WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

16 kwiecień 2009 - 22 kwiecień 2009, wydanie nr 41
poprzednie wydanie

   [22-04-2009 / nr art. 4120]

   

   

   

 

   [21-04-2009 / nr art. 4119]

We wtorek policjanci prowadzili kolejne działania z użyciem wypożyczonego z Ełku fotoradaru. Tym razem stanął on między innymi w kilku miejscach na drogach nr 65 w kierunku Olecka i 650 w kierunku Węgorzewa. O efektach jego pracy powiadomienia wkrótce otrzyma wielu kierowców jeżdżących na numerach NGO. Zdjęć z takimi bowiem tablicami urządzenie zrobiło najwięcej.

Zastanawiać może ignorancja przepisów ruchu drogowego przez część kierowców, którzy nie zwalniają nawet na widok nietypowo zaparkowanego radiowozu. Gdy do miejsca prowadzenia pomiarów przy Osiedlu II podjechał naczelnik Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Gołdapi Ryszard Antolak, zaparkował oznakowany samochód na chodniku. Pojazd widoczny był z bardzo z daleka. Część kierowców , która nie posiada CB-Radio i nie wiedziała o ustawieniu radaru, zwalniała na widok samego radiowozu. Niektórzy jednak jak nigdy nic rozpędzali się na tym niebezpiecznym odcinku ze skrzyżowaniem i zakrętem do ponad 80-90km/h, nie zważając na to, że to ciągle jest teren zabudowany. Pozostaje wierzyć, że po otrzymaniu "pozdrowień z policji" w przyszłości zdejmą nogę z gazu.

Warto również zaznaczyć, że na podstawie zdjęcia z fotoradaru policjanci karzą nie tylko za przekroczoną prędkość. Jeśli będzie widać, że popełnione jest też inne wykroczenie (rozmowa przez telefon, brak zapiętych pasów, jazda bez świateł, przekraczanie linii ciągłej itd.), policjanci ukarzą kierowcę także za pozostałe przewinienia.

   [21-04-2009 / nr art. 4118]

Sobota 18 kwietnia to był wielki dzień w życiu mojego serdecznego kolegi i jednocześnie moderatora Gołdapskiego Forum Internetowego Pawła MiKuSa Mikielskiego. Tego to dnia poślubił on swoją wybrankę Jadwigę Szeligę. Pragnę za pośrednictwem GPI GOLDAP.INFO jeszcze raz złożyć nowożeńcom życzenia szczęścia i pomyślności na nowej drodze życia. Wszystkiego dobrego!

Jacek Rakowski

   [21-04-2009 / nr art. 4117]

Zgubne skutki nie przestrzegania przepisów?
fot. srchiwum PSP w Gołdapi
W środę, 15 kwietnia, kilka minut po godzinie 10 straż pożarna został zawiadomiona o palącej się drewnianej stodole.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali już zajętą ogniem połowę budynku oraz zawalony dach. Mimo to, udało im się wyprowadzić ze środka trzy ciągniki i dwie profesjonalne przyczepy do zrywki drewna. W bezpieczne miejsce przestawili też zaparkowany w pobliżu samochód osobowy. Choć znajdujące się w pobliżu budynki były dla bezpieczeństwa polewane wodą, jeden z nich od ogni lotnych także się zapalił. Tu jednak bardzo szybka reakcja straży nie pozwoliła na jego rozprzestrzenienie się i ten ogień ugaszono w zarodku. Ostatecznie spaliła się połowa stodoły, prasa do słomy, kopaczka do ziemniaków, piła do cięcia drewna i dwie sadzarki ziemniaków. W działaniach brały udział cztery zastępy OSP z Żytkiejm, Dubeninek i Pluszkiem oraz trzy z JRG w Gołdapi. Przyczyną pożaru były prawdopodobnie wypalane w pobliżu trawy.

   

   

   

   [21-04-2009 / nr art. 4116]

W finale KPP Gołdap uległa KPP Kętrzyn 0:2
fot. KWP Olsztyn
W sobotę, 18 kwietnia w Kętrzynie rozegrano II Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. W zawodach wzięło udział pięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do pierwszej trafiły zespoły z komend powiatowych gospodarzy i Bartoszyc oraz zespół Urzędu Miejskiego w Kętrzynie. W drugiej grupie zagrały zespoły z komend w Olecku i Gołdapi. W pojedynku tych zespołów lepsi okazali się nasi policjanci, wygrywając 2:0 i to oni zmierzyli się w finale z najlepszym zespołem I grupy KPP Kętrzyn. Tu jednak tym samym stosunkiem ulegli gospodarzom i zajęli ostatecznie II miejsce. W meczu o trzecie pozycję KPP Bartoszyce pokonało KPP Olecko także 2:0. Gołdapianie zagrali w składzie: Grzegorz Kacprzyk, Jerzy Kuprewicz, Adam Mieruński, Dariusz Ołów, Krzysztof Żukowski i Michał Kliniewski. Na turnieju obecny był również zastępca komendanta gołdapskiej policji Andrzej Żyliński, jednak na prośbę komendanta z Olecka dołączył on do zespołu naszych sąsiadów. Stało się tak, gdyż drużyna z Olecka liczyła jedynie pięć osób. Andrzej Żyliński został wybrany najlepszym broniącym turnieju.

   [20-04-2009 / nr art. 4115]

Platforma Obywatelska zaprasza gołdapian na spotkanie z posłem Sławomirem Rybickim i członkiem zarządu województwa Jarosławem Słomą. Odbędzie się ono w najbliższy piątek o godzinie 16 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Jarosław Majstrowicz

   [20-04-2009 / nr art. 4114]

Dziś w południe policjanci rozpoczęli na terenie powiatu działania z użyciem fotoradaru. Pierwsze ujęcia zrobione zostały piratom drogowym na ulicy 1 Maja. Jak informuje naczelnik Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Gołdapi Ryszard Antolak, kierowcy będą rozliczani w miarę możliwości na bieżąco.

Fotoradar będzie gościł w powiecie gołdapskim przez tydzień.

   [17-04-2009 / nr art. 4113]

Rozmawiam z gołdapianinem Marianem Podziewskim, wojewodą warmińsko- mazurskim.

Jak się Panu mieszka w Olsztynie?

Mieszkanie w Olsztynie traktuję jak pobyt w hotelu. Tam właściwie tylko śpię, pracując poza nim całymi dniami, często do późnych godzin nocnych i w weekendy. Mój dom jest ciągle w Gołdapi. Tutaj staram się spędzać wygospodarowane wolne dni.

Nie tęskni Pan za pracą w naszym mieście?

Decydując się na pełnienie funkcji wojewody, przyjąłem zasadę, że muszą wykonać swoją misję dobrze i prawidłowo, by nie przynieść wstydu mieszkańcom Gołdapi i swoim wyborcom. Mimo wszystko bowiem utożsamiam się z Gołdapią, mam częste kontakty z naszymi lokalnymi samorządami gminnymi i powiatowym. Często rozmawiamy telefonicznie, spotykamy się też w Olsztynie i Gołdapi. Rozmawiamy wówczas o różnych możliwościach pomocy samorządom, o różnych rozwiązaniach, które dają szansę na zdobycie środków zewnętrznych. To jest efekt takiego przywiązania regionalnego. Nie ukrywam, że zawsze myślę o Gołdapi.

Czym się różni praca wojewody od zastępcy burmistrza?

To jest zupełnie inny zakres obowiązków i obszarów, którymi się zajmuję. Jest to ogrom pracy, która obejmuje całe, duże województwo. To praca zarówno z samorządami, jak i z administracją zespoloną w zakresie bezpieczeństwa, nadzoru i kontroli. To ona bowiem wykonuje te obowiązki w ramach posiadanych uprawnień. Mam tu na myśli policję, straż pożarną, inspekcję transportu drogowego, ODR i wiele, wiele innych służb.

Jakie ma Pan plany na przyszłość? Czy wystartuje Pan w wyborach do parlamentu czy wróci do Gołdapi?

Jest za wcześnie, by o tym mówić. Przy moim doświadczeniu samorządowym i teraz w administracji rządowej praca w sejmie byłaby jednak najwłaściwszym i pożądanym wyborem. Myślę też, że jeśli losy potoczą się inaczej, przydatny będę też gołdapskiemu samorządowi. Mam już bowiem znacznie większe doświadczenie i wiele nowych kontaktów. Decyzja co o do mojej przyszłości jeszcze nie zapadła, jednak skłaniam się ku startowi do parlamentu.

Czy nasze miasto często jest "na ustach polityków"?

Gołdap jest zawsze wymieniana jako samorząd bardzo aktywny i kreatywny, szczególnie w tych trudnych uwarunkowaniach województwa warmińsko-mazurskiego. Nasze miasto jest dobrze postrzegane. Jest wiele przykładów, którymi możemy się chwalić i je pokazywać. Kilka dni temu, będąc w Mrągowie na obszarze rewitalizowanych budynków powojskowych, od razu miałem przed oczami nasz zmodernizowany kawałek jednostki wojskowej. Gdy prace w Mrągowie się zakończą, być może efekty dorównają tym osiągniętym w Gołdapi.

Czy zwykli mieszkańcy Gołdapi zwracają się do Pana ze swoimi problemami?

Tak. Wielu gołdapian prosi o pomoc lub interwencję w swoich sprawach. Staram się pomagać, jak tylko mogę i potrafię. Czasami spotykam się też osobiście z takimi osobami. Są jednak sytuacje, gdy ktoś prosi o pomoc, ale nie zostawia żadnego kontaktu do siebie lub na przykład nie złożył stosownego podania w danej instytucji. Wówczas, chociaż chcę, nie jestem w stanie nic zrobić.

Dziękuję za rozmowę.

   [17-04-2009 / nr art. 4112]

Po raz kolejny działajacy w LO Uczniowski Klub Sportowy "Jantar" zaprasza wszystkich do wspólnej, sportowej zabawy. W niedzielę 19 kwietnia o godzinie 9 w sali gimnastycznej przy gołdapskim ogólniaku odbędzie się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej chłopców drużyn czteroosobowych o Puchar Dyrektora LO w Gołdapi. Za pierwsze miejsce drużyna otrzyma wspomniany puchar, natomiast pozostała dwójka na podium (II i III miejsce) dostanie pamiątkowe dyplomy.

Piotr Wasilewski (www.jantar.goldap.net)

   [16-04-2009 / nr art. 4111]

  sonda niedostępna

ANKIETA
Który z radnych miejskich najlepiej wypełnia swoje obowiązki i zasługuje na wybór na kolejną kadencję?

Obecna rada miejska w Gołdapi sprawuje swoje rządy już ponad dwa lata. Czy radni spełnili w tym czasie złożone podczas kampanii obietnice wyborcze? Który z radnych najlepiej wypełnia swoje obowiązki i zasługuje na wybór na kolejną kadencję?

Zapraszam Państwa do wyrażenia swoich opinii o naszych włodarzach oraz głosowania w przygotowanej ankiecie. Będzie ona dostępna do 22 kwietnia do godz. 22. Każdy głosujący może oddać jeden głos.


wyjaśnienie: W zamieszczonej wczoraj na forum ankiecie nie mogli głosować anonimowi użytkownicy, a jedynie zalogowani. Zauważyłem to dopiero dzisiaj po sygnałach od Państwa. Niestety, jak się okazało, skrypt forum nie pozwala na włączenie głosowania dla osób anonimowych. Uważam, że ograniczenie to mogłoby wypaczyć wyniki ankiety. Z tego też powodu postanowiłem ją usunąć i stworzyć nową. Przepraszam Państwa za zamieszanie i proszę o ponowne głosowanie w ankiecie obok. Ze względu na inne zasady głosowania wyniki z forum nie zostaną zsumowane z bieżącymi.
Jacek Rakowski

   [16-04-2009 / nr art. 4110]

Dom Kultury ustalił już, jakie zespoły wystąpią na tegorocznych Dniach Gołdapi. Odbędą się one miedzy 17 a 19 lipca. Na scenie zobaczymy:

w piątek:

w sobotę:

w niedzielę:


   [16-04-2009 / nr art. 4109]

GOŁDAP. 13 kwietnia po północy nieznany sprawca ukradł klientce bawiącej się w lokalu przy ul. Mazurskiej torebkę z telefonem komórkowym Nokia. Poszkodowana wyceniła swoją stratę na 300zł.


DZIĘGIELE-BABKI. W środę wracające z gimnazjum 4 uczennice pobiły po drodze 17-letnią dziewczynę. Poszkodowana ma siniaki na ciele oraz podrapaną twarz. Sprawczynie - 2 z Żelazek i 2 Babek - za swój czyn odpowiadać będą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

   [16-04-2009 / nr art. 4108]

KURIER GOŁDAPSKI: Poruszyli niebo i ziemię, by uratować bociany

Nasza redakcja otrzymała list, w którym mieszkańcy ul. Wojska Polskiego przedstawili nam okrutny los bociana. Ptak jest objęty ścisłą ochroną prawną w Polsce, a niszczenie jego gniazd jest zakazane. Okazuje się, że w Gołdapi ten przepis jest złamany... dla dobra bocianów i ludzi.

   [16-04-2009 / nr art. 4107]

Gołdapski Fundusz Lokalny we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza lokalny konkurs grantowy w ramach Programu "DZIAŁAJ LOKALNIE VI - 2009" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W VI edycji Programu "Działaj Lokalnie" wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Więcej o programie można przeczytać na stronie www.dzialajlokalnie.pl.

W konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje które mają siedzibę w powiatach gołdapskim i oleckim. W ramach konkursu zostaną przyznane dotacje w wysokości do 6.000 złotych. Wnioski należy składać w terminie do 19 maja do godziny 16 - decyduje data wpływu wniosku.

Spotkanie szkoleniowo-informacyjne odbędzie się dnia 6 maja o godzinie 17 w siedzibie Gołdapskiego Funduszu Lokalnego (Gołdap, ul. Wolności 11). Szczegółowy regulamin konkursu, formularz wniosku i załącznika jest dostępny na stronie www.gfl.org.pl. Pytania prosimy zaś kierować na adres: gofund@wp.pl.

   [16-04-2009 / nr art. 4106]

W sobotę na stadionie w Szczytnie odbyło się spotkanie tamtejszego MKS z Romintą Gołdap. Mecz rozpoczął się znakomicie dla gołdapian, którzy już po pierwszej akcji przeprowadzonej na bramkę Szczytna objęli prowadzenie. Prostopadłe podanie od Marcina Siermińskiego dostał Rafał Naruszewicz, został on jednak sfaulowany tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Siermieński i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Dalsza część meczu to ataki zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Wyborowych sytuacji w pierwszej połowie nie wykorzystali między innymi Wojciech Rynkiewicz oraz dwukrotnie Rafał Naruszewicz. Druga połowa to głownie ostre ataki gospodarzy, na szczęście w większości nieskuteczne. Niestety, Rominta ostatecznie straciła gola. Zawodnik ze Szczytna wykonując rzut wolny silnie uderzył piłkę, która zatrzymała się dopiero w bramce. Utratą gola można obciążyć gołdapskiego bramkarza, który mógł lepiej zachować się w bramce i sparować piłkę do boku.

Rominta zagrała w składzie: Kamil Wołos, Mirosław Orłowski, Łukasz Grzenda (-Paweł Kudrycki, -DamianOłów), Andrzej Kliniewski, Paweł Proniewicki (- Kamik Kudrycki), Andriei Rusenkov, Wojciech Rynkiewicz, Przemysław Chmielewski, Dawid Karniłowicz, Marcin Siermiński, Rafał Naruszewicz

W.R. - www.rominta.goldap.net

   [16-04-2009 / nr art. 4105]

   [16-04-2009 / nr art. 4104 - art. sponsorowany]

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi organizuje w dniach od 1 do 27 kwietnia zapisy dzieci do ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH (zerówek) na rok szkolny 2009/2010

SZKOŁA OFERUJE:

 • Bezpieczne warunki nauki i zabawy potwierdzone przez kontrole.
 • Opiekę i wsparcie pedagoga ze ścisłą współpracą szkoły z rodzicami.
 • Opiekę świetlicową dla uczniów od godz. 7 do 16.
 • Opiekę medyczną w nowocześnie wyposażonym gabinecie medycznym.
 • Korzystanie z jedynej szkolnej stołówki z kuchnią na terenie miasta (możliwość otrzymania bezpłatnych obiadów).
 • Wysoki poziom nauczania, czego dowodem są bardzo wysokie wyniki ze sprawdzianów po klasie szóstej.
 • Nauczanie języka angielskiego od klasy zerowej prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
 • Bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę z dwiema pracowniami multimedialnymi.
 • Ciekawe i na wysokim poziomie zajęcia informatyczne w dwóch pracowniach już w nauczaniu zintegrowanym.
 • Wyrównywanie szans dzieci z trudnościami w nauce w grupach terapeutycznych.
 • Zajęcia sportowe w pełnowymiarowej sali gimnastycznej z rozszerzoną liczbą godzin wychowania fizycznego od klasy trzeciej. Tworzymy klasy sportowe o profilach zgodnych z potrzebami uczniów (obecnie funkcjonuje klasa pływacka i lekkoatletyczna).
 • Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów chcących rozwijać swoje zainteresowania i zdolności oraz dla tych, którzy mają kłopoty w nauce( kadra posiada do tego odpowiednie kwalifikacje).
 • Korzystanie z nowo wybudowanego miasteczka ruchu drogowego, placu zabaw i sali lekcyjnej - Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z jedyną w powiecie tablicą interaktywną.
 • Ciekawe zajęcia na ścieżce edukacyjnej uczniów z zieloną salą i ogródkiem meteorologicznym.
 • Opiekę tej samej nauczycielki od klasy zerowej do klasy trzeciej.
 • Dodatkowe zajęcia przygotowujące do sprawdzianu po klasie szóstej.
 • Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej (korygowanie wad postawy).
 • Posiadamy tytuły: "Szkoła z klasą", "Szkoła z klasą - LEGO, COGITO, AGO", "Nauczyciel z klasą", "Uczniowie z klasą", "Szkoła przyjazna dyslektykom". Obecnie zdobywamy tytuł "Szkoły globalnej" oraz podjęliśmy starania o przyznanie nam Regionalnej Nagrody Jakości.

Przygotowanie naszej szkoły na przyjęcie dzieci do oddziałów przedszkolnych doceniło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej www.men.gov.pl w zakładce z prawej strony "6 - latku witaj w szkole" nasza placówka przedstawiona jest wśród 22 szkół w Polsce jako wzór godny naśladowania (link).

Prosimy o wypełnienie kwestionariusza zapisu dziecka do szkoły do dn. 27 kwietnia i dostarczenie go do sekretariatu szkoły. Dziękujemy.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi

   [16-04-2009 / nr art. 4103]

GOŁDAP. 11 kwietnia o godzinie 1 policjanci zatrzymali na ul. Mickiewicza kierowcę volkswagena. 20-letni Adam T. miał 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem.


KOZAKI. 12 kwietnia w samo południe na prostym odcinku drogi z Gołdap do Olecka doszło do zderzenia 3 pojazdów. Jadący z nadmierną prędkością 23-letni Marcin R. zagapił się i uderzył w jadącego przed nim opla, ten zaś popchnięty uderzył w kolejny samochód jadący przed nim. Na szczęście nie było ofiar zdarzenia. Sprawca, mieszkaniec Sejn, został ukarany mandatem i punktami karnymi.


GOŁDAP. 13 kwietnia o godzinie 5 policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę jadącego ulicą Warszawską. Okazało się, że 18-letni Adrian P. był pijany, miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci ustalili również, że rower wartości 300zł, którym się poruszał, został w nocy skradziony z klatki jednego z bloków przy ul. Żeromskiego. We wtorek zwrócono go prawowitemu właścicielowi.


BABKI. W poniedziałek 13 kwietnia o godzinie 3 policjanci zatrzymali kierowcę Skody Faworit. 39-letni Marek T. miał 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd został holowany na parking w Jabramowie, mieszkaniec Górnego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

   [16-04-2009 / nr art. 4102]

GOLDAP.PL: Kolejna publikacja "z Gołdapią"

Ukazała się kolejna naukowa publikacja, w której sporo miejsca poświęcono Gołdapi. Tym razem jest to ponad trzystustronicowa książka dr Marka W. Kozaka "Turystyka i polityka turystyczna a rozwój: między starym a nowym paradygmatem".


GOLDAP.PL: Klub "przełamuje niechęć i bezradność"

Odbyło się kolejne spotkanie Powiatowej Rady Zatrudnienia, które tym razem miało miejsce w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi. Podczas spotkania Rady dyrektor gołdapskiego PUP Wojciech Hołdyński przedstawił informację na temat bezrobocia w powiecie gołdapskim. Wynika z niej, że kryzys daje się odczuć również na gołdapskim rynku pracy, mimo faktu że powiat gołdapski nadal utrzymuje się na 6 miejscu w regionie i dwunastym w kraju, podczas gdy stosunkowo niedawno był na pierwszym w obu kategoriach.


GOLDAP.PL: "Na ścieżkach wspólnej historii" po raz kolejny

Grupa młodzieży z Liceum im. Jana Pawła II w Gołdapi wróciła z dziesięciodniowego wyjazdu do Izraela, będącego kolejnym etapem trójstronnej wymiany młodzieży z Gołdapi, Givat Shmuel (Izrael) i Stade (Niemcy).

   [16-04-2009 / nr art. 4101 - art. sponsorowany]

Od kilku miesięcy Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi realizuje projekt "Wsparcie na starcie", który jest współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten skierowany jest do dzieci, które z różnych powodów nie uczęszczały do przedszkola. Jego koordynatorem jest dyrektor przedszkola Marzanna Wardziejewska. Zajęcia z dziećmi odbywają się popołudniami. W ostatnich dniach ich tematem przewodnim są święta Wielkiej Nocy. W czwartek 3-latki kolorowały zajączki, 5-latki zaś malowały żółtego kurczaczka. Na zajęciach rytmicznych prowadzonych przez Mieczysława Danielczuka maluchy uczyły się nowej piosenki pt. "Pisanki, pisanki".

Przed świętami w grupie pięciolatków odbył się też konkurs plastyczny na wykonanie wielkanocnych palm.

- Była to praca domowa, do wykonania której oprócz maluchów zaangażowani były również rodzice. - mówi Marzanna Wardziejewska. - W czwartek mieliśmy finał. Najładniejsze prace zaprezentowały Dobrosława Żukowska i Dominika Zawistowska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymały czapeczki z logo Unii Europejskiej, dodatkowo wykonawcy najładniejszych palm otrzymali nagrody i dyplomy.

Przedszkole prowadzi obecnie nabór dzieci na rok szkolny 2009/10 na dodatkowe zajęcia realizowane w ramach projektu "Wsparcie na starcie". Będą to:

 • bezpłatne zajęcia dla dzieci pięcioletnich z rocznika 2004 (liczba miejsc ograniczona).
  Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki) w godz. 16-18. Wszystkie przybory oraz podwieczorek dzieci mają też bezpłatnie.
 • bezpłatne zajęcia dla dzieci trzyletnich z rocznika 2006 (liczba miejsc ograniczona)
  Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (w czwartki) w godz. 16-18 i mają charakter adaptacyjny. Wszystkie przybory oraz podwieczorek dzieci mają również bezpłatnie

Dzieci będą też uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z rytmiki prowadzonych przez instruktora muzyki. Wszystkie zajęcia prowadzić będzie jednocześnie dwóch nauczycieli, co bardzo podnosi jakość usług edukacyjnych. Dyrekcja przedszkola serdecznie zaprasza do skorzystania z usług.

 

   

   

   

   

   

   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009