WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

1 października - 15 października 2008 wydanie nr 18

   [13-10-2008]

16 października o godz. 9:30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi rozpocznie się Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. Udział w imprezie wezmą Warsztaty Terapii Zajęciowej z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Gośćmi będą dyrektorzy teatrów z Dublina z Irlandii.

Impreza ma zasięg regionalny. Odbywać się bedzie po raz siódmy. Organizatorami przeglądu są: gołdapski Warsztat Terapii Zajęciowej, Dom Kultury w Gołdapi oraz Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu "Partnerstwo Sztuk".

(DK w Gołdapi)

   [11-10-2008]

9 października, ok. godziny 1 w nocy, do komendy policji zgłosił się mieszkaniec Gołdapi. Poinformował dyżurnego, że został pobity oraz okradziony. Sprawcy mieli zabrać mu m.in. pieniądze i inne wartościowe rzeczy. Policjanci, pomimo iż zgłaszający był pod wpływem alkoholu, przyjęli niezwłocznie zgłoszenie. Około godziny 3 wezwano lekarza, by dokonał oględzin ciała u poszkodowanego. Niezwłocznie też rozpoczęli poszukiwania sprawcy pobicia.

Rano mężczyzna - już trzeźwy - ponownie zgłosił się na komendę. Oznajmił policjantom, że "skradzione" rzeczy odnalazł w domu, a uszkodzenia ciała powstały na skutek przewrócenia się.

Policjanci umorzyli sprawę ze względu na brak zaistnienia zdarzenia. Mężczyźnie nie będzie też postawiony zarzut powiadomienia o nie zaistniałym przestępstwie, gdyż w chwili zgłoszenia był on pod wpływem alkoholu.

   [10-10-2008]

Dziś o 13 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie Gołdapskiego Szkolnego Związku Sportowego. Obradom przewodniczyli szef związku Marian Mioduszewski i sekretarz Łukasz Tarasiewicz. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół naszego powiatu.

 

fot. Jacek Rakowski   fot. Jacek Rakowski   fot. Jacek Rakowski   fot. Jacek Rakowski

   [10-10-2008]

GOLDAP.PL: Inwestycję "Gromady" zbudują Chinczycy
9 i 10 października w Gołdapi przybywała pięcioosobowa delegacja budowlanej chińskiej firmy "Covec", która aktualnie buduje kompleks hotelowy "gromady" w Krakowie.

   [10-10-2008] - artykuł reklamowy

Rozmawiamy z Arkadiuszem Kuklewiczem, właścicielem zakładu motoryzacyjnego Auto-Moto K.

Kiedy należy zmienić opony na zimowe?

Ze zmianą opon na zimowe nie powinniśmy czekać do zimy, gdy pojawiają się pierwsze opady śniegu. Powinniśmy to zrobić, gdy temperatura spada poniżej 5-7 stopni Celsjusza. W mniej więcej w tej temperaturze mieszanki gum użytych do wykonania opon letnich bardzo mocno twardnieją, przez co podczas jazdy koła tracą przyczepność i ślizgają się na drodze. Może to prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Opony zimowe zachowują zaś swoją elastyczność do znacznie niższych temperatur (do około -30 stopni Celsjusza), przez co w okresie jesienno-zimowym możemy jeździć samochodem na nich znacznie bezpieczniej.

Jakie są koszty zmiany opon z letnich na zimowe?

W moim zakładzie koszt wymiany w przypadku samochodów osobowych wynosi 12,50 brutto za jedno koło. W przypadku samochodów większych trzeba zapłacić nieco więcej, w busie np. 15zł W cenie tej ujęte jest: zdemontowanie koła z samochodu, zmiana opony z letniej na zimową, wyważenie koła, zamontowanie w samochodzie. Oczywiście cena dotyczy przypadku, gdy klient przyjeżdża do nas z posiadanymi już oponami zimowymi. Dla tych, którzy nie mają, na miejscu oferujemy możliwość ich zakupu w bardzo atrakcyjnych cenach.

Na jaki wydatek zatem powinien przygotować się kierowca, przyeżdzając do Pana zakładu?

Cena opony zależy od producenta i rozmiaru. Przykładowo: do starszych VW pasatów koszt jednej to 155zł za oponę WINTERSTAR 185/65R14. Oponę DAYTON WD510 w tym rozmiarze oferujemy w cenie 165zł za sztukę. W ofercie posiadamy również wzmacniane opony do samochodów dostawczych. Tu przykładowo opona FIRESTONE WINTERHAWK-2 195/70/15C kosztuje 260zł. Wszystkie podane ceny są oczywiście z naszą wymianą.

Dziękuję za rozmowę.

mapa dojazdu do firmy Auto-Moto K

Wyświetl większą mapę

   [10-10-2008]

Już za rok gołdapscy strażacy przeniosą się do nowej siedziby, której budowa właśnie ruszyła. Niestety, policjanci, którzy też chcą zmienić lokalizację, będą musieli zaczekać na nowy obiekt nawet trzy lata.

 

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

tutaj powstaje nowa komenda komenda straży pożarnej

Wyświetl większą mapę

   [09-10-2008]

fot. Jacek Rakowski Zdzisław Dudko zażądał od firmy "Eko-wiatr" wypłacenia łącznej kwoty 140 tysięcy złotych tytułem odszkodowania za zniszczenia i inne straty spowodowane budową elektrowni wiatrowej. Inwestor stanowczo odmówił wypłaty takiej sumy pieniędzy. Spotkanie obu stron nie zakończyło konfliktu trwającego od kilkunastu dni.

 

   [09-10-2008]

Burmistrz Gołdapi informuje, iż w telewizjach kablowych Spółdzielni Mieszkaniowej i SCALA zostanie pokazany film z wizyty premiera Donalda Tuska w Gołdapi. Planowana jest dwukrotna emisja: w piątek (godz. 17) i w niedzielę (także godz. 17).

   [09-10-2008]

3 października zgłosił sie na policję mężczyzna, który stwierdził, iż z budowy przy ulicy Partyzantów w Gołdapi skradziono mu portfel z dokumentami i niewielką ilością pieniędzy. Na podstawie podanego rysopisu nieznanego mężczyzny, którego poszkodowany widział w pobliżu budowy, policjanci wytypowali podejrzanego. To był strzał w dziesiątkę. Zatrzymany Robert A przyznał się do kradzieży. Jak powiedział policjantom, zabrał tylko pieniądze, a dokumenty wyrzucił do śmieci.

Robert A. jest znany gołdapskiej policji. Już wcześniej był wielokrotnie karany za kradzieże. Postępowanie w sprawie ostatniej trwa.

   [09-10-2008]

fot. Jacek Rakowski W ostatni piątek, w centrum dydaktycznym odbył się I Zjazd Powiatów Przygranicznych, zorganizowany przez gołdapskie starostwo. Na zaproszonych trzydziestu trzech starostów przybyło ich ponad dwudziestu, w tym z tak odległych powiatów jak bieszczadzki czy przemyski. Obecni byli też m. in. komendant główny straży granicznej i jego zastępca, dyrektorzy Izb Celnych z Olsztyna i Białegostoku.

 

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

   [09-10-2008]

4 października na ulicy Cmentarnej w Gołdapi, tuż przed północą funkcjonariusze policji zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Franciszek E. miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie wyjaśniające trwa.

   [09-10-2008]

29 września w Regielach miała miejsce kolizja dwóch samochodów osobowych: seata i volkswagena. Wg wstępnych ustaleń jeden z uczestników ruchu z nieznanych przyczyn zjechał na lewą stronę jezdni, czym zmusił drugiego do ucieczki na pobocze, przez co doszło do kolizji.

Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające, mające ustalić sprawcę kolizji oraz pozostałe okoliczności zdarzenia.

   [09-10-2008]

Przez cały wrzesień była prowadzona na terenie naszego województwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Akcją objęto między innymi 14 szkół z terenu powiatu gołdapskiego. Funkcjonariusze przeprowadzili 43 spotkania z młodzieżą, w których wzięło udział około 1100 uczniów. Uczniowie na tych spotkaniach uczyli się m.in. jak korzystać z dróg, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Dowiedzieli się również, jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw, podróży samochodem lub autobusem, wycieczek szkolnych.

Kilka grup dzieci odwiedziło też gołdapską komendę policji. Mogli na żywo obejrzeć miejsce pracy policjantów, zobaczyć posiadany sprzęt. Dla wielu dzieci ogromnym przeżyciem była możliwość wejścia do radiowozu i jego obejrzenia.

W trakcie całego września funkcjonariusze prewencji bardzo często patrolowali też tereny przyszkolne, szczególną uwagę zwracając na to, by droga naszych dzieci do szkoły i ze szkoły była bezpieczna na każdym jej etapie.

Policja planuje w najbliższych miesiącach przeprowadzić kolejne akcje dla dzieci i młodzieży. Dotyczyć będą one między innymi problemu wagarowania.

   [07-10-2008]

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gołdapi oraz firma PPU RAPID Sp. z o.o. zapraszają wszystkich 10 października mieszkańców na uroczyste oddanie do użytku inwestycji "Modernizacja systemu ogrzewania osiedli SM zlokalizowanych w Gołdapi przy ulicach Górnej i Żeromskiego".

Program:

  • Msza Święta dziękczynna - konkatedra NMP Matki Kościoła w Gołdapi - godzina 11:00
  • prezentacja inwestycji - Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowe - ul. Partyzantów 31 - godzina 12:20
  • uroczyste otwarcie, poświecenie i zwiedzanie - kotłownia przy ul. Żeromskiego - godzina 14:30

   [07-10-2008]

17 października godz. 17 w Galerii K-2 otwarta zostanie wystawa obrazów olejnych litewskiego artysty-malarza Vytautasa Kaunasa. Organizatorzy serdecznie zapraszają do zobaczenia tej wystawy!

   [07-10-2008]

Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi, według stanu na dzień 30 września 2008 w tutejszym urzędzie zarejestrowane były 2154 osoby bezrobotne, co w stosunku do 31 sierpnia 2008 (2190 osób) oznacza spadek liczby bezrobotnych o 36 osób.

   [07-10-2008]

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi informuje, iż 8 września o godz. 12 odbędzie się w tutejszym urzędzie Giełda Pracy. Poświęcona ona będzie naborowi na stanowisko dozorcy. Osoby zainteresowane, które chcą wziąć udział w spotkaniu muszą posiadać orzeczenie o stopniu niepełnospraności.

   [06-10-2008]

2 października po południu zgłosiła się do policji kobieta z informacją, że z jej posesji przy ulicy Konstytucji 3 Maja skradziono psa. Był to pies rasy seter irlandzki, koloru rudego. Pies miał też przeplataną obrożę koloru niebieskiego. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające i poszukiwawcze. Jednocześnie zwracają się z apelem do mieszkańców, że jeśli ktoś jest w stanie udzielić informacji o tym psie (np. miejscu jego obecnego pobytu), proszony jest o kontakt z policją (tel. 87-615-54-00 lub 997).

   [06-10-2008]

W dniu dzisiejszym został podpisany przez Urząd Miejski akt notarialny, dotyczący sprzedaży atrakcyjnej 2,5ha działki nad Jeziorem Gołdapskim. Nabywcą jest przedsiębiorstwo GROMADA, które wygrało ogłoszony kilka tygodni temu przetarg. Jak przewiduje burmistrz, być może już w 2011 roku na sprzedanej działce powstanie atrakcyjny hotel SPA.

   [06-10-2008]

26 października w restauracji Turystyczna odbędą się XI Otwarte Mistrzostwa Gołdapi w 3-5-8 - popularną grę w karty. Początek zawodów o godzinie 10. Zapisy zawodników są przyjmowane codziennie w sklepie "Wędkarz" przy ulicy Partyzantów. Wpisowe wynosi 10zł od osoby. Wymagany minimalny wiek zawodników to 18 lat.

Uczestnicy będą grać po dwie partie z losowanymi partnerami. Najlepszych dziewięciu rozegra między sobą dodatkową partię, z których zostanie wybrana finałowa trójka. Spośród nich wyłoniony zostanie mistrz zawodów.

Organizator przewidział najlepszym zawodnikom nagrody. Wszystkim zapewniony zostanie też dostęp do bufetu z napojami i przekąskami.

Zawody organizuje Gołdapska Rada Sportu. Szczegółowe informacje otrzymać można telefonicznie pod nr telefonu 501-451-870.

   [05-10-2008]

fot. Jacek Rakowski 29 września zakończył się pierwszy etap projektu "kRock naprzód", o którym pisaliśmy w drugim wydaniu naszego czasopisma. Dziś na jego temat porozmawiamy z koordynatorką przedsięwzięcia Mają Poniatowską.


Maju, przypomnijmy może czytelnikom, na czym polega "kRock naprzód".

Otrzymaliśmy dotację z programu "Make a connection". Pozwoliła ona nam na modernizację pomieszczenia i przystosowania go do potrzeb zajęć artystycznych młodzieży.

 

   [03-10-2008]

W środę ok. godziny 14 policja otrzymała zgłoszenie, iż w okolicach Juchnajć robotnicy budujący sieć wodociągową natrafili na niewypał. Po zajechaniu na miejsce funkcjonariusze policji stwierdzili jednak, że nie był to niewypał, a jedynie pusta łuska. Saperów nie wzywano.

   [03-10-2008]

Jedną z ciekawszych atrakcji naszego powiatu - szczególnie dla dzieci i młodzieży - jest sala edukacyjna "Mokradła Puszczy Romińskiej", mieszcząca się w siedzibie Parku Krajobrazowego tejże puszczy w Żytkiejmach. Na kilkudziesięciu metrach kwadratowych powierzchni twórcy sali stworzyli miniaturkę tego, co można zaobserwować, chodząc - często godzinami - po puszczy. Spotkamy tu i bobra, i dzika, ale także bociany i sowy.

Salka powstała w lipcu 2007 roku w ramach jednego z projektów EKOFUNDUSZU. Jak powiedziała nam pani Anna Michowiak z PKPR, po roku funkcjonowania jest już dobrze znana wśród dyrektorów i nauczycieli z terenu naszego powiatu. Odwiedzają ją też uczniowie i nauczyciele z dalszych szkół, np. z Giżycka. Korzystać z niej mogą też osoby prywatne. Dla wszystkich - co bardzo ważne - zwiedzanie sali jest bezpłatne.

Salę Edukacyjną można zwiedzać godzinach pracy siedziby Parku Krajobrazowego tj. od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30. Wcześniej należy się jednak umówić telefonicznie (tel. 87-615-97-27) lub poprzez e-mail (puszczaromincka@poczta.onet.pl).

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

   [03-10-2008]

W poniedziałek policja otrzymała zgłoszenie o dziwnie jadącym VW Golfie w miejscowości Nowa Boćwinka. Policjanci wysłani na miejsce odnaleźli kierowcę tego samochodu. Był już domu. Podczas wyjaśnienia zdarzenia Dariusz R. zachowywał się bardzo agresywnie, wulgarnie wyzwał policjantów, groził pozbawieniem życia. Jednego z nich też popychał i szarpał. Jak się okazało, mężczyzna miał 0,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postawione zostały mu dwa zarzuty: prowadzenia samochodem w stanie nietrzeźwym oraz znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Prokurator wnioskował o areszt tymczasowy wobec Dariusza R. Sąd jednak nie zgodził się na to i zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

   [02-10-2008]

fot. fot. archiwum własne Cecylii Buczyńskiej-Buzy Jak zaczęła się pani przygoda z malarstwem?

Właściwie nie umiem prosto na to pytanie odpowiedzieć. Chyba od zawsze miałam to we krwi. Już w szkole wygrywałam wszystkie konkursy plastyczne, otrzymywałam różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody. Odkąd pamiętam interesowałam się malarstwem. Jednak na poważnie zajęłam sie nim w roku 1979. Wówczas to poznałam farby olejne, technikę ich używania. W kolejnych latach powoli poznawałam inne techniki malowania, starając się osiągnąć przy ich pomocy ciekawe efekty. Obecnie poszukuję już swoich, oryginalnych technik malarskich, eksperymentuję. Momentami zaskakuję tym sama siebie.

 

   [02-10-2008]

Ostatni weekend na terenie powiatu gołdapskiego był bardzo spokojny. Policja podczas czynności kontrolnych na drogach nie ujawniła żadnego pijanego kierowcy ani rowerzysty. Nie zanotowano też żadnych kradzieży i włamań. Jedynie w sobotę funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od kobiety, iż na ulicy Słonecznej w Gołdapi został zniszczony jej samochód Fiat 126p. Patrol na miejscu potwierdzili zniszczenia, m.in. wgniecenia na dachu i masce samochodu, pobite reflektory. W chwili obecnej trwa postępowanie mające na celu ustalenie sprawców tego zdarzenia.

   [01-10-2008]

W najbliższą sobotę na terenie Lasu Kumiecie odbędzie sie Cross Kolarski o Puchar Dyrektora OSiR. Zawody będą rozegrane na pętli długości 1200m. W zależności od kategorii wiekowej (będzie ich 5) zawodnicy będą mieli do przejechania od 1 do 3 okrążeń.

Początek zawodów o godzinie 9. Ich organizatorami są Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i OSiR Gołdap.

   [01-10-2008]

19 października Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Gołdapi oraz Ogólnopolski Siatkarski FanKlub Honorowych Dawców Krwi Dla Agaty, przy współpracy z Fundacją Przeciwko Laukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej, organizuje akcję pod hasłem "Podziel się szpikiem". Akcja skierowana jest do osób, które chcą zostać dawcami szpiku kostnego. Badanie kandydatów na dawców szpiku odbywać się będą w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym (budynek pokoszarowy, ul. Partyzantów 31A, II piętro) od godziny 10. Dzień wcześniej (18 października) o godzinie 18 w w/w miejscu przewidziane jest spotkanie zainteresowanych z Jackiem Olszewskim - mężem zmarłej siatkarki Agaty Mróz.

 

GOLDAP.PL: Ponad 9 mln na kanalizacje
Jak poinformował marszałek Jarosław Słoma - Zarząd Województwa wyraził zgodę na podpisanie umów wspierających (tzw. preumów) z samorządami - beneficjentami z 12 powiatów wchodzących w skład programu "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodnościekowej w regionie Wielkich Jezior Mazurskich - MASTERPLAN dla Wielkich Jezior Mazurskich". Jest to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury, wdrażany przez Zarząd Województwa Warmińsko Mazurskiego.

GOLDAP.PL: Współpraca z Bankiem Żywności to już tradycja
Współpraca gołdapskich organizacji z olsztyńskim oddziałem Banku Żywności trwa już od lat i w tym aspekcie nasze miasto należy do najprężniejszych w regionie.

GOLDAP.PL: Wywiad
Wywiad z Jerzym Sobiszem, kierownikiem gołdapskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej

W sklepach drożeje woda
Po wykryciu, że mamy skażoną wodę wszyscy rzucili się do sklepów na mineralną. Niektórzy właściciele sklepów wykorzystali to i podnieśli ceny nawet o 50%.
   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009