WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

16 października - 29 października 2008, wydanie nr 19

   [29-10-2008]

Jutro o godzinie 11:30 w sali Starostwa Powiatowego odbędzie się XXII Sesja Rady Powiatu Gołdapskiego. Zaplanowany jest nastepujący porządek obrad:

 1. otwarcie sesji i przyjęcie porządku obrad
 2. przyjęci protokołu z poprzedniej sesji
 3. informacja przewodniczącego Rady z prac Rady w okresie międzysesyjnym
 4. informacja starosty z działalności zarządu w okresie międzysesyjnym oraz informacja z wykonania uchwał Rady Powiatu
 5. zapytania i interpelacje radnych
 6. wnioski i oświadczenia radnych
 7. wnioski i opinie komisji stałych Rady
 8. analiza oświadczeń majątkowych
 9. informacje dotyczące przebiegu letniego sezonu turystycznego
 10. przyjęcie projektów uchwał w sprawach
  • przyjęcia "Programu współpracy powiatu gołdapskiego z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2009"
  • zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych w 2008 roku, przeznaczonych na te zadania
  • zmian w budżetu powiatu na rok 2008
 11. odpowiedzi na zgłoszone zapytania, interpelacje i wnioski radnych
 12. odpowiedzi na zgłoszone wnioski komisji stałych Rady
 13. sprawy różne
 14. zamknięcie obrad.

   [27-10-2008]

W niedzielę w restauracji Turystyczna odbył się turniej w 3-5-8, popularną grę w karty. O przebiegu turnieju i wynikach przeczytać będzie można już za kilka dni, w kolejnym wydaniu naszego czasopisma. Dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

     

Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

   [27-10-2008]

Dzisiaj funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Gołdapi przy leśnej drodze znaleźli ciało mężczyzny. Funkcjonariusz natychmiast sprawdził puls leżącego mężczyzny po czym powiadomił kierownika zmiany o zdarzeniu. Po kilku minutach na miejsce przybył patrol policji i karetka pogotowia. Policja ustaliła dane mężczyzny na podstawie znalezionego przy nim dokumentu tożsamości zaś przybyli pracownicy pogotowia stwierdzili zgon. Wstępnie wykluczono udział w zdarzeniu osób trzecich, a prawdopodobna przyczyna śmierci to zawał serca. Mężczyzna ów to 62 letni mieszkaniec Gołdapi, który był na grzybobraniu.

źródło: www Straży Granicznej

   [26-10-2008]

W sobotę (25/10) w Kotłowni Domu Kultury w Gołdapi odbył się kolejny koncert gołdapskich zespołów młodzieżowych. Tym razem była okazja zobaczyć dwie - dobrze znane już szerszej lokalnej publiczności - kapele "Eufonia" i "Gloria", a także nowe zespoły "W Kratkę" (dawny zespół "Klocki" z nowym wokalistą Arielem) i "Znienacka".

Koncert, który rozpoczął się o 18, przyciągając duże tłumy młodzieży. Do Kotłowni DK przybyło też sporo rodziców ze swoimi dziećmi. Było ogromnym zaskoczeniem dla organizatorów i stałych bywalców. Zgromadzonych przywitał zespół Eufonia nową piosenką "kROCK naprzód", dotyczącą projektu o którym pisaliśmy w poprzednich wydaniach czasopisma. Po niej swój nieco ostrzejszy repertuar przedstawiła "Gloria". Na koniec usłyszeliśmy dwie nowe odsłony. "W kratkę" w rytmach reggae i ska mocno rozruszało publiczność. Koncert zakończył kilkoma piosenkami zespół "Znienacka".

Zdaniem publiczności impreza była udana, o czym świadczyły ich brawa i komentarze.    PIT3R

   

Więcej zdjęć z koncertu można zobaczyć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

   [25-10-2008]

LO.GOLDAP.NET: Licealiści drudzy w województwie!
Sztafeta chłopców już po drugiej zmianie uplasowała się na drugiej pozycji i do końca biegu, po zaciętej walce nie pozwoliła się wyprzedzić. Bardzo pasjonująca była ostatnia zmiana, w której Mateusz Wojda z ogromnym wysiłkiem i determinacją, mimo topniejącej przewagi, doprowadził sztafetę licealistów na II pozycję.

   [25-10-2008]

Rominta Gołdap pokonała dziś na stadionie OSiRu zespół KS Zamek z Kurzętnika 4:0. Bramki padały tylko w pierwszej połowie meczu. Strzelcami byli: Mateusz Dyniszuk (8,13) Paweł Proniewicki (30) Rafał Naruszewicz (40). Mecz ten był ostatnim w rundzie jesiennej, którego Rominta była gospodarzem. Kolejny mecz - kończący rundę jesienną - odbędzie się w środę Giżycku. Przeciwnikiem gołdapian będzie tamtejsza drużyna GKS Mamry.

- Mecz i zwycięstwo poświęcone jest pamięci zmarłego kilka dni temu Andrzejowi Olesiukowi, wieloletniemu działaczowi Rominty - powiedział po spotkaniu Zdzisław Galiński, prezes klubu.

     

     

   

   [24-10-2008]

Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi zapraszają bezrobotnych i poszukujących pracy na grupowe spotkanie z zakresu informacji zawodowej.

Na spotkaniu uzyskać będzie można informacje o:

 • podstawowych usługach i instrumentach rynku pracy,
 • możliwościach i zasadach kierowania na szkolenie,
 • możliwości uzyskania kwalifikacji zawodowych.

  Spotkanie odbędzie się w dniu 05.11.2008 o godzinie 10. Zainteresowani powinni wcześniej zgłosić chęć udziału w spotkaniu w pokoju nr 5 tutejszego urzędu. (MG, www)

 •    [24-10-2008]

  Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi informuje, iż w poniedziałek 27 paździenrika o godzinie 13 odbędzie się Giełda Pracy poświęcona naborowi na stanowisko konsultanta d/s sprzedaży mobilnej. Na spotkanie zapraszane są osoby posiadające średnie wykształcenie oraz prawo jazdy.

  źródło: PUP w Gołdapi (www)

     [24-10-2008]

  W sobotę na stadionie miejskim odbędzie się ostatni "u siebie" mecz Rominty Gołdap w rundzie jesiennej IV ligi. Przeciwnikiem gołdapian będzie drużyna KS Zamek z Kurzętnika. Początek spotkania o godzinie 14.

     [24-10-2008]

  Najbliższa noc z soboty na niedzielę będzie dłuższa o godzinę. W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy, jak co roku w ostatnią niedzielę października o godzinie trzeciej należy cofnąć zegar o godzinę. Kolejne przestawianie czasu będzie 29 marca 2009.

     [24-10-2008]

  26 października w restauracji Turystyczna odbędą się XI Otwarte Mistrzostwa Gołdapi w 3-5-8 - popularną grę w karty. Początek zawodów o godzinie 10. Zapisy zawodników są przyjmowane codziennie w sklepie "Wędkarz" przy ulicy Partyzantów. Wpisowe wynosi 10zł od osoby. Wymagany minimalny wiek zawodników to 18 lat.

  Uczestnicy będą grać po dwie partie z losowanymi partnerami. Najlepszych dziewięciu rozegra między sobą dodatkową partię, z których zostanie wybrana finałowa trójka. Spośród nich wyłoniony zostanie mistrz zawodów.

  Organizator przewidział najlepszym zawodnikom nagrody. Wszystkim zapewniony zostanie też dostęp do bufetu z napojami i przekąskami.

  Zawody organizuje Gołdapska Rada Sportu. Szczegółowe informacje otrzymać można telefonicznie pod nr telefonu 501-451-870.

     [24-10-2008]

  JABRAMOWO. 20 października kilkanaście minut przed południem dokonano kradzieży torebki z pieniędzmi i dokumentami z jednego z tamtejszych mieszkań. Do mieszkania pokrzywdzonej weszło dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat, o ciemnej karnacji ciała. W sposób nachalny oferowali sprzedaż dywanów. Po wyjściu "handlowców" z mieszkania pani zorientowała się, że brakuje jej torebki. Niestety, sprawcy zdążyli już się oddalić. Postępowanie w tej sprawie prowadzi komenda powiatowa policji w Gołdapi.

  Policja prosi o kontakt osoby (tel. 087-615-54-30 lub 997), które w tym czasie widziały osoby odpowiadające powyższemu opisowi lub mogą w jakikolwiek inny sposób przyczynić się do ustalenia sprawców tej kradzieży.

     [24-10-2008]

  GOLDAP.PL: Gmina Gołdap wśród budowniczych polskiego sportu
  Gołdapski Kompleks Sportowo-Rekreacyjny został doceniony jako wydarzenie inwestycyjne w ogólnopolskim konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu", dzięki czemu gmina Gołdap otrzymała jedno z wyróżnień w kategorii "Inwestor obiektów sportowych i rekreacyjnych".

     [23-10-2008]

  Bardzo często w codziennych rozmowach gołdapian spotykamy się z opinią, że gołdapscy nastolatkowie nie należą do osób wychowanych i uczciwych. Jednak ostatnie zachowanie dwóch uczennic z tutejszego gimnazjum całkowicie przeczy tej tezie.

   

     [23-10-2008]

  GOLDAP.PL: Jarosław Słoma w Radzie POT
  Minister Sportu i Turystyki powołał marszałka Jarosława Słomę w skład Rady Polskiej Organizacji Turystycznej jako kandydata Związku Województw.

     [23-10-2008]

  Nieuchronnie zbliża się dzień, gdy spadnie pierwszy śnieg. Czy miasto i mieszkańcy są przygotowani na ten moment?

  Jak informuje Wiesław Swatek z Urzędu Miejskiego w Gołdapi, do utrzymania przez cały rok we właściwym stanie ulic na terenie miasta zostało zobligowane PGK, które wygrało na to przetarg. Umowa dotyczy również zimowego utrzymania w czystości ulic jak i chodników. W przypadku dróg dotyczy to tych będących w zarządzie miasta.

   

     [23-10-2008]

  Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa w naszym powiecie. Zmniejszyła się ogólna liczba przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie tj. kradzieży, włamań czy pobić. W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy policjanci mieli 174 takie sprawy. Jest to o 18 mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Lepsza była wykrywalność sprawców - wyniosła 54,2 procent (po pierwszym półroczu wynosiła 50,5 procent). 24,3 procent spraw zakończonych aktem oskarżenia było też zabezpieczonych finansowo lub rzeczowo na poczet przyszłej kary (po pierwszym półroczu wskaźnik wynosił 14 procent). Nasza komenda znalazła się o ogłonej statystyce policji na trzecim miejscu wśród wszystkich komend powiatowych naszego województwa (razem z Elblągiem i Ełkiem). Lepsza od nas była m.in. komenda w Olecku, za nami znaleźli się zaś policjanci m.in. z Kętrzyna, Iławy i Węgorzewa. Zdaniem zastępcy komendanta gołdapskiej policji, Andrzeja Żylińskiego nie należy jednak dosłownie brać wyników tych danych, bowiem opierają się one bardzo często na nietypowych danych, narzucanych odgórnie przez KWP w Olsztynie. Bardziej obrazowe mogą być szczegółowe dane liczbowe. W okresie pierwszych trzech kwartałów mieliśmy na terenie powiatu zgłoszonych 14 rozbojów. Wykrywalność sprawców wyniosła 94 procent. W analogicznym okresie zeszłego roku było to odpowiednio: siedem rozbojów (wykrywalność 62 procent). Więcej niż z zeszłym roku było też bójek i pobić. W ostatnich dziewięciu miesiącach zanotowano ich 26 (2007 - 15). Spadła tez wykrywalność sprawców. O ile z zeszłym roku wynosiła 100 procent, obecnie jest na poziomie 90 procent. Sporo spadła ilość kradzieży (poza samochodami). Po trzech kwartałach 2007 roku policjanci mieli 101 takich spraw, w tym roku tylko 89. Poprawiła się też nieznacznie wykrywalność, która wyniosła 44 procent (w 2007 - 43 procent). W przypadku samochodów policjanci w tym roku zanotowali trzy kradzieże, w roku poprzednim w tym samym okresie cztery. Zwiększyła się liczba zgłoszeń uszkodzeń rzeczy, np. zniszczenia lamp ulicznych. W tym roku odnotowano 45 zdarzeń, w zeszłym roku było 38. Na pochwałę zasługuje jednak znaczna poprawa wykrywalności sprawców. W obecnym okresie wyniosła 44 procent (2007 - 31 procent). Ogólna wykrywalność sprawców wszystkich przestępstw wyniosła 81 procent, co daje naszym policjantom dziewiąte miejsce w województwie.

     [23-10-2008]

  Po ostatnim artykule o drugim w ciągu miesiąca pijanym ratowniku na basenie, skontaktował się z nami jeden z nich, pan Paweł. Twierdzi, że sytuacja wygląda inaczej, niż my opisaliśmy.

  Pan Paweł uważa, że badanie alkotestem przez policjanta nie odbyło się w sposób poprawny. Jego zdaniem, funkcjonariusz powinien wykonywać swoje obowiązki będąc umundurowanym, a był po cywilnemu. Nie podobało mu się też to, że funkcjonariusz został przywieziony, być może z domu, przez kierownika Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego Mariana Mioduszewskiego. Jego zdaniem, policja w takiej sytuacji powinna przyjechać swoim radiowozem. Nie zgadza się też ze stanowiskiem funkcjonariusza, który poinformował, że odmowa poddania się badaniu jest dla pracodawcy równoznaczna z przyznaniem się do winy. Pan Paweł uważa też, że powinien mieć prawo wyboru pomiędzy dmuchaniem w alkotest a badaniem krwi.

   

     [23-10-2008]

  WRONKI. W nocy ze środy na czwartek 15/16 października z jednego ze spychów znajdującego się na budowie fermy wiatraków skradziono 120 litrów oleju napędowego. To już kolejna tego typu kradzież w ostatnim czasie na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Funkcjonariusze apelują o kontakt do osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców kradzieży. Dzwonić należy pod numer 087-615-54-30 lub 997.

  GOŁDAP. 17 października przy Placu Zwycięstwa policjanci zatrzymali jadącego rowerem Jerzego R. Okazało się, że 52-latek znajduje się pod wpływem alkoholu, w wydychanym powietrzu ma 2 promile alkoholu. Mężczyzną w najbliższym czasie zajmie sie sąd grodzki.

  GOŁDAP. 18 października funkcjonariusze straży miejskiej i policji podczas wspólnego patrolu zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego 50-letniego mężczyznę jadącego rowerem. W wyniku badania okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, miał go 1,1 promila w wydychanym powietrzu. Smaku temu zdarzeniu dodaje fakt, że mężczyzna ma już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia niektórych pojazdów. Nie dotyczy on jednak rowerów. Teraz najprawdopodobniej to sie zmieni, zadecyduje o tym sąd grodzki.

  GOŁDAP. W niedzielę 19 października doszło do nietypowego wypadku. O godzinie 4:30 kuracjusze gołdapskiego sanatorium mieli wyjechać na wycieczkę do Wilna. Podróżnym tak się spieszyło, że postanowi "szturmem" wejść do autobusu, jeszcze podczas manewrowania nim. Niestety, jedna z kobiet przewróciła się i wpadła pod koła autobusu. Doznała dość poważnych obrażeń, została odwieziona do szpitala. Policja prowadzi w chwili obecnej czynności mające ustalić dokładny przebieg zdarzenia i ukaranie ewentualnych winnych.

     [21-10-2008]

  Dziś mija 2 lata, odkąd goldapianie mają do swojej dyspozycji Kompleks Edukacyjno-Sportowy, w tym znajdujące się tam pływalnię, siłownię, halę. Z okazji urodzin dyrekcja Kompleksu przygotowała specjalne promocje dla swoich klientów. Kupując np. karnet za 100zł do wykorzystania otrzymujemy 170zł. Inne promocje i ich szczegóły dostępne są na stronie www Kompleksu.

     [20-10-2008]

  W ostatni weekend odbył się II Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi. Uczestnicy zjazdu w sobotę wzięli m.in. udział w nadaniu imienia Jana Pawła II oraz sztandaru gołdapskiemu LO, wieczorem był zaś w CKiW OHP bal absolwentów. W niedzielę odbyła się uroczystość na terenie LO. Byli uczniowie zwiedzili szkołę, obejrzeli pokaz slajdów z archiwalnymi zdjęciami. Przybyli z dużym zainteresowaniem przeglądali też stare kroniki i dzienniki szkolne.

  Jak informują organizatorzy, w zjeździe wzięło udział ponad 150 osób. Wielu z przybyłych nie widziało się z kolegami nawet ponad 30 lat. Starosta Jarosław Podziewski podczas niedzielnego przemówienia w LO poinformował, że kolejny zjazd zostanie zorganizowany w 2010 roku.

       

  Więcej zdjęć z niedzielnego spotkania w LO można zobaczyć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

     [20-10-2008]

  GIMNAZJUM.GOLDAP.PL: Gołdap i Olecko - miastami młodych filmowców
  Trwają "III Młodzieżowe zmagania filmowe"- projekt Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi. Projekt realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

     [20-10-2008]

  GOLDAP.PL: Spotkanie studentów UWM z gołdapskim poetą
  Grupa studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie miała okazję zapoznać się z twórczością poetycką gołdapianina Mirosława Słapika.

     [20-10-2008]

  Na portalu Nasza-Klasa powstał profil sympatyków czasopisma GPI GOLDAP.INFO. Zapraszamy do dodawania się do "znajomych". Dzięki temu czytelnicy będą mieli okazję bliżej się poznać, jest to też kolejny kanał kontaktu z Redakcją czasopisma.

  Link do profilu: http://nasza-klasa.pl/profile/19110218

     [19-10-2008]

  Kontynuacją programu edukacyjnego na temat selektywnej zbiórki surowców wtórnych na terenie Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich jest projekt "Do recyklingu marsz!". Działania rozpoczęły się warsztatami organizowanymi przez Elżbietę Karczmarczyk z Fundacji "Recal" na rzecz odzysku aluminiowych puszek po napojach. W celu propagowania nawyków ekologicznych w dniu 13 października w Klubie Garnizonowym została zorganizowana "Re-dyskoteka-cyklingowa". Biletem wstępu była określona ilość butelek PET i puszek. W dyskotece zorganizowanej w Klubie Garnizonowym uczestniczyli gimnazjaliści ze wszystkich roczników gimnazjum. Łącznie zebrano 1130 puszek aluminiowych i 101 butelek PET o rożnej objętości. W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną również dwa konkursy pt. "Gołdap-moje Ekomiasto" (plastyczny i poetycki,) dotyczące gospodarowania odpadami.

  Działaniem skierowanym do całej społeczności gołdapskiej będzie "Re-akcja-cyklingowa". 25 października (najbliższa sobota) w centrum miasta (Plac Zwycięstwa) w godzinach 10-12 będziemy wymieniać przyniesione przez mieszkańców puszki/butelki na torby ekologiczne. Aby uzyskać torbę przyjazną środowisku należy przynieść 50 sztuk butelek PET i/lub puszek aluminiowych. Oczywiście przyjmujemy każdą ilość surowców wtórnych, a także zużyte baterie.

  Serdecznie zapraszamy do włączenia sie w kampanię.

  Koordynatorki kampanii: Marta Mońko, Anna Janonis, Justyna Maciesiak, Marta Prochowicz

     [19-10-2008]

  GOLDAP.PL: Gołdap podskoczyła w rankingu
  Według najnowszego rankingu tygodnika samorządowego "Wspólnota" dotyczącego: "Wydatków majątkowych ze środków zagranicznych jako % wydatków majątkowych ogółem" Gołdap zajęła jedno z czołowych miejsc w skali kraju.

     [19-10-2008 12:30]

  W Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym w budynku pokoszarowym trwa dziś od rana akcja "Podziel się szpikiem". Do godziny 12 zgłosiło się już ponad 40 osób, które oddały próbkę swojej krwi do badań i chcą zostać potencjalnym dawcą szpiku. Organizatorzy liczą jednak, że przez kolejne kilka godzin ta liczba znacznie się zwiększy.

       

       

     [18-10-2008]

  Dziś w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym w budynku pokoszarowym odbyło się spotkanie osób zainteresowanych oddaniem szpiku kostnego z Jackiem Olszewskim, mężem zmarłej na białaczkę siatkarki Agaty Mróz. Spotkanie to miało związek z akcją "Podziel się szpikiem", zaplanowaną na jutrzejszą niedzielę. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

   

       

     [18-10-2008]

  W czwartek oraz dzisiaj odbyły się w Klubie Garnizonowym akcje honorowego oddawania krwi, zorganizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Gołdapi. W akcji chciało wziąć udział 57 osób, ale ze względów zdrowotnych mogło i oddało krew 41: w czwartek 25 osób, w sobotę 16. Osoby te oddały łącznie ponad 18 litrów życiodajnego płynu.

  - To jest dużo. - ocenił ilość krwi Marcin Białous, prezes klubu.

     [18-10-2008]

  Dziś w Kompleksie Edukacyjno-Sportowym miała miejsce uroczystość nadania Liceum Ogólnokształcącemu imienia Jana Pawła II oraz sztandaru. Swoją obecnością zaszczycili m.in. starosta gołdapski, burmistrz Gołdapi, wojewoda warmińsko-mazurski oraz obecni i byli nauczyciele i uczniowie gołdapskiego LO.

       

     [18-10-2008]

  GOLDAP.PL: Kolejne gołdapskie projekty
  Samorząd Województwa ogłosił wyniki kolejnego konkursu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na liście rankingowej wśród 198 wniosków z Warmii i Mazur znalazły się kolejne 3 projekty składane przez Gminę Gołdap.

     [18-10-2008]

  GOLDAP.PL: Nikt inny nie robi takiego koncertu
  Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny jest absolutnym ewenementem i to nie tylko jako narzędzie zdobywania środków na Gołdapski Fundusz Stypendialny, ale także ze względu na jego wyjątkowy charakter. Nieczęsto się zdarza, by od dziewięciu lat, raz w roku przed Sylwestrem, przedstawiciele różnych środowisk (m.in. samorządowy, księża, nauczyciele i służby mundurowe) występowali na scenie we wspólnych skeczach, tańcach i wspólnym śpiewaniu.

     [18-10-2008]

  Kompleks Edukacyjno-Sportowy "HALA-BASEN" 21 października obchodzić będzie swoje 2 urodziny. Z tej okazji przygotował dla klientów wyjątkowe promocje. Ich szczegóły dostępne są na stronie www kompleksu.

     [17-10-2008]

  13 października w auli Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi odbyło się spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela. Na uroczystość przybyli wszyscy pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście: starosta gołdapski Jarosław Podziewski, jego zastępca, a także Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Woźniak.

  Spotkanie rozpoczął przemówieniem dyrektor szkoły Grzegorz Klimaszewski. Po nim część zgromadzonych pracowników otrzymała wyróżnienia. Następnie przemawiali starosta i przewodnicząca Rady Rodziców. Barbara Woźniak wręczyła też kwiaty i drobne upominki wszystkim pracownikom liceum. Na koniec w imieniu uczniów życzenia złożył szkolny rzecznik Praw Ucznia.

  W ramach wdzięczności uczniowie z Koła Miłośników Teatru i Poezji przygotowali poetycki upominek pt. "Jesienne nastroje w poezji Leopolda Staffa". Po części oficjalnej pracownicy liceum udali się na luźne rozmowę przy obiedzie.

  PIT3R


  Zobacz też zdjęcia z uroczystości - są TUTAJ na stronach Liceum Ogólnokształcącego

     [16-10-2008]

  W ostatnią niedzielę policja otrzymała zgłoszenie od kierownika Kompleksu Edukacyjno-Sportowego, iż jeden z ratowników na tutejszej pływalni najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Policja potwierdziła te przypuszczenia.

   

     [16-10-2008]

  Wywiad z burmistrzem Gołdapi, Markiem Aleksandrem Mirosem


  Kim jest Marek Miros?

  Urodziłem się w Warszawie w 1954 roku. Tam ukończyłem szkołę podstawową, następnie liceum ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi. Potem były studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. Mam dwóch starszych braci, Krzysztofa i Andrzeja. Mam czterech synów. Najstarszy Michał jest już żonaty i ma syna Miłosza. Obecnie przebywa z żoną Anglii. Młodszy Maksymilian skończył w zeszłym roku SGH w Warszawie. Obecnie przebywa w stolicy, w maju planuje pobrać się ze swoją dziewczyną - gołdapianką. Mikołaj - kolejny mój syn - jest studentem trzeciego roku na kierunku "stosunki międzynarodowe" na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Najmłodszy syn Mieszko w tym roku rozpoczął studia dokładnie na tym samym kierunku i tej samej uczelni co Mikołaj.

   

       

     [16-10-2008]

  GOLDAP.PL: Kolejny "zewnętrzny" milion na gołdapskie inwestycje
  Dzięki interwencji wojewody Mariana Podziewskiego i na wniosek Marka Mirosa burmistrza Gołdapi gmina Gołdap uzyskała 947 tys. zł.

     [16-10-2008]

  GOLDAP.PL: 40 lat minęło...
  Taki napis można było zobaczyć wypisany dużymi literami na jednej ze ścian sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Bowiem dokładnie czterdzieści lat temu, 8 września 1968 roku, dokonano uroczystego otwarcia gołdapskiej "Trójki".


  Zobacz też zdjęcia z imprezy - są TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

     [16-10-2008]

  8 października około godziny 7 policja otrzymała informację, że w pobliżu miejscowości Osowo przy polnej drodze leży przewrócony ciągnik rolniczy. Okazało się, że został on zabrany bez wiedzy właściciela z jego gospodarstwa około 1 w nocy. Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli przy ciągniku m.in. kurtkę i but, należące do sprawcy zaboru. Dzięki temu policjanci szybko odnaleźli winnego. Zatrzymany przed południem 19 letni Adrian J. przyznał się do zabrania ciągnika, jak również do tego, że jadąc nim był pijany. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Mężczyzna odpowie za zabór i zniszczenie mienia, jak również za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

     [16-10-2008]

  11 października około godziny 19:20 we Wronkach doszło do bardzo groźnego wypadku drogowego. Kierujący lancią zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Uniknął w ten sposób czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka motorowerem, który z nieznanych powodów wykonał gwałtowny manewr i zjechał na lewą stronę jezdni. W wyniku wypadku 7 osobom udzielono pomocy, z czego 3 trafiło do szpitala. Ich obrażenia są bardzo poważne.

  Kierujący motorowerem jak i jego pasażer byli pod wpływem alkoholu. Kierowca miał 1,61 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia i ustalenia sprawcy.

     [16-10-2008]

  11 października około godziny 13 z terenu ogródków działkowych przy ulicy Ogrodowej dokonano kradzieży motoru marki WSK175. Poszkodowany wycenił swoją stratę na 3000 złotych. W chwili obecnej policja poszukuje sprawcy kradzieży. Apeluje jednocześnie do mieszkańców, by każdy, kto ma jakieś informacje pozwalające ustalić sprawcę lub odnaleźć skradziony motor, skontaktował się telefonicznie z policją pod nr 087-615-54-30 lub 997 (policja czeka również na informacje anonimowe).

     [16-10-2008]

  W nocy z 9 na 10 października w Gołdapi na budowie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej dokonano kradzieży paliwa z baku jednej ze spycharek. Skradziono 120 litrów oleju napędowego o wartości ok. 500zł. Z powodu braku znanych świadków zdarzenia, policja apeluje do mieszkańców, by każdy, kto ma jakieś informacje pozwalające ustalić sprawcę kradzieży, skontaktował się telefonicznie z policją pod nr 087-615-54-30 lub 997 (również anonimowo).

     [16-10-2008]

  11 października na ulicy Suwalskiej w Gołdapi policja zatrzymała do kontroli kierowcę poloneza. Jak się okazało, 27 letni Karol Ł. był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W chwili obecnej trwa postępowanie w tej sprawie, od kierowcy pobrane zostało zabezpieczenie finansowe na poczet przyszłej kary.


  W niedzielę 12 października około godziny 1 w nocy na ulicy Polnej został zatrzymany do kontroli Łukasz B., poruszający się samochodem marki Mitsubishi Pajero. Jak się okazało, kierowca był pijany, miał 1,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Smaku całej sprawie dodaje fakt, że 21-latek "wpadł" już po raz kolejny, obecnie nie posiada prawa jazdy i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

  Czynności w sprawie prowadzi policja i prokuratura rejonowa w Olecku. Od kierowcy policja pobrała wysokie zabezpieczenie finansowe na poczet przyszłej kary.


  12 października około godziny 20:10 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 28 letniego Marka P., który poruszał się fiatem 126p. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Samochodem tej samej marki poruszał sie również inny kierowca - Dariusz K. - zatrzymany parę minut po północy kolejnego już dnia. U 20-letniego kierowcy malucha stwierdzono 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Policja w obu sprawach prowadzi czynności mające na celu ukaranie kierowców.


  9 października około 22:30 na ulicy Mazurskiej w Gołdapi uwagę patrolu policji zwróciło dziwnie jadące BMW. Policjanci postanowili skontrolować kierowcę. Okazało się, że 31 letni Edward M. był nietrzeźwy, miał 1,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Policjanci zatrzymali mieszkańcowi powiatu suwalskiego prawo jazdy, samochód zaś zabezpieczono na policyjnym parkingu na poczet przyszłej kary.

     [16-10-2008]

  19 października Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Gołdapi oraz Ogólnopolski Siatkarski FanKlub Honorowych Dawców Krwi Dla Agaty, przy współpracy z Fundacją Przeciwko Laukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej, organizuje akcję pod hasłem "Podziel się szpikiem". Akcja skierowana jest do osób, które chcą zostać dawcami szpiku kostnego. Badanie kandydatów na dawców szpiku odbywać się będą w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym (budynek pokoszarowy, ul. Partyzantów 31A, II piętro) od godziny 10. Dzień wcześniej (18 października) o godzinie 18 w w/w miejscu przewidziane jest spotkanie zainteresowanych z Jackiem Olszewskim - mężem zmarłej siatkarki Agaty Mróz.

  Więcej informajcji w poprzednim wydaniu czasopisma.
     
  Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
  redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
  wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009