odmówił jednak leczenia i opuścił szpital. Kolejne zgłoszenie oficer dyżurny policji otrzymał około godziny 21. Awantura domowa się wzmogła i mężczyzna został ponownie postrzelony, tym razem w głowę. Natychmiast w domu państwa D. we Wronkach koło Gołdapi zjawiła się policja i karetka pogotowia. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, 62-letniego Waldemara D., ojca poszkodowanego. Zabezpieczyli również broń typu wiatrówka, jego własnej produkcji. Waldemar D. trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia, wrócił do domu. Prawdopodobnie ojciec działał w samoobronie. Rany 41-latka okazały się powierzchowne i nie wymagały leczenia szpitalnego. Waldemar D. usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Być może odpowie także za wytwarzanie broni, którą zbadają biegli.
[15-07-2009 / nr art. 5407]

   Ciężarówka wpadła do stawu
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj przed godziną 15 w miejscowości Regiele. Samochód ciężarowy do przewożenia żwiru zjechał na pobocze, stoczył ze skarpy i zatrzymał się w przydrożnym stawie.

- Minąłem zakręt i zobaczyłem przed sobą czerwoną osobówkę jadącą przeciwka - mówi kierowca ciężarówki. - Jechała środkiem jezdni, zajmowała ponad metr mojego pasa. Chciałem uniknąć czołowego zderzenia, zjechałem na pobocze i pociągnęło mnie. Na szczęście nic mi się nie stało.

Ciężarówka jechała pusta. Kierowca osobowego auta nawet się nie zatrzymał. Na miejscu szybko pojawiła się policja i straż pożarna. Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań. Okazało się bowiem, że w samochodzie uszkodzony został zbiornik i do stawu zaczął wydobywać się olej napędowy. Strażacy przepompowali więc paliwo do posiadanych pojemników, a na wodzie rozłożyli specjalne maty wyłapujące materiały ropopochodne. Policja w tym czasie zajęła się kierowaniem ruchem. Po godzinie na miejscu pojawiły się dźwigi. Policja zablokowała całkowicie drogę organizując objazd (Pogorzel-Wilkasy-Kozaki) i przystąpiono do wyciągania ciężarówki. Po wyciągnięciu okazało się, że naczepa jest sprawna. Właściciel samochodu odłączył ja i zabrał podstawionym drugim ciągnikiem. W tym samym czasie policjanci odblokowali drogę i zaczęli puszczać ruch wahadłowo. Około godziny 18 odholowany został uszkodzony ciągnik i przejazd drogą odbywał się już bez zakłóceń.

   

   

   
[15-07-2009 / nr art. 5406]

   Ochotnicy z Bań Mazurskich najlepsi w swojej gminie
W niedzielę na stadionie w Baniach Mazurskich odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie gminy. Obejrzało je około 200 osób. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwszą była sztafeta 7x50m. Na każdym odcinku uczestnik musiał wykonać określone zadania, między innymi pokonać 5m równoważnię, ścianę o wysokości 1,7m czy też łączyć węże pożarnicze. Drugą konkurencją były ćwiczenia bojowe, które najlepiej prezentują przygotowanie strażaków do prowadzenia akcji.

- Rywalizacja stała na wysokim poziomie - podsumowuje zawody Krzysztof Giedrojć, komendant powiatowy PSP w Gołdapi. - Jednostki pokazały dobre przygotowanie fizyczne oraz doskonałą znajomość sprzętu pożarowego. Cieszy mnie to, że udział w zawodach wzięły wszystkie OSP z terenu gminy. Widać też, że rośnie nam młoda kadra gotowa do działań i niesienia pomocy innym.

Komisję sędziowską nadzorującą i oceniającą zawody tworzyli pracownicy komendy powiatowej pod przewodnictwem Piotra Mościńskiego. Zawody wygrała OSP w Baniach Mazurskich, drugie miejsce zajęła OSP w Surminach. Strażacy z tych drużyn zmierzą się w najbliższych tygodniach w zawodach powiatowych z kolegami z Dubeninek, Żytkiejm, Dunajka i Górnego.

   

   
[14-07-2009 / nr art. 5405]

   Zaproszenie na uroczyste oddanie do użytku wyremontowanego odcinka drogi w Grabowie
15 lipca o godzinie 10.30 w Grabowie zostanie oddany do użytku wyremontowany, 930-metrowy odcinek drogi powiatowej. Inwestycja została w połowie sfinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 - 2011". Starostwo powiatowe zaprasza mieszkańców wsi na tą uroczystość.
[14-07-2009 / nr art. 5404]

   Mecz Wigry Suwałki - Tur Bielsk Podlaski
Dziś na stadionie miejskim w Gołdapi rozegrany zostanie mecz sparingowy między Wigrami Suwałki a Turem Bielsk Podlaski. Początek spotkania o godzinie 17.30.
[14-07-2009 / nr art. 5403]

   Kronika policyjna
KONIKOWO. Do groźnego wypadku doszło 9 lipca o godzinie 19.30 na polu pod Piękną Górą. Kierowca quada podczas zawracania wywrócił się. Z podejrzeniem złamania obojczyka został odwieziony do szpitala w Olecku. W naszym powiecie pojawia się coraz więcej takich pojazdów.

- Choć quady wyglądają na stabilne, łatwo na nich o wywrotkę. - twierdzi Andrzej Żyliński, zastępca komendanta powiatowego policji w Gołdapi. - Apeluję o nieudostępnianie tych pojazdów dzieciom i nastolatkom, a dorosłych proszę o ostrożność przy korzystaniu z nich. Niech przestrogą będzie wypadek, do którego doszło ostatnio w Toruniu. 37-letni mężczyzna jadąc poboczem drogi na prostym odcinku zjechał i uderzył w betonowy płot. Zginął na miejscu.

Andrzej Żyliński przypomina też, że quady poruszające się po drogach publicznych muszą być zarejestrowane, posiadać tablice rejestracyjne i aktualne ubezpieczenie OC pojazdu.


GOŁDAP. 9 lipca o godzinie 15.45 na ulicy Chopina policjanci zatrzymali Zdzisława O., który jechał rowerem. Był pijany, miał 1,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Rower został zabezpieczony przez osobę wskazaną przez rowerzystę.
LISY. 9 lipca o godzinie 16 dzielnicowy zatrzymał pijanego rowerzystę. 38-letni Zbigniew J. wydmuchał 1,9 promila alkoholu. Rower został zabezpieczony przez osobę wskazaną przez rowerzystę.
BANIE MAZURSKIE. 12 lipca o godzinie 17 na ulicy Konopnickiej policjanci zatrzymali pijanego 56-letniego Henryka Ś., który z wynikiem 1,3 promil alkoholu w wydychanym powietrzu jechał rowerem.
ŻABIN STARY. 12 lipca o 23.20 policjanci zatrzymali motorower. Kierujący nim 23-letni Mariusz T. był pijany, wydmuchał 1,4 promila. Pojazd zabezpieczyła osoba wskazana przez Mariusza T.
[14-07-2009 / nr art. 5402]

   Otwarcie odremontowanej wieży ciśnień
Odremontowana, zabytkowa wieża ciśnień na ulicy Suwalskiej otwarta zostanie 17 lipca o godzinie 12. Już dziś na stronach jednego z gołdapskich portali mogą Państwo obejrzeć jej zdjęcia oraz inne, zrobione z samej wieży. Zapraszamy!
[14-07-2009 / nr art. 5401]

   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009