WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

27 listopada - 3 grudnia 2008, wydanie nr 22

   [02-12-2008 / nr art. 2219]

W imieniu Zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Gołdapi pragnę serdecznie zaprosić mieszkańców na uroczyste spotkanie honorowych dawców krwi i ich sympatyków, które rozpocznie się w środę 3 grudnia o godzinie 16 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Uroczystość ma na celu uczczenie 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa oraz podsumowanie 5-lecia działalności Klubu. W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele władz samorządowych oraz prezes Zarządu Okręgowego PCK w Olsztynie Andrzej Karski.

Marcin Białous

   [02-12-2008 / nr art. 2218]

W sobotę 6 grudnia na Placu Zwycięstwa odbędzie się przysięga wojskowa. Złoży ją około 100 poborowych, pochodzących głownie z południowego-wschodu Polski. Podczas uroczystości wystawiony zostanie wojskowy sprzęt bojowy, żołnierze przygotowują też punkt gastronomiczny.

- Uroczystością w centrum miasta chcemy promować pracę w wojsku. Naszym celem jest obecnie pozyskanie jak największej liczby żołnierzy zawodowych, głównie szeregowych. - mówi rzecznik gołdapskiej JW4808 major Grzegorz Łapiński.

Zainteresowani pracą w mundurze będą mogli zapoznać się z pełną ofertą wojskową w punkcie informacyjnym, który także będzie się znajdował w sobotę na Placu Zwycięstwa. Początek uroczystości o godzinie 10.


KOMENTARZE CZYTELNIKÓW:

Mirek S.: To bardzo dobry pomysł i piękna inicjatywa jednostki wojskowej. Same ręce składają do oklasków. Panowie, oby częściej a na pewno chętnych do założenia munduru nie zabraknie. Pozdrawiam.


Aktualna rota przysięgi (źródło: wikipedia):

Ja, żołnierz Wojska Polskiego,
przysięgam służyć wiernie
Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny
w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg.

   [02-12-2008 / nr art. 2217]

W nocy z niedzieli na poniedziałek ruch na przejściu granicznym w Gołdapi wyraźnie sie zmniejszył. Ostatni samochód wg starych zasad celnych odprawiony został kilkanaście minut przed północą. Kolejne nadjechały dopiero 15 minut po północy. Część turystów deklarowała, że wwozi tylko sam alkohol, pozostali zgłaszali również dozwolone 40szt. papierosów. Sytuacja nie zmieniła się także w ciągu dnia.

- Przez cały dzień w poniedziałek ruch był niewielki, na godzinę przejeżdża 4-5 samochodów. Dotychczas nie stwierdziliśmy też żadnej kontrabandy. Osoby wwożą jedynie tyle paierosow i alkoholu, na ile pozwalają nowe przepisy. - mówi kierownik Oddziału Celnego w Gołdapi Marian Dobrzycki.

"Mrówki", podobnie jak w całym kraju są bardzo niezadowolone z całej sytuacji. Zgłaszają wątpliwości co do celowości i potrzeby wprowadzania nowych przepisów. Większość jednak jest świadoma, że tego zmienić się nie da. Przy okazji podnoszone są też jednak zarzuty niewłaściwego traktowania przez celników na granicy.

- Mam dość poniżania mnie przez celników. Podczas przeszukań dotykają mnie w miejscach intymnych. Czasem trącają śrubokrętem o moje ciało - mówi jedna z pań pracujacyh na granicy. Inna dodaje, że kilka tygodni temu "mrówki" przewożące paliwo w kanistrach na skuterach zostały wprowadzone przez celników w błąd.

- Powiedzieli nam, że przepisy się zmieniły i nie można przewozić już paliwa w ten sposób. Po naszym zapytaniu w Olsztynie okazało się, że jednak jest wszystko po staremu. Dlaczego celnicy nas oszukali? Dlaczego nie ponieśli z tego tytułu żadnych konsekwencji? - mówi zarzucając nieuczciwość służbom celnym.

Czy sytuacja na przejściu granicznym w Gołdapi zaogni się? Czy dojdzie do protestów? Dowiemy się o tym zapewne w ciągu najbliższych dni.

Komentarze czytelników dotyczące nowych przepisów zamieszczone są TUTAJ.

   

   

   

   [01-12-2008 / nr art. 2216]

Listopad był rekordowym miesiącem pod względem liczby wejść czytelników na strony Gołdapskiego Portalu Internetowego GOLDAP.INFO. Zanotowaliśmy ich 9720, podczas których odsłonięto 21587 stron. Daje to dziennie średnio 324 wejścia / 720 odsłon poszczególnych stron. Dziękujemy wszystkim za częste sięganie po pierwszą gołdapską prasę internetową!

Zapraszamy jednocześnie właścicieli sklepów, klubów, barów i innych firm do skorzystania z możliwości zareklamowania się na naszych stronach. Polecamy szczególnie ofertę "Artykuł sponsorowany", który pozwoli państwu na przedstawienie czytelnikom dużej ilości informacji za bardzo małe pieniądze. Szczegóły tej oferty oraz pozostałe możliwości reklamy przedstawione są TUTAJ.

Kilka tygodni temu założyliśmy na portalu nasza-klasa.pl profil sympatyków GOLDAP.INFO. Na dzień dzisiejszy mamy już 36 "znajomych". Zapraszamy pozostałych czytelników do dopisywania się. Pozwoli to nam wszystkim wzajemnie się poznać. Dodatkowo "znajomi" dodani do tego profilu jako pierwsi mają możliwość poznać zapowiedzi kolejnych tematów, jakie ukażą się na stronach GOLDAP.INFO.

   [01-12-2008 / nr art. 2215]

Do zapalenia się sadzy w kominie doszło w ostatnią niedzielę w jednym z domów na ulicy 1 Maja w Gołdapi. Na szczeście obyło się bez poważniejszych strat materialnych. Strażacy przypominają o obowiązku sprawdzania i czyszczenia przewodów kominowych.

   [01-12-2008 / nr art. 2214]

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny organizuje Mikołajkową promocję dla swoich klientów. 6 grudnia przez cały dzień osoby kupujące bilety na pływalnię za gotówkę będą musiały wydać jedynie 3zł za godzinę. W godzinach 16-22 w promocyjnej cenie dostępne będą też siłownia i solarium. Szczegóły poznać można wchodząc na stronę www Kompleksu.

   [01-12-2008 / nr art. 2213]

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi informuje, iż na dzień dzisiejszy dysponuje następującymi ofertami:

 • PRACY: psycholog, sprzedawca - florysta, fryzjer, kierowca kat.C+E, dozorca.

  Zainteresowani podjeciem zatrudnienia proszeni są o kontakt.

  pośrednik pracy II stopnia Irena Rawinis

 •    [01-12-2008 / nr art. 2212]

  Gołdapscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł paliwo z maszyn budowlanych. Okazało się, że sprawca ma na koncie kilka podobnych włamań. Wspólnik również trafił w ręce policjantów. Teraz 36-letni Piotr R. i 25-letni Piotr B. odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

  W piątek około godziny 20:30 policyjny patrol zatrzymał na gorącym uczynku włamywacza, który kradł paliwo z maszyn budowlanych. Do zdarzenia miało dojść na terenie placu budowy obwodnicy miasta. Policjanci ujęli mężczyznę w trakcie przepompowywania paliwa ze zbiorników do przygotowanych pojemników. Na widok funkcjonariuszy sprawca próbował uciekać pozostawiając sprzęt, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. W pobliżu miejsca włamania znaleziono samochód należący do sprawcy oraz napełnione już skradzionym paliwem plastikowe zbiorniki. Mężczyzna tłumaczył, że paliwo potrzebne mu było na własny użytek.

  W ostatnim czasie gołdapscy policjanci odnotowali kilka podobnych włamań na terenie różnych budów. Podejrzewając, że sprawca miał wspólnika, policjanci wytypowali go i już w sobotę zatrzymany został kolejny mężczyzna. Zarówno 25-letni Piotr B. jak i 36-letni Piotr R. nie kwestionowali swojej winy. Podejrzanym udowodniono 6 włamań. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Wartość skradzionego paliwa wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych. Mężczyznom grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

  KWP w Olsztynie

     [01-12-2008 / nr art. 2211]

  Urząd Miejski ma ciekawy plan inwestycji w dzielnicy uzdrowiskowej w Gołdapi. Założenia są następujące:

  • przebudowana zostanie plaża miejska oraz budynek wypożyczalni sprzętu wodnego
  • wykonana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż jeziora, w odległości ok. 50metrów od jego linii brzegowej
  • wykonany zostanie deptak wzdłuż jeziora, od Leśnego Zakątka do plaży miejskiej
  • wybudowane zostaną tężnie oraz pijalnia wód mineralnych
  • zbudowane zostanie molo przy pijalni
  • wykonany zostanie oświetlony ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Wczasowej, który połączy strefę A ochrony uzdrowiskowej z pozostałą częścią miasta
  • wykonana zostanie kładka przez rzekę Gołdapę na ulicy Ustornie
  Dodatkowo, w ramach tej inwestycji zmodernizowany ma zostać rynek w centrum Gołdapi. Wartość całej inwestycji to około 25,4mln złotych. Gmina planuje zainwestować ze swoich środków 5,3mln złotych. Pozostała suma 20,1mln złotych zostanie pozyskana z funduszy unijnych.

  Tego, czy radni zgodzą się na wykonanie tej inwestycji, dowiemy się wkrótce. Na początku grudnia odbędzie się w komisjach Rady Miejskiej drugie czytanie gminnego budżetu. Jeśli zapadną już wówczas konkretne decyzje, niezwłocznie o tym państwa poinformujemy.

  Wizje projektanta, wykonane wg uwag Urzędu Miejskiego. Być może tak będzie w przyszłości wyglądać centrum Gołdapi i plaża miejska.

     

     

     

  KOMENTARZE CZYTELNIKÓW:

  Czytelnik: Zbyt piękne, by były możliwe do realizacji. Komputerowo wszystko można zrobić, tylko informatyk zapomniał dodać do tego sr***ch kawek w centrum miasta. A to już zmienia urok całej inwestycji.


  Zbyszek Mieruński: Pokazane tu centrum miasta jest "bez duszy". Nadal elementem dominującym pozostaje pomnik "braterstwa broni" - czyli tak jak tego chciał architekt za poprzedniego ustroju. Od kilku lat proponowałem aby ten "zabytek" odgrodzić przynajmniej szpalerem drzew. Brak miejsca na realizację niewielkich imprez typu koncerty, prezentacje, a beton wokół "fontanny" to już lekka przesada. Marzy się też żeby i mostek, i fontanna nabrały charakteru. Czy tak zaprojektowana plaża miejska i pomost to szczyt możliwości projektantów? Niech obejrzą sobie zdjęcia przedwojennego pomostu... Powinniśmy szukać elementów które nas wyróżniają a nie powielać tandetne wzory.

     [28-11-2008 / nr art. 2210]

  Radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęli decyzję o podwyżce cen wody i ścieków. Od 1 stycznia 2009 za 1m3 wody trzeba będzie zapłacić 2,66zł netto / 2,85zł z 7% VAT (obecnie odpowiednio 2,37zł / 2,54zł). Za odprowadzenie ścieków do gminnych urządzeń kanalizacyjnych oraz za zrzut ścieków z pojazdów asenizacyjnych w punktach zlewnych trzeba będzie zapłacić 4,30zł netto / 4,60zł z 7% VAT za 1m3(obecnie odpowiednio 4,10zł / 4,39zł). Opłata za rozliczenie zużycia wody w lokalu mieszkalnym budynku wielorodzinnego wyniesie miesięcznie 3,24zł netto.

  Podwyżka przegłosowana została następującym stosunkiem głosów:

  • za 8: Piotr Kuśtowski, Piotr Rant, Marian Mioduszewski, Jarosław Dzienis, Tomasz Waraksa, Remigiusz Karpiński, Kazimierz Kazaniecki, Cecylia Stecka
  • przeciw 7: Marek Kalinowski, Antoni Banel, Józef Dominiuk, Marian Chmielewski, Władysław Pawłowski, Zofia Syperek, Józef Wawrzyn
  • wstrzymał się 1: Andrzej Pianka

     [28-11-2008 / nr art. 2209]

  Pijaństwo jest dużym problemem nastolatków
  Wzrasta liczba nieletnich pod wpływem napojów wyskokowych. Niedawno zatrzymany piętnastoletni chłopak miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja bije na alarm i apeluje do rodziców o pilnowanie swoich pociech.

     [28-11-2008 / nr art. 2208]

  W piątek o godzinie 19 kawiarenka "Urszulka" w gołdapskim liceum ogólnokształcącym zamieni się w prawdziwą salę wróżb. O tej porze rozpocznie się bowiem tu Wieczór Andrzejkowy, podczas którego każdy z uczestników bedzie mógł poznać swoją przyszłość. Zarzad Samorządu Uczniowskiego zaprasza wszystkich kolegów i nauczycieli do wspólnej zabawy!

  PIT3R

     [28-11-2008 / nr art. 2207]

  Od najbliższego poniedziałku zaczną obowiązywać nowe przepisy celne, które regulują normy przywozowe towarów akcyzowych. Podróżni z Rosji będą mogli drogą lądową wwieźć tylko 40 sztuk papierosów. Norma ta obowiązywać będzie zarówno mieszkańców strefy przygranicznej jak i osoby mieszkające poza strefą.

  W przypadku alkoholu zachowany zostanie podział na mieszkańców strefy przygranicznej i pozostałych mieszkańców.

  Mieszkańcy spoza strefy będą mogli wwieźć do Polski:

  • 1 litr trunków o mocy powyżej 22%
  lub
  • alkohol, napoje fermentowane, wina musujące i wyroby pośrednie o mocy alkoholu poniżej 22% objętości - łącznie 2 litry, lub proporcjonalny zestaw: wina niemusujące - 4 litry, piwo - 16 litrów

  Mieszkańcy strefy przygranicznej będą mogli wwieźć do Polski:

  • 0,5 litra alkoholu powyżej 22%, "spirytus" o mocy objętościowej 80% i więcej
  lub
  • alkohol i napoje alkoholowe o mocy poniżej 22% - 0,5 litra, lub proporcjonalny zestaw: 0,5 litra wina niemusującego i 2 litry piwa.

  Nowe regulacje obejmują też przywóz paliw samochodowych. Zwolnienie z należności przywozowych obejmować będzie 600 litrów paliwa przewożonego w standardowych zbiornikach samochodów.

  Wśród nowych regulacji są też takie, które z zadowoleniem przyjmą osoby robiące zakupy poza Unią Europejską, np. przez Internet. Podwyższona zostanie bowiem do 150 euro wartość towarów, od których nie będzie trzeba płacić cła. Obecnie limit ten wynosi 22 euro.

  Jak informuje rzecznik prasowy Izby Celnej w Olsztynie Anna Hatała-Wanat, na takie przepisy Służba Celna czekała od dawna. Celnicy liczą, że nowe, ostrzejsze przepisy będą skutecznym środkiem w walce z przemytem.


  KOMENTARZE CZYTELNIKÓW:

  Mirek Sadowski: Tak zwane normy przewozowe przez przejście graniczne w Gołdapi i tak są jeszcze za wysokie. Przejście Graniczne nie służy do przewozu wyrobów bez polskich znaków akcyzy RP. Jak nazwa mówi to jest przejście turystyczne a nie miejsce pracy. W Gołdapi rozwieszonych jest wiele ogłoszeń o chęci zatrudnienia pracownika, a chętnych brak. No pewnie lepiej pojechać do Rosji, napsuć krwi pracownikom tam pracującym, niejednokrotnie obrazić, zapłacić Rosjanom parę dolarów i chodzić z uśmiechem. Mam nadzieję, że wreszcie ten proceder zostanie ukrócony raz na zawsze, a przejście graniczne będzie funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem.


  Anna Grzędzińska: Ostatni raz byłam w Rosji 8 lat temu i to też zaliczało się jako turystyka. Proszę mi powiedzieć coś o tej turystyce za tą granicą. Ludzi, którzy tam jeżdżą jakoby na handel to ja ich bardzo podziwiam.


  Darek G.: 99% osób przekraczających granicę to są mrówki. Reszta to turyści. Przypuśćmy, że mrówki przestaną jeżdzić. Przejście graniczne stanie się bezużyteczne. Na każdej zmianie jest po 6 celników, ciekaw jestem co oni będą robić, jak przez 12 godzin przejedzie tylko 2 turystów. Większość pracujących tam celników pochodzi z Gołdapi i sąsiednich miast.


  czytelnik: Nie zgadzam się z panem Mirosławem Sadowskim. Wiadomo czym jest przejście w Gołdapi. Jeżeli te nowe przepisy będą przez służby celne przestrzegane (a jakby miało być inaczej?) to skończy się na tym, że zostanie zamknięte. "Mrówki" przestaną jeździć, a ruch na przejściu "umrze" śmiercią naturalną. Sens utrzymywania przejścia granicznego stoi wtedy pod znakiem zapytania i będzie moim zdaniem niezgodny z tym, co usiłuje nam się wmówić - tzw. "politykę taniego państwa". Bzdurą jest utrzymywanie tego przejścia jako "turystycznego", bo chyba każdy wie, jaka jest turystyka w dzikim i niecywilizowanym (nie bójmy się użyć tych słów) kraju jak Federacja Rosyjska. Pozostaje jeszcze sens budowy obwodnicy i wywalenie w to masy pieniędzy. Bo jeżeli ma to być przejście "turystyczne" a nie handlowe to czyż nie tak?


  Anna Grzędzińska: Jest nabór celników, aby uszczelnić tą granicę. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co tu chodzi? Myślę, że to naszego Prezydenta wdzięczność za jego wybór.


  Darek G.: Kierownik przejścia w Gołdapi wymyślił też sobie, że te 40 sztuk papierosów będzie można przewieść tylko raz na dobę. Ale w nowych przepisach celnych nie ma nic na ten temat. Osoby przekraczające drugi raz granice w ciągu doby zmuszani są przez celników do zawrócenia tych dwóch paczuszek do Rosji.


     [28-11-2008 / nr art. 2206]

  W niedzielę, 23 listopada policjanci ruchu drogowego po zatrzymaniu do kontroli samochodu osobowego stwierdzili, że jego kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Bań Mazurskich miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli w aucie było trzech pasażerów. Niestety, żaden z nich nie zapobiegł popełnieniu przestępstwa przez kierowcę, któremu grozi utrata prawa jazdy, kara grzywny lub więzienia. Dzień wcześniej, 22 listopada, około godziny 8 na ulicy Wolności w Gołdapi policjanci skontrolowali jadącego służbowym samochodem Szymona W. Jak się okazało, kierowca był pijany, miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 20-latek nie posiadał też przy sobie dokumentów. Samochód odebrał właściciel firmy, w której pracownikiem jest Szymon W.


  W nocy z 21 na 22 listopada, nieznani sprawcy skradli paliwo z baku maszyny pozostawionej na budowie obwodnicy przy ul. Warszawskiej. Właściciel oszacował straty na 280 zł. To już kolejna kradzież tego typu w ostatnich tygodniach. Wcześniej paliwo zginęło między innymi z maszyn na budowie nowej strażnicy oraz fermy wiatraków. Niestety, policjanci do chwili obecnej nie ustalili sprawców poprzednich kradzieży.

     [28-11-2008 / nr art. 2205]

  W czwartek, 20 listopada Komenda Powiatowa Policji wzbogaciła się o nowy radiowóz marki Kia Sorrento (jego zdjęcia pokazaliśmy już tydzień temu TUTAJ). Samochód z napędem na cztery koła, pomalowany w "nowe barwy" jest wyposażony m.in. w klimatyzację, ogrzewanie postojowe i wyciągarkę. Jego zaletą jest też duża wysokość brodzenia, co oznacza, że może on bez większych problemów pokonywać nawet półmetrowe koleiny. Wartość tego komfortowego auta wynosi 160 tysięcy złotych. Samochodem jeżdżą już policjanci z "drogówki". Jak informuje komendant powiatowy mł. insp. Bogusław Turek, najpóźniej w lutym przyszłego roku, komenda dostanie kolejny radiowóz, tym razem Kia Ceed. Wówczas Sorrento trafi w ręce policjantów z prewencji, a Ceed będzie służył w "drogówce".

     

     [27-11-2008 / nr art. 2204]

  W środę 19 listopada w gołdapskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 grupa pięciolatków pod opieką wychowawczyni Marty Zajkowskiej zaprezentowała pozostałym przedszkolakom przedstawienie ekologiczne zatytułowane "O tym, co się w lesie wydarzyło i jak się to skończyło". Dzieci pokazały w nim, jak należy się zachowywać w lesie oraz jak należy dbać o przyrodę.

  Gołdapskie przedszkole bierze udział w programie "Przyjaciele Natury", organizowanego przez producenta soków i napojów firmę Tymbark oraz fundację "Nasza Ziemia". Do zdobycia jest tytuł "Przyjaciel natury" oraz materiały edukacyjne i nagrody dla dzieci. Aby to otrzymać, należy wykonać szereg działań. Są to między innymi: budowa karmników dla ptaków, segregacja śmieci w przedszkolu, obchody Dnia Wiosny, stworzenie w przedszkolu kącika przyrody. Jednym z tych działań było też wykonane przedstawienie ekologiczne. Wszystkie wytyczne programu mają zostać zrealizowane do końca marca 2009. Wyniki oraz przyznanie tytułów nastąpi do końca kwietnia przyszłego roku.

  Przedstawienie "O tym, co się w lesie wydarzyło i jak się to skończyło" będą też mogli obejrzeć rodzice, podczas zajęć otwartych w przedszkolu. Dyrekcja zaplanowała je na 28 listopada.

     

     

     [27-11-2008 / nr art. 2203]

  W niedzielę rozegrano drugą kolejkę Gołdapskiej Ligi Halowej w Piłkę Nożną. Ku zaskoczeniu organizatorów, mecze obejrzało wielu kibiców.

  W pierwszym spotkaniu Iryd wygrał z Leśnym Zakątkiem 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Paweł Milewski po zamieszaniu pod bramką przeciwnika i nieudanym wybiciu piłki przez obrońców. Wraz z upływem czasu piłkarzom Leśnego Zakątka zaczęły puszczać nerwy i ich gra stawała się coraz bardziej agresywna. Z ust zawodników posypały się wulgarne epitety pod adresem rywali, sędziego i organizatora. W pewnym momencie omal nie doszło do rękoczynów pomiędzy grającymi. Sędzia był jednak wyrozumiały i nikogo nie ukarał czerwoną kartką. Wśród kibiców widać było zażenowanie poziomem zachowania i brakiem kultury drużyny Leśnego Zakątka.

  W drugim meczu zmierzyła się Jednostka Wojskowa z Mat-Budem. Pierwszy gol padł w 10 minucie po strzale Michała Angielczyka z J.W. W drugiej połowie zawodnicy Mat-Budu zabrali się do odrabiania strat i w 7 minucie Paweł Fiećko doprowadził do wyrównania. Chwilę później jednak, pięknego gola na wagę zwycięstwa Mat-Budu (2:1) zdobył Mateusz Wojda.

  Pierwsza połowa spotkania między Dubeninkami a Bostrakiem była grą do jednej bramki. Już w 7 minucie po przypadkowym golu prowadzenie dla Dubeninek zdobył Łukasz Romanowski. Kilka sekund później wynik na 2:0 podwyższył Paweł Kramkowski. Kolejne gole dla Dubeninek padły w 13 i 14 minucie. Zdobyli je Tomasz Bielski i Mariusz Krygier. Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanego ataku Bostraka. Okazał się on skuteczny i już w pierwszej minucie Łukasz Bruszewski zdobył honorową bramkę. Niestety, Dubeninki szybko się zmobilizowały i już nie dopuściły do straty kolejnego gola. Mecz zakończył się ich wygraną 4:1. W trakcie spotkania Łukasz Bruszewski z Bostraka dostał czerwoną kartką za niewłaściwe zachowanie na boisku i wulgarne słowa wobec sędziego.

  W ostatnim meczu zmierzyły się drużyny Oldbojów i Budomexu. Zwyciężyli "okniarze" 4:0. Strzelcami bramek byli kolejno: Marek Kowalczuk, Wojciech Michniewicz, Paweł Bartoszuk i Eugeniusz Zapolnik. Mecz był rozegrany w duchu fair play, sędzia odgwizdał tylko kilka fauli.

  Kolejne spotkania odbędą się 7 grudnia, od godzizny 9.Organizator, Gołdapska Rada Sportu, serdecznie zaprasza gołdapian do dopingowania drużyn.

     

     

     

     [27-11-2008 / nr art. 2202]

  Dziś o godzinie 12 w sali nr 10 Urzędu Miejskiego odbędą się wspólne posiedzenie wszystkich komisji działajacych przy Radzie Miejskiej. W planie posiedzenia są między innymi:

  • I czytanie budżetu gminy na rok 2009
  • omówienie i zaopiniowanie projektów uchwał dotyczących:
   • ustalenia wysokości i sposobu pobierania opłaty targowej
   • określenia wysokości stawek i zwolnień w podatku od zwodów transportu
   • regulaminu wynagradzania i przyznawania dodatków nauczycielom zatrudnionym w szkołach prowadzonych przez gminę Gołdap
   • określenia wysokości dziennych stawek opłaty uzdrowiskowej.

     [27-11-2008 / nr art. 2201]

  Uczniowie gołdapskiego liceum ogólnokształcącego pisali wczoraj próbną maturę z języka polskiego. Dziś odbędzie sie egzamin z języka obcego, jutro z wybranego przedmiotu. Jak informuje dyrektor LO Grzegorz Klimaszewski, wszystkie wyniki próbnych matur będą znane około 19 grudnia.

  Deklarowane przedmioty na próbny egzamin maturalny:

  przedmiot
  poziom podstawowy
  poziom rozszerzony
  razem
  język polski
  117 uczniów
  5 uczniów
  122 uczniów
  język angielski
  98 uczniów
  5 uczniów
  103 uczniów
  język niemiecki
  7 uczniów
  1 uczeń
  8 uczniów
  język rosyjski
  11 uczniów
  -
  11 uczniów
  historia
  2 uczniów
  -
  2 uczniów
  WOS
  23 uczniów
  6 uczniów
  29 uczniów
  biologia
  30 uczniów
  4 uczniów
  34 uczniów
  geografia
  28 uczniów
  1 uczeń
  29 uczniów
  matematyka
  17 uczniów
  4 uczniów
  21 uczniów
  fizyka
  2 uczniów
  1 uczeń
  3 uczniów
  chemia
  1 uczeń
  2 uczniów
  3 uczniów
  informatyka
  1 uczeń
  -
  1 uczeń
     
  Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
  redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
  wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009