WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

20 maj 2009 - 26 maj 2009, wydanie nr 46
poprzednie wydanie

   [26-05-2009 / nr art. 4625]

W sobotę do mieszkanki Gołdapi przyleciał z USA jej amerykański narzeczony. Wczoraj razem z grupą 11 osób bawił się przy grillu. Dziś z rana zgłosił się do jednego z gołdapskich lekarzy z objawami grypy. Lekarz po ich analizie zdecydował, że mężczyzna musi zostać poddany specjalnym badaniom w szpitalu w Giżycku. Objawy wskazywały bowiem na możliwe zarażenie tzw. świńską grypą.

- Stan osób, które miały styczność z obywatelem USA, był od samego początku monitorowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. - informuje Władysław Frydrych, zastępca przewodniczącego gminnego zespołu zarządzania kryzysowego. - Na szczęście wyniki badań mężczyzny okazały się dobre, nie jest on zarażony grypą A/H1N1.

   [25-05-2009 / nr art. 4624]

KOWALKI-GRABOWO. Dziś przed godziną 6 25-letni Artur M. jadąc z kolegą Pougeotem z nieznanych przyczyn uderzył w przydrożne drzewo. Okoliczni mieszkańcy chcieli pomoc usunąć rozbite auto, niestety to zsunęło się do rowu. Przybyła na miejsce policja ustaliła, że kierowca i pasażer byli pod wpływem alkoholu. Kierowca trafił do szpitala w Ełku, pasażer został na miejscu tylko opatrzony przez lekarza. Samochód ostatecznie trafił na lawecie na parking w Jabramowie.


GOŁDAP. 23 maja kilka minut po północy do dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna z informacją, że idąc z dziewczyną został na ulicy Armii Krajowej zaczepiony i pobity przez troje napastników. Wysłane na miejsce zdarzenia dwa radiowozy zatrzymały trzech niepełnoletnich sprawców. Wszyscy byli pijani, mieli od 0,4 do 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co ciekawe, są doskonale znani policjantom ze wcześniejszych mniej lub bardziej poważnych wybryków. Niestety, ze względu na ich wiek (poniżej 17 lat) sąd rodzinny w Olecku za każdym razem traktuje ich bardzo ulgowo. Po analizie zapisu z monitoringu okazało się, że ci sami nastolatkowie chwilę przed pobiciem zniszczyli też bez powodu rynny przy jednym ze sklepów na ulicy Armii Krajowej. Za popełnione czyny ponownie trafią przed oblicze sądu.

   [25-05-2009 / nr art. 4623]

GRANICA. W okresie od 18 do 24 maja przejście graniczne w Gołdapi przekroczyło 3011 pojazdów i 4581 podróżnych. W 21 przypadkach z powodu złego stanu technicznego pojazdów straż graniczna nie zezwoliła na przejazd. W ponad połowie przypadków powodem były niesprawne światła, za które funkcjonariusze straży granicznej karali upomnieniami.

   [24-05-2009 / nr art. 4622]

W czwartek 28 maja o godzinie 11.30 w sali nr 2 starostwa powiatowego odbędzie się XXIX sesja Rady Powiatu w Gołdapi. Zaplanowano następujący porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji
 2. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji
 3. Informacja przewodniczącego rady z prac rady w okresie międzysesyjnym
 4. Informacja starosty z działalności zarządu w okresie międzysesyjnym oraz informacja z wykonania uchwał Rady Powiatu
 5. Zapytanie i interpelacje radnych
 6. Wnioski i oświadczenia radnych
 7. Wnioski i opinie komisji stałych rady
 8. Informacja z działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi w 2008 roku
 9. Informacja z działalności Domu Św. Faustyny "Nie lekajcie się" w 2008 roku
 10. Przyjęcie projektów uchwał Rady Powiatu w sprawach:
  • ustalenia planu podziału środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez powiat gołdapski na 2009 rok
  • przyjęcia Startegii Rozwoju Powiatu Gołdapskiego
  • przystapienia powiatu gołdapskiego do rewalizacji projektu pod nazwą "egoturystyka.pl - produkt turystyczny Krainy EGO" oraz wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z powiatem ełckim i Powiatem Oleckim w sprawie realizacji projektu
  • zmian budżetu powiatu na 2009 rok
 11. Odpowiedzi na zgłoszone zapytania, interpelacje i wnioski radnych
 12. Odpowiedzi na zgłoszone wnioski komisji stałych rady
 13. Sprawy różne
 14. Zamknięcie obrad

   [24-05-2009 / nr art. 4621]

We wtorek 26 maja o godzinie 12 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXV sesja Rady Miejskiej. Zaplanowany porządek posiedzenia oraz projekty uchwał dostępne są na stronie BIP urzędu TUTAJ (.pdf).

   [24-05-2009 / nr art. 4620]

W poniedziałek 25 maja o godzinie 13 w sali nr 2 starostwa powiatowego odbędzie się posiedzenie Komisji oświaty, zdrowia, opieki społecznej i porządku publicznego, działającej przy Radzie Powiatu w Gołdapi. Zaplanowano następujący porządek obrad:

 1. Informacja z działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi w 2008 roku
 2. Informacja z działalności Domu Św. Faustyny "Nie lekajcie się" w 2008 roku
 3. Przyjęcie projektów uchwał Rady Powiatu w sprawach:
  • ustalenia planu podziału środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez powiat gołdapski na 2009 rok
  • przyjęcia Startegii Rozwoju Powiatu Gołdapskiego
  • przystapienia powiatu gołdapskiego do rewalizacji projektu pod nazwą "egoturystyka.pl - produkt turystyczny Krainy EGO" oraz wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z powiatem ełckim i Powiatem Oleckim w sprawie realizacji projektu
  • zmian budżetu powiatu na 2009 rok
 4. Sprawy bieżące
 5. Wolne wnioski

We wtorek 26 maja o godzinie 13.30 w sali nr 2 starostwa powiatowego odbędzie się posiedzenie Komisji planowania, budżetu, finansów i promocji powiatu, działającej przy Radzie Powiatu w Gołdapi. Zaplanowano następujący porządek obrad:

 1. Przyjęcie projektów uchwał Rady Powiatu w sprawach:
  • ustalenia planu podziału środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez powiat gołdapski na 2009 rok
  • przyjęcia Startegii Rozwoju Powiatu Gołdapskiego
  • przystapienia powiatu gołdapskiego do rewalizacji projektu pod nazwą "egoturystyka.pl - produkt turystyczny Krainy EGO" oraz wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z powiatem ełckim i Powiatem Oleckim w sprawie realizacji projektu
  • zmian budżetu powiatu na 2009 rok
 2. Sprawy bieżące
 3. Wolne wnioski

   [23-05-2009 / nr art. 4619]

Rominta Gołdap odniosła dziś drugie zwycięstwo w tej rundzie, pokonując na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:1. Prowadzenie dla gołdapian w 52 minucie zdobył Dawid Karniłowicz. Gospodarze wyrównali w 74 minucie po kontrowersyjnym rzucie karnym. W 85 minucie strzał na bramkę oddał Mariusz Puchłowski, piłka trafiła w zawodnika Olimpii, który to skierował ją do własnej bramki. Gospodarze starali się jak mogli doprowadzić do wyrównania, na szczęście nie udało nim się to.

- W zespole gra sporo młodych zawodników. - powiedział po meczu Piotr Mościński, kierownik drużyny. - Dziś cały mecz zagrał Ołów, na boisku przez kilkanaście minut był też Śmigiel. Widać coraz większą sportową agresję i lepsze zgranie w naszym zespole.

Kolejny mecz Rominta zagra w środę 27 maja na stadionie miejskim w Gołdapi. Przeciwnikiem będzie lider tabeli Mazur Ełk. Początek spotkania o godzinie 17.

   [23-05-2009 / nr art. 4618]

   [23-05-2009 / nr art. 4617]

Wczoraj podczas prac komisji gospodarki, ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa działającej przy Radzie Powiatu starosta poinformował, że otrzymał informację od naczelnika wydziału komunikacji i transportu, że ulica Sosnowa nie jest prawdopodobnie droga powiatową.

- Obecnie jest to nasza droga, bo jest w opublikowanym wykazie dróg powiatowych. - twierdzi Leszek Kowalewski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Nie dostaniemy jednak żadnej dotacji na remont tej drogi, bo nie możemy wykazać się prawem do jej dysponowania.

Powiat planuje dokonać przeglądu wszystkich swoich dróg. Starosta twierdzi, że wyjdą tu ciekawe "kwiatki".

- Ze wstępnych analiz wynika, że powiat nie ma prawa własności do wielu dróg. - twierdzi Jarosław Podziewski. - Jeśli zawiadujemy tymi drogami to robimy to bezprawnie. Przepisy określają poszczególne rodzaje dróg. Ulice w mieście, w tym piaskowe, wymagań dla kategorii powiatowych nie spełniają.

Leszek Kowalewski twierdzi, że wymagania te spełnia jedynie 150-180km z 280km obecnie posiadanych przez powiat. Urzędnicy starostwa badając dokumenty w geodezji doszli do wniosku, że część ulic, w tym Sosnowa, Wczasowa i Klonowa, powinne być drogami gminnymi. O problemie od kilku dni wie już Jacek Morzy, zastępca burmistrza Gołdapi.

- Sprawdzamy nasze dokumenty pod kątem własności tych ulic. - mówi Jacek Morzy. - Być może rzeczywiście są one własnością gminną. W przypadku ulicy Sosnowej zmiana kategorii może być na rękę dla jej mieszkańców. Znając stanowisko radnych, środki na remont ulicy Sosnowej bardzo szybko znalazłyby się w budżecie gminy.

Sprawa powinna się wyjaśnić w ciągu kilkunastu dni. Starosta Jarosław Podziewski polecił swoim urzędnikom jak najszybsze zweryfikowanie dokumentów i wyjaśnienie wszystkich wątpliwości.

   [23-05-2009 / nr art. 4616]

ROMINTA.GOLDAP.NET: MKS Korsze lepsze od Rominty

Rominta Gołdap przegrała kolejny mecz. Tym razem lepsi okazali się goście z Korsz. Mecz był zacięty i gołdapianie mogli pokusić się o kolejne punkty. Ale jak się nie wykorzystuje sytuacji to potem się tego gorzko załuje.

     

     

   [22-05-2009 / nr art. 4615]

GOLDAP.PL: Ruch w EGO

Stowarzyszenie EGO staje się coraz bardziej wyrazistą organizacją i daje się wyczuć wśród zrzeszonych gmin i powiatów poczucie wspólnoty interesów.


GOLDAP.PL: Onirycznie w Bibliotece Narodowej

W Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie, podczas którego zaprezentowane zostały książki prozatorskie Renaty Jabłońskiej z Izraela oraz gołdapianina Mirosława Słapika. Spotkanie prowadziła prof. Beata Tarnowska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.


GOLDAP.PL: Trójkąt na czworokąt

W poniedziałek 18 maja burmistrz Marek Miros spotkał się z Władimrem Grininem, ambasadorem Federacji Rosyjskiej w Polsce oraz z Zvi Rav-Nerem, nowym ambasadorem Izraela w Polsce.


GOLDAP.PL: Dzień Gołdapi w Gusiewie

W tym roku rosyjski Gusiew - jedno z pięciu partnerskich miast Gołdapi - postanowiło podczas swojego święta zaprezentować również nasze miasto. "Dzień Gołdapi" podczas "Dni Gusiewa" zorganizowano 17 maja, na kilka dni przed głównymi obchodami, które odbędą się za tydzień.

   [22-05-2009 / nr art. 4614]

20 kwietnia starosta gołdapski ogłosił konkurs na stanowisko do spraw obsługi rady i zarządu powiatu. Pracownik ten odpowiedzialny jest miedzy innymi za prowadzenie obsługi kancelaryjno-biurowej, sporządzanie protokołów i opracowywanie planów pracy zarządu i rady powiatu oraz jej komisji. Wyboru najlepszego kandydata , zgodnie z "regulaminem naboru kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym wolne stanowiska kierownicze w Starostwie Powiatowym w Gołdapi" dokonuje komisja powołana przez starostę. Podczas sesji rady powiatu 27 kwietnia przewodniczący rady Stefan Piech złożył wniosek, by poszerzyć skład komisji konkursowej.

- Proponuję, żeby w tym postępowaniu uczestniczyły osoby reprezentujące radnych. - wnioskował Stefan Piech.

- Myślę, że trzeba sprawdzić postawy, czy członkowie rady mogą brać udział w tym postępowaniu. - swoje wątpliwości od razu przedstawił Bogdan Chomyn, radny i wicestarosta.- Osoba ta jest bowiem pracownikiem urzędu, a pracodawcą jest starosta.

- Ale jako ciało doradcze mogą być. - odpowiedział mu Paweł Ruszewski dodając z uśmiechem, że jeśli będzie to casting, to on też prosi o zaproszenie.

Przewodniczący rady poddał wniosek pod głosowanie z zastrzeżeniem, że jeśli wniosek nie będzie mógł być formalnie uwzględniony, zostanie wycofany. Z wyjątkiem jednego radnego, który się wstrzymał, reszta zagłosowała za jego przyjęciem. Pod koniec sesji wicestarosta przedstawił opinię, jaką uzyskał od radcy prawnego na temat tego wniosku.

- Starosta w ramach ustawy o samorządzie powiatowym dokonuje naboru powołując komisję. - powiedział Bogdan Chomyn. - W tym celu wydaje zarządzenie, w którym starosta wskazuje, kto wchodzi w skład komisji dokonującej naboru na wolne stanowiska w starostwie. Zgodnie z nim rada nie może do niej delegować członków spośród siebie. Wniosek ten prawnie jest więc niezasadny.

- Podtrzymuję swój wniosek. - odpowiedział Stefan Piech. - Ważne jest bowiem to, czy prawo mu nie zabrania takiego powołania. Kierownikiem zakładu pracy jest bowiem starosta...

- ...A my jego szefami. - stwierdził włączając się do dyskusji Dariusz Chałas, czym wywołał śmiech na sali.

Stefan Piech twierdzi, że intencją jego wniosku było to, by radni mogli uczestniczyć w wyborze osoby do obsługi rady, lub przynajmniej uczestniczyć w pracach komisji jako doradcy lub obserwatorzy. Wniosek ten nie spotkał sie jednak ze zrozumieniem starosty.

- Nabór może prowadzić instytucja, która przyjmuje pracownika. - twierdzi Jarosław Podziewski - Ja jestem pracodawcą dla tych ludzi. Komisję powołuję spośród pracowników, nie mogę ze względów formalnych powołać nikogo innego. Nie ma też podstaw, by postępowanie obserwowały osoby inne niż powołana komisja. Taka sytuacja może być podstawą unieważnienia postępowania rekrutacyjnego.

Część słów starosty ma swoje potwierdzenie w "regulaminie naboru kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze w Starostwie Powiatowym w Gołdapi". Mówi on w artykule 21, że "zespół powołuje starosta w drodze zarządzenia spośród pracowników starostwa". Regulamin ten jednak nie zabrania osobom trzecim obserwowania postępowania rekrutacyjnego. Zakaz taki nie wynika również z ustawy o pracownikach samorządowych. Starosta, zgodnie z punktem 52 regulaminu, może też go zmienić w drodze zarządzenia. To mogłoby pozwolić na włączenie do składu komisji członków rady. Niestety, starosta nie zdecydował się na ten krok.

Przewodniczący rady powiatu otrzymał też kilka dni temu pisemną odpowiedź na złożony wniosek, podpisany przez radnego i wicestarostę Bogdana Chomyna. Oto jej treść:

 

Słowa te zaskakują Stefana Piecha. W piśmie czytamy bowiem, że "Do załatwiania tak bieżących spraw związanych z prawidłowym funkcjonowaniem Rady Powiatu jak też, przygotowaniem Sesji i obsługi Rady oraz Zarządu i współpracy z Radą Powiatu starosta jako Kierownik Starostwa wyznaczył Sekretarza Powiatu, co oczywiście jest powszechnie wiadome i znane gdyż od 1 stycznia 1999 r. tj. od początku istnienia powiatów rolę tę spełniali i spełniają kierownicy organizacyjni lub sekretarze powiatów. " Przewodniczący rady zwraca bowiem uwagę na fakt, że stanowisko sekretarza powiatu gołdapskiego obsadzone jest od niedawna. Poza tym osobą, z która on jako przewodniczący się często kontaktował w sprawach związanych z pracami rady i komisji, była właśnie osoba od obsługi rady. Gdy zapytałem przewodniczącego komisji zdrowia, oświaty, opieki społecznej i porządku publicznego Leszka Retela, z kim on się zazwyczaj kontaktuje, jego wskazanie było identyczne jak przewodniczącego.

- Z komentarzy wokół sprawy wynika, że tu chodzi o coś zupełnie innego chodzi. Komentarze pominę. - pisze w swoim dokumencie Bogdan Chomyn. To zaskakujące słowa. Po pierwsze, urzędnik nie powinien zajmować się w oficjalnych dokumentach plotkami i o nich wspominać. Nie przystoi to szczególnie osobie, która piastuje tak wysokie stanowisko. Druga sprawa, co autor miał na myśli pisząc je? Dziś o drugim dnie całej sprawy wspomniał też Jarosław Podziewski, z którym się spotkałem w starostwie. Niestety, nie przedstawił swoich domysłów. Udało mi się prawdopodobnie to ustalić. Okazuje się bowiem, że przewodniczący rady wskazał osobę, która jego zdaniem doskonale nadawałaby się na to stanowisko. Potwierdza to sam Stefan Piech.

- Rzeczywiście, wskazałem osobę, na którą było warto zwrócić szczególną uwagę. - twierdzi przewodniczący rady powiatu. - Moim zdaniem była to osoba kompetentna, z odpowiednim doświadczeniem i perspektywą, że będzie pracować w starostwie przez dłuższy czas. Proszę bowiem zwrócić uwagę, ile razy w ostatnim okresie zmieniała się osoba do obsługi rady.

Stefan Piech dodaje jednak, że jego słowa nie miały za zadanie w jakikolwiek sposób wpływać na decyzję komisji rekrutacyjnej. Czyżby zatem zostały mylnie odebrane przez starostę i jego zastepcę?

Cała sprawa prawdopodobnie pojawi się ponownie na najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 28 maja o godzinie 11.30 w sali nr 2 w starostwie powiatowym. Zainteresowanych zapraszam do przybycia na nią. Przypominam, że posiedzenia rady powiatu mają charakter jawny i każdy zainteresowany może na nie przyjść.

   [22-05-2009 / nr art. 4613]

Dziś o godzinie 20.30 wyświetlony zostanie film pt. "Mała Moskwa". Jest to wzruszająca historia zakazanej miłości w czasach, w których nawet o intymnych sprawach decydowało sowieckie imperium. Film przenosi nas do świata, w którym w jednym mieście, oddzieleni murami i zakazami, żyli Rosjanie i Polacy. Mimo strachu i wścibskich politruków kochali, cierpieli... Film od lat 15.

   [22-05-2009 / nr art. 4612]

W maju 2008 i marcu 2009 doszło w Gołdapi do dwóch podpaleń samochodów. Poszkodowanym w pierwszym przypadku był funkcjonariusz Urzędu Celnego w Gołdapi, z drugim jego teść (o drugim zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ. Policjanci w toku podjętych czynności ustalili i zatrzymali podejrzanego sprawcę zaistniałych przestępstw. Okazał się nim 22-letni Kamil U. Na wniosek policji i prokuratury rejonowej w Olecku sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Kamilowi U. za spalenie dwóch pojazdów oraz groźby spalenia następnych grozi kara do lat pięciu pozbawienia wolności.

   [22-05-2009 / nr art. 4611]

- Po wielu latach starań mniejszościowego udziałowca, jakim była gmina Gołdap, udało się sprzedać Centrum Sportowo-Rekreacyjnego "Piękna Góra" SA. - informuje burmistrz Marek Miros.

Nowym właścicielem majątku spółki, w skład którego wchodzi miedzy innymi zajazd, wyciąg orczykowy i krzesełkowy oraz tor saneczkowy będą państwo Rudziewiczowie z Jabłońskich. Są oni znanymi hodowcami danieli, prowadzą też gospodarstwo ekologiczne (strona internetowa państwa Rudziewiczów: www.rudziewicz.suw.pl).

Przetarg na "Piękną Górę" był dwuetapowy. Do wczoraj zainteresowani mogli składać pisemne oferty. Dziś w Sądzie Rejonowym w Olsztynie odbyła się dogrywka, w której wzięło udział dwoje kupców, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty.

- Dogrywka była bardzo zacięta. - mówi syndyk Michał Rubczewski. - Ostatecznie cena sprzedaży znacznie przekroczyła cenę wywoławczą, ustaloną na ponad 2,5mln złotych. Teraz w ciągu miesiąca podpisany zostanie akt notarialny.

Burmistrz twierdzi, że część kwoty ze sprzedaży trafi do budżetu gminy.

- W tej chwili nie jestem w stanie określić dokładnie tej sumy, poznamy ją w ciągu miesiąca. - dodaje Marek Miros.

   [21-05-2009 / nr art. 4610]

"Nieszczęścia chodzą parami" - ludowe porzekadło sprawdziło się w przypadku Haliny Dawidowicz, mieszkanki bloku przy ulicy Armii Krajowej 14. Choć pozostali mieszkańcy mogli już wrócić do swoich mieszkań, ona nadal musi mieszkać hotelu.

Po pożarze, 13 marca budynek nie nadawał się już do zamieszkania. Administracja Domów Mieszkalnych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego zdecydowali, że mieszkańcy będą mogli się wprowadzić dopiero po wyremontowaniu klatki schodowej. Miało to trwać kilka, góra kilkanaście dni. Część lokatorów zamieszkała u swoich rodzin lub znajomych, a pozostali, w tym pani Halina, skorzystała z możliwości zamieszkania w budynku pokoszarowym w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap. Okazało się, że remont się przedłużył. Lokatorzy mogli wrócić do siebie dopiero pod koniec kwietnia. Niestety, nie wszyscy.

- Nie mogę wrócić do siebie, bo mam zalane mieszkanie - mówi Halina Dawidowicz. - W kuchni rozpłynęła się część trzonu kuchennego, do tego uszkodzone zostały płyty kartonowo-gipsowe, którymi obłożona jest część ścian. Gdy rozmawiałam z firmą, która w imieniu ADM ma wykonać u mnie remont, to powiedzieli, że tylko poprawią uszkodzenia i nic więcej. Na ścianach na przykład wytną tylko najbardziej zniszczone fragmenty płyt, a te mniej zostawią.

Okazało się, że powodem zalania była pęknięta rura w spalonym mieszkaniu. Pani Halina poprosiła naszą redakcję o pomoc. Jej zdaniem, najlepszym rozwiązaniem byłaby zamiana mieszkania na inne, o podobnym standardzie jak dotychczasowe. Niestety, ADM nie dysponuje obecnie wolnymi mieszkaniami. Lucyna Milewska z ADM zapewniła nas jednak, że remont nie będzie polegał na wykonaniu powierzchownych napraw.

- Na razie osuszamy mieszkanie, co potrwa od kilku do kilkunastu dni - twierdzi Lucyna Milewska. - Potem przeprowadzimy oględziny i jeśli będzie potrzeba zbicia tynków i położenia nowych albo wymiany płyt kartonowo-gipsowych, zrobimy to. Na pewno mieszkanie nie będzie w gorszym stanie niż było.

Słowa pracownika ADM zmieniły nastawienie Haliny Dawidowicz. Nie widziała już potrzeby zmiany mieszkania. Chciałaby jednak, by podczas remontu zamontować dodatkowo w łazience uchwyty dla niepełnosprawnych.

- Mam już 65 lat, coraz trudniej jest mi się poruszać - mówi pani Halina. - Mieszkając przez ostatnie dni w hotelu zauważyłam, jakim udogodnieniem są takie uchwyty.

Niestety, ADM nie może ich zamontować. Swoją pomoc zaoferował jednak Władysław Frydrych, zastępcą przewodniczącego gminnego zespołu zarządzania kryzysowego w Gołdapi. Obiecał, że gmina zamontuje takie udogodnienia na swój koszt. To bardzo ważne dla pani Haliny, która liczy każdy grosz.

- Mam niewiele ponad 500zł dochodu w postaci renty i dodatku mieszkaniowego - mówi pani Halina. - Z tego płacę ponad 200 zł czynszu. To, co zostaje, musi mi wystarczyć na leki, jedzenie, prąd i opał. W miarę możliwości pomagają mi dzieci, ale oni też są w trudnej sytuacji.

Pani Halina sukcesywnie spłaca też zaległy czynsz. Jak mówi, jest winna z odsetkami jeszcze około 3000 tysięcy złotych. Dług powstał ponad trzy lata temu.

- Wtedy zachorował mój syn, który zmarł kilka miesięcy później - twierdzi pani Halina. - Musiałam wybierać, czy kupić mu leki i ogrzewać mieszkanie, czy płacić czynsz. Wybrałam to pierwsze.

Dużą pomocą mogłoby być umorzenie tych zaległości.

- Nie jestem w tej chwili w stanie powiedzieć, czy prawo pozwala mi na umorzenie tego typu zaległości - mówi burmistrz Marek Miros. - Jeśli tylko wpłynie podanie i podawane fakty będą miały potwierdzenie w rzeczywistości, wniosek ten spotka się z dużą życzliwością.

Halina Dawidowicz przebywa obecnie w szpitalu. Gdy wyjdzie, będzie mieszkać nadal w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap. Wierzy jednak, że taki stan rzeczy potrwa jeszcze jedynie kilka dni.

- Dziękuję wszystkim za wysłuchanie mnie i oferowaną pomoc - mówi pani Halina. - Szczególnie dziękuję Władysławowi Frydrychowi, panu Rafałowi z CDS i paniom z ADM. Dzięki nim łatwiej jest mi przetrwać ten trudny okres.

   [21-05-2009 / nr art. 4609]

Zdiagnozowanie środowiska lokalnego i zebranie dokładnych danych na temat występujących problemów wśród uczniów w szkołach gminnych było głównym tematem spotkania, jaki odbyło się 13 maja w Urzędzie Miejskim. Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy przygotowują gminny program profilaktyki i opieki nad dzieckiem oraz rodziną. Na prośbę Agnieszki Iwanowskiej z OPS zebrani przedstawiali problemy występujące w ich placówkach.

- To, co obserwuję w swojej szkole, to agresja ze strony dziewczyn - mówi Zbigniew Lewicki, wicedyrektor gołdapskiego gimnazjum. - Dotyczy to głównie osób z drugich klas. Przejawia się to między innymi wymuszeniami, zastraszaniem rówieśników czy bójkami. Co ciekawe, z chłopcami nie ma większych kłopotów.

Zdaniem Zbigniewa Lewickiego, środkiem technicznym w znacznym stopniu rozprzestrzeniającym te konflikty są telefony komórkowe. Choć w jego szkole nie wolno z nich korzystać podczas lekcji, uczniowie na przykład często wysyłają smsy pod ławką. Dyrektorzy zwrócili też uwagę, że problemem jest niezaradność rodziców oraz różnego rodzaju patologie. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Beata Karpińska dodała, że jest brak zrozumienia problemów przez sądy.

- Dowiedzieliśmy się, że dzieci bez problemu mogą kupić w mieście papierosy - twierdzi Beata Karpińska. - Osoby sprzedające oferują je nawet na sztuki. Sprawa trafiła na policję. Dzieci powiedziały funkcjonariuszom bardzo dokładnie, od kogo je kupowały. Razem z policją skierowaliśmy tę sprawę do sądu dla nieletnich, bowiem jest to poważne zagrożenie. Po mniej więcej miesiącu otrzymaliśmy informację o umorzeniu sprawy. Nikt nam nie wyjaśnił nawet, dlaczego zapadła taka decyzja.

Zbigniew Lewicki poinformował, że w gimnazjum patologie związane z alkoholem nasiliły się w tym roku. Dwa lata temu i w ubiegłym roku dyrekcja zanotowała po dwa przypadki pijanych nastolatków, w tym roku już są trzy.

- Ostatnio dwie dziewczyny kupiły alkohol, przemieszały z colą i piły podczas lekcji - mówi wicedyrektor gimnazjum. - Nauczyciel zauważył dopiero, gdy uczennice osunęły się na posadzkę. Gdy do szkoły przyszła matka jednej z nich, to była oburzona na nauczycieli i pytała, skąd dziecko wzięło w szkole alkohol. Na pytanie, czy mogło wziąć z domu padła odpowiedź, że nie, bo w domu jest inny rodzaj. Nastolatki po ocknięciu się stwierdziły, że kupiły w parku.

Bardzo dobitne słowa na temat problemów z alkoholem wśród nieletnich i dorosłych padły z ust Wioletty Janik z Zespołu Szkół w Grabowie.

- Problem z alkoholem występuje w wielu rodzinach na naszym terenie i od lat są to ciągle te same osoby - twierdzi nauczycielka. - Problem ten nigdy nie został i zapewne nie zostanie rozwiązany. W Polsce bowiem nie można go rozwiązać. Pijani są pod szczególna ochroną, to są najwybitniejsi obywatele tego kraju. Życie pokazuje, że dla nich trzeba wszystko zrobić.

Agnieszka Iwanowska pytała też przybyłych, jak układa się współpraca szkół z policją i innymi instytucjami. Zdaniem nauczycieli, ta jest bardzo dobra.

- Na zgłoszone problemy służby reagują bardzo szybko - uważa Alicja Falińska ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Nauczyciele zwracali też uwagę na brak pedagogów i psychologów w szkołach, szczególnie tych mniejszych. Spowodowane to jest między innymi brakiem pieniędzy. Zdaniem Ireny Wojnikiewicz, szefowej wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim, nie opłaca się bowiem tworzyć dodatkowego etatu dla 30-40 osobowej szkoły, zaś model jednego pedagoga na kilka szkół się nie sprawdził.

Agnieszka Iwanowska dokładnie notowała zgłaszane uwagi i zagadnienia. Projekt programu trafi pod obrady radnych miejskich w ciągu kilku tygodni.

Agnieszka Iwanowska, pracownik socjalny OPS

Obowiązek stworzenia programu nakłada na gminę ustawa o pomocy społecznej z 2004 roku. Jest to bardzo ważny dokument, który może ułatwić lokalnym instytucjom pozyskiwanie pieniędzy z funduszy unijnych. Zależy mi, aby program nie przedstawiał fikcyjnych zagadnień ściągniętych z Internetu, ale nasze lokalne problemy. Z innymi kłopotami bowiem spotykają się dzieci, rodzice i nauczyciele w mieście, a z innymi na wsiach. Uważam bowiem, że od tego, jak się zaopiekujemy naszymi dziećmi, jaką damy im szansę na rozwój, takich będziemy w przyszłości mieli mieszkańców naszej gminy. Projekt programu profilaktyki i opieki nad dzieckiem i rodziną, z uwzględnieniem zgłaszanych na spotkaniu zagadnień, powstanie w najbliższych dniach, po czym zostanie przedstawiony dyrektorom szkół i innym zainteresowanym osobom, a ostatecznie trafi pod obrady radnych miejskich.

   [21-05-2009 / nr art. 4608]

Fundacja "Rokor1" oddział Gołdap wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Gołdapi oraz Ogólnopolskim Siatkarskim Fanklubem Honorowych Dawców Krwi Dla Agaty organizuje jutro w Klubie Garnizonowym (ul. Wolności 4) w godzinach 8.30-12.30 akcję "Transplantacja - jestem na tak". Pomysłodawcą akcji jest Stowarzyszenie Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą "Życie po przeszczepie". Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości ludzi co do możliwości pośmiertnego oddania potrzebującym swoich narządów.

Podczas akcji będzie wyświetlany hiszpański film edukacyjny "Esperanza". Pokazuje on człowieka po dwóch stronach - jako rodziny DAWCY oraz jako BIORCY. Film "zbudowany" jest na emocjach i nie pozostawia nikogo obojętnego tej treści.

Ponadto dostępne będzie stoisko z ulotkami, można też przyjść, porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej na temat transplantacji. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł otrzymać oświadczenie woli, które pozwala poinformować służbę zdrowia o naszej chęci pośmiertnego oddania narządów.

Kontakt z przedstawicielem gołdapskiego oddziału Fundacji "Rokor1": Marcin Przystawski, tel. 698-123-943


W ramach akcji przeprowadzona będzie również zbiórka krwi dla 8-letniej Oli Ostrowskiej, chorej na białaczkę. Kilka słów od rodziców Oli:

Ola Ostrowska ma 8 lat. Tydzień przed jej urodzinami dowiedzieliśmy się, że jest chora na ostrą białaczkę szpiku kostnego. Przy całej tej chorobie i powikłaniach z nią związanych, Ola jest niezwykle dzielna i uśmiechnięta. Jej optymizm i pokora, z jaką to wszystko znosi, tchnie w nas nadzieję, że ona też chce walczyć i się nie poddaje! Najbardziej tęskni za 9 miesięczną siostrą, mówi "Mamo starsza siostra to duża odpowiedzialność, muszę ją wszystkiego nauczyć, pokazać cały świat, a mnie tyle teraz omija. Nie widziałam jak zaczyna raczkować ani jej pierwszego ząbka." Badania po pierwszej chemii pokazują, że w chwili obecnej komórek rakowych w szpiku nie ma, wygraliśmy więc pierwszą bitwę, ale jeszcze nie wojnę. Bardzo prosimy o krew lub płytki krwi, za które niezależnie od grupy będziemy bardzo wdzięczni. Oddanie krwi trwa 20 minut, a Oli te kilka mililitrów może pomóc na całe życie. Dziękujemy, rodzice Oli

     

   [20-05-2009 / nr art. 4607]

Jutro o godzinie 13 w sali nr 10 urzędu miejskiego odbędzie się wspólne posiedzenie komisji rozwoju gospodarczego i budżetu z komisją zdrowia, działających przy Radzie Miejskiej w Gołdapi. Zaplanowano następujący porządek obrad:

 1. Otwarcie posiedzenia
 2. Przyjęcie porządku posiedzenia
 3. Omówienie i zaopiniowanie projektów uchwał w sprawach:
  • przystapienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gołdap
  • przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Gołdap, położonego między obwodnicą Gołdapi, ulicą Wojska Polskiego, projektowaną ulicą łączącą ul. Wojska Polskiego z Osiedle I, ulicą Osiedle I i Konstytucji 3 Maja
  • zmiany uchwały w sprawie scalenia i podziału nieruchomości
  • przejęcia od powiatu gołdapskiego zadania polegającego na remoncie chodników na ulicy Wolnosci, Partyzantów i Mickiewicza, będących drogami powiatowymi
  • przejęcia do prowadzenia przez gminę Gołdap zadania województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie utrzymania chodników położonych w pasie drogowym dróg wojewódzkich poza granicami administracyjnymi miasta Gołdap
  • ustalenia sieci przedszkoli publicznych i oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego prowadzonych w gminie Gołdap
  • zmian budżetu na rok 2009
  • zmiany uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytów długoterminowych
 4. Wolne wnioski
Dziś te same zagadnienia omiawiali na wspólnym posiedzeniu członkowie komisji oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki, komisji rolnictwa i gospodarki zasobami naturalnymi oraz komisji spraw obywatelskich i społecznych.

   [20-05-2009 / nr art. 4606]

W piątek 22 maja o godzinie 10 w sali nr 2 starostwa powiatowego odbędzie się posiedzenie Komisji gospodarki, ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa działającej przy Radzie Powiatu w Gołdapi. Zaplanowano następujący porządek obrad:

 1. Przyjęcie projektów uchwał Rady Powiatu w sprawach:
  • ustalenia planu podziału środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez powiat gołdapski na 2009 rok
  • przyjęcia Startegii Rozwoju Powiatu Gołdapskiego
  • przystapienia powiatu gołdapskiego do rewalizacji projektu pod nazwą "egoturystyka.pl - produkt turystyczny Krainy EGO" oraz wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z powiatem ełckim i Powiatem Oleckim w sprawie realizacji projektu
  • zmian budżetu powiatu na 2009 rok
 2. Sprawy bieżące
 3. Wolne wnioski

   [20-05-2009 / nr art. 4604]

Od ubiegłego tygodnia na Gołdapskim Forum Internetowym trwa dyskusja na temat problemów z przyjęciem dzieci do gołdapskiego przedszkola. Jeden z postów zamieściłem TUTAJ na GPI GOLDAP.INFO. Do dyskusji dołączyła również Marianna Wardziejewska, dyrektor przedszkola. Poniżej prezentuję jej wypowiedź.

W odpowiedzi na krytyczne słowa dotyczące naboru do naszego gołdapskiego przedszkola informuję:

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi było wybudowane w roku 1985 jako przedszkole czterooddziałowe. W latach dziewięćdziesiątych utworzono piątą grupę. Wiosną 2003r. po zamknięciu naboru do przedszkola okazało się, że ilość dzieci jest po raz pierwszy od wielu lat większa od ilości miejsc. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców postanowiłam salę do zajęć ruchowych i rytmicznych przeznaczyć na dodatkową szóstą grupę, która funkcjonuje do chwili obecnej. Rok później pomimo funkcjonowania szóstej grupy do przedszkola nie zostało przyjętych 11 dzieci i każdego kolejnego roku ta ilość powiększała się. W ubiegłym roku dzieci nieprzyjętych było 48 (3 i 4-latków) a obecnie 64 ( 31 3-latków i 33 4latków).

O wyżej wymienionych faktach informowałam Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Gołdapi, a także temat ten pojawiał się na posiedzeniach Komisji Oświaty... Rady Miejskiej. Niestety rozbudowa przedszkola, o którą postulowałam nie znalazła aprobaty wśród większości Rady w latach 2004-2006, natomiast w roku 2007 w budżecie na rok 2008 Rada zagwarantowała w 60 tys. zł na dokumentację rozbudowy przedszkola. Nie wiadomo mi jest, dlaczego nie zrobiono tej dokumentacji.

Ten ważny społecznie problem był też tematem debaty oświatowej. Radni zdecydowali, że należy przeznaczyć w budżecie gminy jak najszybciej pieniądze na rozbudowę przedszkola i w budżecie gminy zagwarantowano kwotę 1mln zł na rozbudowę przedszkola (650tys. - rok 2009, 350tys. - rok 2010)

W międzyczasie szukano wyjść alternatywnych: przedszkole prywatne, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Jednak osoba chcąca stworzyć przedszkole prywatne wycofała się. Oddziały 6-latków funkcjonują w gołdapskich podstawówkach od 2007 roku.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, chcąc zwiększyć ilość miejsc w przedszkolu złożyłam wniosek o unijne wsparcie na dodatkowe zajęcia i dzięki temu mogłam przyjąć o 40 dzieci więcej w tym roku i 40 w następnym. Są to zajęcia popołudniowe, które obejmują wychowaniem przedszkolnym dzieci 3 i 5-letnie, nie uczęszczające do tej pory do przedszkola. Nie chcę na tym poprzestać. Będę próbowała pozyskiwać nadal pieniądze zewnętrzne na ten cel.

Natomiast co do naboru uprzejmie informuję, że to nie ja, lecz powołana przeze mnie Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszły: dyrektor przedszkola, dwóch przedstawicieli Rady Rodziców i dwóch członków Rady Pedagogicznej, dokonała naboru na rok szkolny 2009/10, w oparciu o kryteria zawarte w Regulaminie Rekrutacyjnym i Statucie Przedszkola. Kryteria przyjęć do przedszkola zawarte w Regulaminie były ogólnie dostępne dla rodziców przez cały okres dokonywania zapisów, czyli od 15 marca do 15 kwietnia. Kryteria te są przejrzyste i jednoznaczne. Wszystkie dzieci, które zostały przyjęte do Przedszkola, spełniają wymagania zapisane w tym Regulaminie. Trzeba bardzo dużo złej woli żeby posądzać mnie o stronniczość i przyjmowanie dzieci "po znajomości".

W sytuacji kiedy ilość chętnych znacznie przekracza ilość miejsc sztuką jest znaleźć takie rozwiązania, które byłyby transparentne, jasne i oczywiste dla każdego, które gwarantowałyby i niwelowałyby posądzenia o przyjęcia dzieci po tzw. "znajomości". Kryteria przyjmowania do naszego przedszkola, które obowiązują od dwóch lat czyli od czasu "wysypu dzieci" są przeze mnie, przez członków komisji rekrutacyjnej i naprawdę bardzo wielu rodziców przyjęte i uznane za najbardziej optymalne i "sprawiedliwe" w tej sytuacji. Jakiekolwiek przyjęlibyśmy kryteria przyjęć, to dla rodziców dzieci przyjętych byłyby zawsze dobre, a dla rodziców dzieci nieprzyjętych zawsze nietrafione, stronnicze i złe.

Natomiast rozumiem żal i rozgoryczenie rodziców dzieci nieprzyjętych do przedszkola i zapewniam Państwa, że zrobię wszystko, aby rozbudowa przedszkola dokonana została jak najszybciej. Oczywiście w miarę swoich możliwości jako dyrektora przedszkola. Decyzje co do rozbudowy przedszkola zapadają nie w moim gabinecie a zupełnie w innych miejscach.

Marzanna Wardziejewska - dyrektor Przedszkola

   [20-05-2009 / nr art. 4604]

W sobotę Rominta Gołdap wybrała się do oddalonego o ponad 200km Miłomłyna na mecz z tamtejszą Tęczą. Piłkarze z Gołdapi stanęli na wysokości zadania i wygrali spotkanie 1:0. Było to dopiero pierwsze zwycięstwo gołdapian w rundzie wiosennej.

Już początek meczu pokazał, że łatwo nie będzie. Tęcza podbudowana zwycięstwem w ostatniej kolejce nie zamierzała łatwo oddać punktów. W pierwszej połowie groźnie atakowali goście jak i gospodarze. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Tęcza, ale że zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej nie została ona zaliczona. Po tej sytuacji gołdapianie obudzili się i zaczęli mocno atakować. Bliski zdobycia bramki był Mateusz Dyniszuk, po strzale którego piłka minimalnie minęła bramkę Tęczy. Swoje sytuację w pierwszej części spotkania mieli jeszcze Damian Ołów i Dawid Karniłowicz. Niestety zabrakło szczęścia i piłka do siatki nie wpadała..

W drugiej połowie gra nie uległa zmianie znaczącej zmianie. Było dużo walki i wymian ciosów. Ok. 60 minuty doskonała okazję zmarnował Mateusz Dyniszuk. W sytuacji sam na sam nie zdołał skierować futbolówki do siatki. Po upływie kilku chwil podobną okazję na strzelenie bramki miała Tęcza. Napastnik gospodarzy wyszedł na czystą pozycję, ale przestrzelił. Można powiedzieć, że podobnie jak w pierwszej połowie tak i teraz po zagrożeniu nastąpiło przebudzenie gołdapian. Przyniosło to efekt w postaci bramki. Z prawej strony wzdłuż pola karnego podawał Dawid Karniłwoicz, a futbolówkę do bramki Tęczy skierował Mariusz Puchłowski. Gospodarze nie mieli nic do stracenia i ruszyli do ataków. Taka gra Tęczy mogła przynieść kolejną bramkę Romincie. Niestety doskonałe sytuacje zmarnowali Paweł Kudrycki, który z ok. 25 metrów nie trafił na pustą bramkę oraz Daniel Śmigiel, który nie wykorzystał 3 sytuacji podbramkowych. Wynik mógł być wiec znacznie wyższy. Szkoda tych sytuacji kończących się na bramkarzu Tęczy. Jeżeli piłkarze Rominty nie nastawią celowników, to pomimo dobrej gry może być kiepsko w wynikach. Martwić może też słaba gra kilku z nich z zawodników. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu będzie o wiele lepiej.

Kolejny mecz gołdapianie rozegrają w Gołdapi dziś o godz. 17 z MKS-em Korsze. W poprzedniej rundzie w meczu na wyjeździe padł remis 1:1. Bedzie to ciężki mecz ponieważ piłkarze z Korsz w rundzie wiosennej spisują się rewelacyjnie.

W.R. - www.rominta.goldap.net

   [20-05-2009 / nr art. 4603]

   [20-05-2009 / nr art. 4602]

PIĘKNE ŁĄKI. 16 maja o 17.40 policjanci zatrzymali do kontroli Poloneza. Jego kierowca był pijany, miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Gołdapi prawo jazdy, auto zostało odholowane na parking w Jabramowie.


GOŁDAP. 17 maja o 22.25 dyżurny policji został poinformowany, że nieznany sprawca wybija kamieniami szyby w jednym z mieszkań na ul. Wojska Polskiego. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał sprawcę, 16-letniego mieszkańca Gołdapi. Był pijany, miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas zatrzymania słownie znieważał funkcjonariuszy, groził im też "rozliczeniem się" w późniejszym terminie. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. W poniedziałek przedstawione zostały mu 3 zarzuty: zniszczenia mienia, znieważenia funkcjonariuszy i kierowania pod ich adresem gróźb karalnych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.


GOŁDAP. 17 maja uwagę policjantów stojących na patrolu w centrum miasta zwrócił przejeżdżający VW Golf. Funkcjonariusze ruszyli za nim, dając sygnały dźwiękowe do zatrzymania się. Kierowca VW Golfa zaczął jednak przyspieszać. Jego ucieczka zakończyła się utratą panowania nad kierownicą i zjechaniem do przydrożnego rowu na ulicy Suwalskiej. Jak się okazało, pojazdem podróżowało 6 osób. Dwie osoby, w tym kierowca, zbiegły z miejsca zdarzenia. Wśród pozostałej czwórki dwie były nieletnie, przekazano je rodzicom. Funkcjonariusze w toku dochodzenia ustalili kierowcę VW Golfa, będzie on odpowiadać za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.


GOŁDAP. 18 maja kilkanaście minut po godzinie 6 na ulicy Krótkiej policjanci zatrzymali do kontroli Audi 80. Kierujący nim Albert R., mieszkaniec powiatu garwolińskiego, miał 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, samochód odebrała osoba wskazana przez kierowcę. Za popełnione wykroczenie Albert R. odpowie przed sądem.

   [20-05-2009 / nr art. 4601]

Kurier Gołdapski, Nie-oficjalna strona Gim.1 & LO w Gołdapi (www.lo-goldap.prv.pl) oraz Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO zapraszają Państwa do udziału w plebiscycie "Super Nauczyciel 2009". Celem naszej akcji jest wyłonienie przez uczniów najlepszych belfrów powiatu gołdapskiego, w tym roku w czterech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz placówki ponadgimnazjalne. Plebiscyt będzie pewnego rodzaju formą sprawdzenia nauczycieli, ale przede wszystkim dobrą zabawą zarówno dla nich, jak i uczniów. Belfer wytypowany przez swoich wychowanków otrzyma zasłużony tytuł "Super Nauczyciela 2009", co podniesie nie tylko jego autorytet, ale zapewni również ogromną satysfakcję szkole, że to właśnie w niej naucza ten najpopularniejszy pedagog w powiecie. Przy okazji będzie to dobra reklama placówki. Konkurs będzie miał uproszczoną formułę w odróżnieniu do roku ubiegłego. Można głosować na dowolną osobę, z dowolnej szkoły w powiecie za pomocą kuponu dołączonego do Kuriera Gołdapskiego lub za pośrednictwem strony internetowej www.plebiscyt.goldap.net. Na kupony czekamy do 29 maja do godz. 16 w redakcji przy Placu Zwycięstwa. Tego samego dnia zostanie też zablokowana możliwość głosowania przez Internet. Regulamin plebiscytu jest dostępny w redakcji Kuriera Gołdapskiego oraz TUTAJ (.pdf).

Na zwycięzcę oraz wybranych losowo trzech czytelników czekają nagrody. Warto więc zgłaszać nauczycieli nie tylko z Gołdapi, ale także szkół z gmin Banie Mazurskie oraz Dubeninki. W przyszłym tygodniu opublikujemy listę sponsorów plebiscytu. Zapraszamy do zabawy!

Przejdź do strony głosowania klikając TUTAJ

SPONSORZY PLEBISCYTU

             

Kwiaciarnia "Róża"


   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009