WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

5 marzec 2009 - 11 marzec 2009, wydanie nr 35

   [09-03-2009 / nr art. 3517]

Jolanta Grabowska
Urodziła się w 1980 roku w Suwałkach. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku grafika warsztatowa. Otrzymała dyplom w pracowni wklęsłodruku w 2005 roku. Obecnie mieszka w Suwałkach, zajmuje się projektowaniem graficznym a także malarstwem, rysunkiem oraz fotografią.

Wystawy indywidualne:

 • marzec 2008: "Grafika", Galeria Chłodna 20, ROKiS, Suwałki
 • wrzesień 2008: "Grafika", Galeria Ślad, Ełk
 • styczeń 2009: "Grafika", Galeria im. Andrzeja Legusa, ROK, Olecko

Wystawy zbiorowe:

 • 2006: "Grafika", Galeria Sztuki Wozownia, Toruń
 • 2007: "Fotoinspiracje" Centrum Kultury, Mariampol (Litwa)
 • 2007: "Fotoinspiracje" Galeria PaCamera, Suwałki
 • 2008: Wystawa fotografii "Rozdroża", Galeria PaCamera, Suwałki
 • 2008: Wystawa fotografii "Rozdroża", Waren, Muritz (Niemcy)

   [07-03-2009 / nr art. 3516]

Z okazji Dnia Kobiet Kompleks Sportowo-Rekreacyjny przygotował dla Pań specjalną promocję na pływalni. Wszystkie w godzinach 6-22 będą mogły z niej skorzystać za symboliczną opłatą w wysokosci 2zł za godzinę. Promocyjna cena dotyczy tylko biletów kupowanych za gotówkę (nie dotyczy wejść na karnet).

   [07-03-2009 / nr art. 3515]

GOŁDAP. 27 lutego około godziny 14 dyżurny policji otrzymał telefoniczną informację, że obok Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego kręcą się dwie uczennice gimnazjum, które mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Wysłani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Jedna zatrzymanych piętnastolatek miała 1,2 promila, druga 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziewczęta zostały odwiezione do domów i przekazane rodzicom. O zajściu poinformowany zostanie tez Sąd Rodzinny. Policjanci wstępnie ustalili również, kto udostępnił nastolatkom alkohol. W tej sprawie będzie się toczyć oddzielne postępowanie.


GOŁDAP. 3 marca około godziny 10 z pozostawionego na ulicy Zatorowej samochodu Iveco nieznany sprawca ukradł telefon komórkowy Sony Ericsson K800. Poszkodowany ocenił swoje straty na 1000zł.

   [07-03-2009 / nr art. 3514]

Patrol Straży Granicznej w godzinach nocnych z 5 na 6 marca zatrzymał 5 osobową grupę nielegalnych imigrantów. 3 mężczyzn oraz kobieta z dwuletnim dzieckiem przekroczyli granicę państwową z Rosji do Polski w okolicy Bań Mazurskich. Zatrzymani są narodowości Ormiańskiej. Wszyscy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. W tym roku był to pierwszy taki przypadek na odcinku Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Wraz z zatrzymanymi ujęto również obywatela Polski - przewodnika, który miał cudzoziemców odebrać po naszej stronie. W chwili obecnej zatrzymani cudzoziemcy zostali objęci procedurą administracyjną w celu wydalenia.

ppor. SG Justyna Szubstarska
rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Strazy Granicznej

   [05-03-2009 / nr art. 3513]

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Gołdapi ogłasza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2009/2010. Przyjmowane są dzieci z następujących roczników:

 • rocznik 2006 - do grupy 3-latków
 • rocznik 2005 - do grupy 4-latków
 • rocznik 2004 - do grupy 5-latków
 • rocznik 2003 - do grupy 6-latków

Nabór prowadzony będzie od 15 marca do 15 kwietnia 2009 w godzinach 8-15. Karty zgłoszeń można otrzymać u dyrektora lub nauczycieli poszczególnych grup.

Obecnie koszt utrzymania dziecka w przedszkolu wynosi: 200zł opłata stała + 4zł dzienna stawka żywieniowa. Przedszkole zapewnia trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek. Zajęcia rytmiczne z dziećmi prowadzone są bezpłatnie. Nad dziećmi czuwa wykwalifikowana kadra.

Jednocześnie Przedszkole ogłasza nabór na rok szkolny 2009/10 na dodatkowe zajęcia prowadzone w ramach projektu "WSPARCIE NA STARCIE", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Bezpłatne zajęcia dla dzieci pięcioletnich z rocznika 2004 (liczba miejsc ograniczona)
  Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki) w godz. 16-18. Wszystkie przybory oraz podwieczorek dzieci mają bezpłatnie.
 • Bezpłatne zajęcia dla dzieci trzyletnich z rocznika 2006 (liczba miejsc ograniczona)
  Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (w czwartki) w godz. 16-18 i mają charakter adaptacyjny. Wszystkie przybory oraz podwieczorek dzieci mają bezpłatnie
Instruktor muzyki prowadzi bezpłatnie zajęcia z rytmiki. Wszystkie zajęcia prowadzi jednocześnie dwóch nauczycieli, co bardzo podnosi jakość usług edukacyjnych. Serdecznie zapraszam do skorzystania z naszych usług.

Marzanna Wardziejewska

   [05-03-2009 / nr art. 3512]

GOLDAP.PL: Rozpoczęli od "Arlezjanki"

Świetnie zagranym fragmentem suity "Arlezjanka" Goergesa Bizeta orkiestra młodzieżowa z niemieckiego Stade rozpoczęła swój koncert w Gołdapi. W repertuarze wieczoru znalazły się jeszcze m.in. utwory Haydna, Webera i Williamsa.

   [05-03-2009 / nr art. 3511]

Luty to kolejny miesiąc zwiększania się liczby wejść czytelników na strony Gołdapskiego Portalu Internetowego GOLDAP.INFO. W ubiegłym miesiącu zanotowaliśmy ich 17.298 (w rekordowym dotychczas styczniu 15.688). Daje to dziennie średnio 617 wejść (w styczniu 506). Dziękuję wszystkim za częste sięganie po pierwszą gołdapską prasę internetową!

Jednocześnie zapraszam właścicieli sklepów, klubów, barów i innych firm do skorzystania z możliwości zareklamowania się na stronach www.goldap.info. Polecam szczególnie ofertę "Artykuł sponsorowany", która pozwoli państwu na przedstawienie czytelnikom dużej ilości informacji za bardzo małe pieniądze. Szczegóły tej oferty oraz pozostałe możliwości reklamy przedstawione są TUTAJ.

Niestety, serwis nasza-klasa.pl usunął ze swoich stron załozony profil symatyków czasospisma. Na pytanie dlaczego otrzymałem informację, że profil jest niezgodny z regulaminem. Nie wyjaśniono jednak, z którym punktem. Jest to o tyle dziwne, że tego typu profile są powszechne na tym portalu.

Dziękuję szefom i pracownikom lokalnych instytucji za wzorową współpracę i chętne udzielanie informacji dotyczących funkcjonowania ich placówek. Liczę na dalszą owocną współpracę dla dobra mieszkańców i tych instytucji.

   [05-03-2009 / nr art. 3510]

W niedzielę rozegrany został VIII Turniej w 3-5-8 o Puchar Prezesa Gołdapskiej Rady Sportu. Ta popularna karciana gra przyciągnęła do restauracji Turystyczna 24 osoby, w tym dwie kobiety. W eliminacjach uczestnicy zagrali po dwie partie z losowymi partnerami. Najlepszych dziewięciu rozegrało partię dodatkową o awans do finału. Ostatecznie zagrali w nim Kamil Wiktoruk, Radosław Chomicz i Henryk Szymaniak. W pierwszych rozdaniach właśnie ten ostatni wyszedł na prowadzenie. Jednak w kolejnych rozdaniach karta znacznie lepiej szła Kamilowi Wiktorukowi i ostatecznie to on zdecydowanie wygrał turniej. To jego drugie zwycięstwo w 3-5-8 w ostatnim okresie. Wcześniej w październiku Kamil Wiktoruk wygrał Otwarte Mistrzostwa Gołdap.

   

   [05-03-2009 / nr art. 3509]

W ubiegły czwartek w gołdapskim przedszkolu odbył sie konkurs piosenki i wiersza pt. "Jestem przyjacielem natury". Jak informuje jego organizatorka Barbara Piszczyk, celem rywalizacji było promowanie ochrony przyrody poprzez zabawę. Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach, młodsze dzieci rywalizowały recytując wiersze, starsze śpiewały piosenki. W pierwszej kategorii najlepszymi okazały się czterolatki z grupy A. Piosenkę najlepiej zaśpiewały zaś pięciolatki również grupy A. Zwycięzcy otrzymali nagrody, przygotowane przez organizatorkę oraz rodziców pięciolatków A.

   

   

   

   [05-03-2009 / nr art. 3508]

W czwartek, 26 lutego w Klubie Garnizonowym odbyło się spotkanie sprawozdawczo- wyborcze gołdapskiego koła Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego. Wzięło w nim udział 17 osób.

Związek powstał w Polsce w 1981 roku. W tym samym roku zawiązało się również koło w Gołdapi. Członkowie organizacji stawiają sobie za cel: uczestniczenie w pracach nad rozwiązywaniem problemów żołnierzy rezerwy, opiekę i pomoc emerytom, prowadzenie działalności patriotyczno- wychowawczej z młodzieżą. Do wykonywania statutowych założeń gołdapskiego koła potrzebna jest dobra współpraca z dowódcami jednostki wojskowej. Ta jednak, jak powiedział w sprawozdaniu z czteroletniej kadencji władz koła jego przewodniczący Tadeusz Parat, nie była najlepsza.

- Nasza współpraca z 15. Pułkiem Przeciwlotniczym w Gołdapi ograniczała się do zapraszania nas na uroczyste przysięgi, Święto Przeciwlotnika, Święto Wojsk lądowych i inne okazje - mówi Tadeusz Parat. - Nasza propozycja zorganizowania spotkania różnych pokoleń żołnierzy została przemilczana. Dobrze nam się układała współpraca z byłymi dowódcami Zbigniewem Zalewskim i Jerzym Pałubiakiem. Wcześniej byliśmy na przykład zapraszani na pożegnanie każdego żołnierza zawodowego odchodzącego do rezerwy. Za obecnych dowódców nie jest to praktykowane. Zwyczajnie nie wiemy, co się dzieje w naszej jednostce.

Zebrani postanowił uhonorować tytułem Honorowego Członka gołdapskiego koła ZBŻZiORWP Franciszka Zaborowskiego i Marcelego Nadgłoskiego, założycieli organizacji na naszym terenie. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie. Równie jednomyślni byli członkowie koła przy przyjęciu sprawozdania z działalności zarządu koła za okres ostatnich czterech lat. Wybrane też zostały nowe władze koła. Na stanowisko prezesa na czteroletnią kadencję wybrany został Stanisław Miernik. Członkami Zarządu zostali wybrani Ryszard Paczkowski, Czesław Rawinis i Tadeusz Parat. Osoby te będą też reprezentować koło na VIII Zjeździe Rejonowym Związku w Giżycku. Do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali: Andrzej Kamiński, Wojciech Fabiszewski i Bogdan Tomczyk. Nowy prezes koła Stanisław Miernik za jeden z celów postawił sobie zwiększenie ilości członków koła w najbliższych latach. Obecnie jest ich 34. Wtórował mu Czesław Rawinis.

- W naszym kole może być znacznie więcej osób - uważa Czesław Rawinis. - Musimy wysłać do wszystkich znanych nam byłych żołnierzy to znaczy byłycj żołnierzy MON- u, byłych żołnierzy MSW- u oraz oficerów i podchorążych, którzy nigdy nie byli żołnierzami zawodowymi. Będzie to z korzyścią dla nas wszystkich.

Jego propozycja spotkała się z akceptacją pozostałych członków. Obecnie koło nie posiada żadnej siedziby. Osoby zainteresowane wstąpieniem do koła powinny się kontaktować w tej sprawie ze Stanisławem Miernikiem (tel. 505-635-688) lub Czesławem Rawinisem (tel. 667-936-840).

 

   [05-03-2009 / nr art. 3507]

W poniedziałek doszło do największego w tym roku pożaru na terenie powiatu gołdapskiego. Spalił się jeden z domów w Różyńsku. Na szczęście nie było ofiar w ludziach, a budynek był ubezpieczony.

Nic nie zapowiadało, że początek tygodnia przyniesie ogromne zmiany w życiu jednej z rodzin w Rożyńsku Małym. W domu była tylko pani Zofia ze swoim wnuczkiem. Dziecko oglądało na poddaszu telewizję, babcia krzątała się po kuchni.

- Wnuczek przybiegł do mnie, powiedział, że się pali i uciekł - mówi pani Zofia. - Gdy weszłam na górę, zobaczyłam na własne oczy, że mówił prawdę. Z pomieszczenia udało mi się zabrać jedynie kilka drobnych dokumentów. Potem pobiegłam do sąsiadów wezwać pomoc.

Dyżurny z gołdapskiej straży pożarnej dostał zgłoszenie od sąsiadki o godzinie 12.56. Niezwłocznie wysłał do wsi trzy zastępy strażaków, dwa z Gołdapi oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie, w sumie 14 osób. Gdy dojechali na miejsce, paliło się już całe poddasze i klatka schodowa. Strażacy natychmiast przystąpili do prób ugaszenia ognia. Niestety, było to niezmiernie trudne zadanie. Palący się budynek był konstrukcji drewnianej, od zewnątrz ocieplony styropianem, dach pokryty dużymi arkuszami blachy. W środku wykończony był materiałami drewnianymi lub drewnopochodnymi. Po kilkunastu minutach akcji, widać było, że zabraknie wody w zbiornikach samochodów. Strażacy próbowali się więc podłączyć do istniejących hydrantów. Udało się to tylko z jednym urządzeniem, pozostałe były nieczynne.

- Trudno jednoznacznie ocenić, co było tego powodem - mówi dowodzący akcją strażak mł. kapitan Andrzej Jabłoński. - One powinny być sprawne. Zadanie utrudniało nam też niskie ciśnienie w czynnym hydrancie, woda nie była w stanie na czas napełniać zbiorników.

Na szczęście w pobliżu wsi przepływa rzeka, z której można było pobrać wodę. Dodatkowo na miejsce przybyły jeszcze dwa zastępy straży pożarnej z Bań Mazurskich, kolejnych dziewięciu strażaków. To pozwoliło kontynuować bezproblemowo akcję. W międzyczasie na miejsce tragedii przybyli pozostali mieszkańcy domu oraz ich bliscy.

- Kupiliśmy ostatnio na raty nowe meble, stały na poddaszu - mówi roztrzęsionym głosem pani Marianna, która tego ranka była u lekarza w Gołdapi.

Wróciła, gdy tylko dowiedziała się o pożarze. Ze względu na chorą rękę, nie mogła pomóc w ratowaniu tego, co udało się wynieść domu. Energicznie robiła to jednak rodzina. Większość jednak z tych rzeczy najprawdopodobniej nie będzie się nadawała do użycia. Została bowiem zalana lub nadpalona, ubrania zaś przesiąkły dymem.

Na miejsce zdarzenia przybyli też przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Miejskiego. Zastępca przewodniczącego gminnego zespołu zarządzania kryzysowego Władysław Frydrych poinformował poszkodowaną rodzinę, że gmina jest w stanie zapewnić w ciągu kilku dni lokal zastępczy w Gołdapi. Poszkodowani postanowili jednak odłożyć podjęcie decyzji i spokojnie przemyśleć, co dalej robić. Na razie, znaleźli schronienie u sąsiadów i rodziny.

- W najbliższych dniach pracownicy opieki społecznej ustalą, jaka pomoc będzie poszkodowanym potrzebna i jej udzielą - mówi burmistrz Gołdapi Marek Miros, kilkanaście lat temu mieszkaniec Rożyńska Małego. - Zapewniam, że jeśli taka będzie wola pogorzelców, to do czasu wyremontowania domu otrzymają oni nieodpłatnie mieszkanie zastępcze w Gołdapi.

Spalony dom nie nadaje się obecnie do zamieszkania. Na szczęście, jego mieszkańcy byli przezorni i ubezpieczyli mieszkanie. Przyczyny pożaru nie zostały dotychczas ustalone.

   

   

   

   

   

   [05-03-2009 / nr art. 3506]

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego pozyskano 161827zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki nim szkoła zostanie wyposażona w podręczniki do przedmiotów zawodowych, ploter atramentowy i sprzęt nagłaśniający. Jednak najważniejsze jest to, ze uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach przygotowujących ich do egzaminu zawodowego, między innymi z matematyki, przedsiębiorczości czy podstaw użytkowania komputera. Podczas zajęć dodatkowych uczą się również wykorzystania technologii informacyjnej w zawodach technik handlowiec i technik mechanik. Psycholog i pedagog terapeuta zapoznają ich ze sztuką prezentacji, negocjacji, rozwiązywania problemów komunikacyjnych, sposobami radzenia sobie ze stresem i nieśmiałością na egzaminie.

Dotacja przeznaczona zostanie również na wyjazdy edukacyjne, między innymi do ośrodków egzaminacyjnych. Pełnoletni uczniowie kształcący się w zawodzie mechanik podczas kursu "Prawo jazdy kategorii B 2009" bezpłatnie zdobędą umiejętności i uprawnienia kierowania pojazdami samochodowymi, co pozwoli na uzupełnienie kompetencji wymaganych w przyszłej pracy zawodowej.

O dalszą ścieżkę zawodową i edukacyjną naszych uczniów troszczy się zatrudniony w ramach Projektu doradca zawodowy. Prowadzi on zajęcia na temat aktualnego rynku pracy, zawodów, ścieżek edukacyjnych, praw rządzącym rynkiem pracy.

Projekt realizowany będzie w terminie styczeń -grudzień 2009. Dzięki niemu pomoc w zdobyciu wiadomości, umiejętności i kompetencji niezbędnych do zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i potrzebnych do przyszłego zatrudnienia otrzyma około 230 uczniów.

Alicja Szafranowska

   [05-03-2009 / nr art. 3505]

Dariusz Morsztyn dotarł bezpiecznie do Norwegii

Dariusz Morsztyn, znany jako Biegnący Wilk, w piątek pożegnał się z rodziną i wyruszył ze Ściborek do Norwegii. Podróż przebiegła spokojnie. 7 marca wystartuje w jednym z trzech najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów na świecie. Trasę 500 km chce pokonać w cztery dni.

   [05-03-2009 / nr art. 3504]

LO.GOLDAP.NET: II Powiatowy konkurs recytatorski "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

26 lutego 2009 roku odbył się II Powiatowy konkurs recytatorski "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Konkurs podzielony był na 4 kategorie: szkoły podstawowe, klasy 1-2 gimnazjum, 3 gimnazjum oraz szkoły średnie. Udział w nim wzięło wiele osób.


LO-GOLDAP.PRV.PL: Maraton Gitarowy "Eruption"

W ubiegłą sobotę odbyło się niezwykłe muzyczne wydarzenie. Można powiedzieć, że dzięki tego typu inicjatywom gołdapski Dom Kultury budzi się po latach do życia.


GOLDAP.PL: Jarosław Słoma wiceprzewodniczącym

Minister Sportu i Turystyki powołał na trzyletnią kadencję nową Radę Polskiej Organizacji Turystycznej. W skład Rady ponownie powołany został marszałek Jarosław Słoma, jako reprezentant Związku Województw.

   [05-03-2009 / nr art. 3503]

W okresie od 23 lutego do 1 marca granicę państwa przekroczyło łącznie 4795 osób i 2750 pojazdów. W dziewięciu przypadkach Straż Graniczna odmówiła zgody na przekroczenie granicy z powodu złego stanu technicznego samochodów. Funkcjonariusze w tym okresie ukarali też 7 podróżnych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, w czterech przypadkach skończyło się na pouczeniu.


W nocy z 3 na 4 marca podczas kontroli drogowej funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w jednym z kontrolowanych aut ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na pierwszy rzut oka ładunek busa nie wzbudzał podejrzeń. Po dokładniejszej kontroli okazało się, iż "właściwy" ładunek jest schowany dużo głębiej. Kierowca auta już na drodze przyznał się do przewożenia przemytniczego towaru. W związku z powyższym dalsze czynności pogranicznicy kontynuowali na terenie Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Po przeprowadzeniu szczegółowej kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 300.000 sztuk papierosów, co uchroniło skarb państwa przed stratą niemal 120.000zł.

 

   [05-03-2009 / nr art. 3502]

GOŁDAP. 19 lutego mieszkańcy budynku mieszkalnego przy ulicy Nadbrzeżnej wezwali straż pożarną, gdyż w ich domu zapaliła sie podłoga pod piecem CO. Przybyli na miejsce strażacy rozebrali część tej podłogi, dotarli do źródła pożaru i go ugasili. Straty właścicieli na szczęście okazały się niewielkie.


GOŁDAP. 25 lutego strażacy zostali wezwani przez policję na ulicę Wczasową na parking przy sanatorium. Powodem był wyciek paliwa ze stojącego się tam samochodu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zneutralizowali zagrożenie. Udział w akcji wzięły dwa samochody i ośmiu strażaków.
GOŁDAP. 28 lutego o 14.30 straż pożarna została wezwana do palącej się sadzy w kominie w jednym z domów przy ulicy Sikorskiego. Strażacy na miejscu wygasili piec, po czym ugasili pożar. Mieszkańcom wydany został zakaz użytkowania komina do czasu przeprowadzenia obowiązkowych okresowych przeglądów.
POWIAT. W okresie od 23 lutego do 1 marca straż pożarna w Gołdapi zanotował łącznie 5 zdarzeń.

   [05-03-2009 / nr art. 3501]

GOŁDAP. 24 lutego około godziny 15 troje nieletnich skopało i pobiło pięściami dwunastolatka. Na szczęście odniósł on niegroźne obrażenia. Sprawcy pobicia są policji znani. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym.


GOŁDAP. W nocy z 24 na 25 lutego nieznany sprawca wszedł przez otwarte okno do jednego z domów przy ulicy Akacjowej, skąd skradł notebooka. Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy kradzieży.
GOŁDAP. Policjanci podczas patrolowania w dniu 26 lutego ulicy Paderewskiego zauważyli jadącego bez świateł fiata 126p. Postanowili zatrzymać samochód. Okazało się, że kierujący maluchem Kamil U. był pijany, miał ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie posiadał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów. Samochód został odholowany na parking w Jabramowie. Za popełnione wykroczenia kierowcy grozi do 1000zł grzywny, dodatkowo za przestępstwo polegające na jeździe pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
DUBENINKI. W nocy z 27 na 28 lutego nieznany sprawca włamał się do garażu znajdującego się na ulicy Osiedlowej. Ukradł znajdujące się tam opony i felgi. Poszkodowany wycenił swoje straty a 1000zł. Trwają poszukiwania sprawcy kradzieży.
GOŁDAP. 2 marca na ulicy 1 Maja czternastolatka idąca do szkoły została bez powodu uderzona pięścią w twarz przez swoja rówieśniczkę Kamilę K. Nastolatka ma złamany nos. Sprawa będzie miała swój finał w Sądzie Rodzinnym.
GOŁDAP. 2 marca z prośbą o pomoc do gołdapskich policjantów zgłosiła się mieszkanka Olsztyna, która przyjechała odwiedzić swoją córkę. Okazało sie bowiem, że po przyjeździe zastała ją i jej męża w domu kompletnie pijanych, a w domu bez właściwej opieki krzątała się 4-letnia córka. Starsza, 7-letnia była w tym czasie w szkole. Stan pijanej kobiety był taki, że policjanci nie byli wstanie przebadać jej na zawartość alkoholu. Mężczyzna "wydmuchał" zaś około 1 promila. Funkcjonariusze powiadomili o sytuacji pracowników PCPR. Ci zdecydowali o natychmiastowym odebraniu dzieci rodzicom i przekazaniu opieki nad nimi babci. Policjanci wyjaśniają obecnie całe zdarzenie, sprawa najprawdopodobniej znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym.
GOŁDAP. 3 marca około godziny 1.30 w jednym mieszkań na ulicy Dolnej doszło do kłótni miedzy dwoma uczestnikami libacji alkoholowej. Ryszard T. nie utrzymał nerwów na wodzy i pobił współbiesiadnika. Poszkodowany trafił do szpitala, jest w stanie krytycznym.

   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009