WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

4 grudnia - 10 grudnia 2008, wydanie nr 23

   [09-12-2008 / nr art. 2320]

"A to Polska właśnie" - pod takim hasłem uczniowie klasy 3b i 3c ze szkoły podstawowej nr 3 przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W apelu wzięły udział dzieci klas 0-3 oraz 5-latki z SP nr 3. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego w obecności sztandaru szkoły. Odświętnie ubrani uczniowie klas trzecich zapoznali swoich młodszych kolegów z symbolami narodowymi, recytowali wiersze, zatańczyli poloneza oraz zaśpiewali piosenki wojskowe. Spotkanie było prawdziwą lekcją historii. Z tym samym programem uczniowie wystąpili również przed dziećmi z przedszkola samorządowego. Zostali bardzo ciepło i serdecznie przyjęci przez maluchów.

wychowawczynie Alicja Falińska i Alicja Kłoczko

     

     

   [09-12-2008 / nr art. 2219]

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi informuje, iż na dzień 8 grudnia dysponuje następującymi ofertami:

 • PRACY: kucharz-barman, psycholog, fryzjer, kierowca kat.C+E.

  Zainteresowani podjeciem zatrudnienia proszeni są o kontakt z urzędem.

  pośrednik pracy II stopnia Irena Rawinis

 •    [09-12-2008 / nr art. 2318]

     [09-12-2008 / nr art. 2317]

  Poznawanie otoczenia przyrodniczego przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym posiada duże walory i konsekwencje pedagogiczne. Szczególnie wycieczki i różnego rodzaju zajęcia w terenie budzą wielkie zainteresowanie przyrodą i kształtują opiekuńczy stosunek do niej. Dopiero przy bezpośrednim zetknięciu się z przyrodą powstaje zaciekawienie, a zarazem zainteresowanie. Kontakty z przyrodą mogą zatem dostarczyć doświadczeń, wzbogacić wiadomości, rozbudzić zainteresowania.

  Korzystając z zaproszenia Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej uczniowie klas 3b i 3c Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbyli wycieczkę do Żytkiejm. Najpierw w siedzibie parku uczestniczyły w bardzo ciekawych i pouczających zajęciach dotyczących mieszkańców puszczy. Z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o mieszkańcach obszarów bagiennych, podziwiali przepiękne dioramy z okazami zwierząt i ptaków, wypełniali karty pracy sprawdzające ich wiedzę na temat mieszkańców puszczy. Następnie dzieci udały się do lasu. W czasie spaceru leśną ścieżką dydaktyczną uczniowie mieli możliwość podziwiać jego piękno. Z wielką uwagą słuchały przewodniczki - pracownicy parku krajobrazowego.

  Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku, które przygotowali pracownicy Straży Granicznej w Dubeninkach.

  Uczniowie i opiekunowie serdecznie dziękują pracownikom Parku Krajobrazowego w Żytkiejmach oraz placówce Straży Granicznej w Dubeninkach za okazaną pomoc.

  Alicja Falińska

       

       

     [09-12-2008 / nr art. 2316]

  6 grudnia około godz. 13:30 dyżurny KPP w Gołdapi został poinformowany o wypadku drogowym w miejscowości Stadnice, na drodze wojewódzkiej w kierunku Węgorzewa.

  Na miejscu policjanci zastali leżący w rowie rozbity samochód renault oraz rannego mężczyznę. Nie był on wstanie określić okoliczności, jak doszło do zdarzenia. Został zabrany przez pogotowie.

  Policjanci po ustaleniu właściciela samochodu udali się do miejsca jego zamieszkania. Po drodze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się szybko oddalać. Po zatrzymaniu okazało się, że jest on pijany i posiada liczne krwawe zabrudzenia charakterystyczne dla uczestnika zdarzenia drogowego.

  Po dodarciu do właściciela samochodu ten stwierdził , że razem z kolegami łowił cały dzień ryby i nie używał w żaden sposób swojego auta. Cała trójka została zatrzymana do wyjaśnienia celem ustalenia osoby kierującego i obrażeń poszczególnych uczestników.

  Następnego dnia po wytrzeźwieniu mężczyźni przypomnieli sobie przebieg wydarzeń. Okazało się, że każdy z nich kierował samochodem pod wpływem alkoholu! Tego dnia mężczyźni spotykali się u jednego z nich nad stawem rybnym, gdzie spożywali alkohol. Gdy go zabrakło, 26-letni Tomasz D. postanowił pojechać po kolejny. Jednak po drodze stracił panowanie nad kierownicą i wpadł do rowu. Pasażer odniósł lekkie obrażenia. Policjanci ustalili też, że poszkodowany w tym zdarzeniu drogowym dojechał do kompanów także pod wpływem alkoholu. 34-letniemu Walerianowi S. przedstawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Również właściciel rozbitego pojazdu Andrzej Z. tego dnia jeździł po okolicy pod wpływem alkoholu.

  Wszystkim postawiono zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo jeden z nich miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który w tym dniu złamał dwukrotnie. Sprawcy wyrazili chęć skorzystania z dobrowolnego poddania się karze. Po wyjaśnieniu zwolniono ich do domów.

     [07-12-2008 / nr art. 2315]

  Szkolne Towarzystwo Wolontariatu (STW) działające w gołdapskim liceum ogólnokształcącym przy współpracy ze Strażą Graniczną w Gołdapi organizuje zbiórkę "wszystkiego" poza żywnością dla najuboższych rodzin na terenie gminy. Oddać można między innymi książki, ubrania, zabawki, przybory szkolne, gospodarstwa domowego. Rzeczy te mogą być używane, jednak powinne być utrzymane w dobrym stanie.

  Założycielkami STW są Grażyna Górko i Kornelia Oczkowska, nauczycielki liceum. Nie jest to ich pierwsza tego typu akcja we współpracy ze strażą graniczną.

  - W zeszłym roku zebraliśmy dary, które zostały odebrane przez Straż Graniczną i przekazane dyrekcji szkoły podstawowej w Galwieciach. Następnie dyrekcja przekazała je najbardziej potrzebującym rodzinom w okolicy. - mówi Grażyna Górko.

  Organizatorzy liczą na odzew mieszkańców Gołdapi i wspomożenie akcji. Dary dostarczać należy do sekretariatu gołdapskiego liceum (zaznaczając, że są one na zbiórkę STW) do dnia 15 grudnia.

     [06-12-2008 / nr art. 2314]

  W godzinach wieczornych w Kotłowni Domu Kultury odbył sie koncert zespołów "Gloria" i "W kratkę". Był on niespodzianką zorganizowaną dla będących na rajdzie harcerzy. Impreza udała się organizatorom, młodzież bawiła sie wyśmienicie.

       

       

     [06-12-2008 / nr art. 2313]

  Dziś na Placu Zwycięstwa odbyła się przysięga wojskowa. Złożyło ją ponad 100 poborowych, pochodzących głownie z południowego-wschodu Polski. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili miedzy innymi wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, burmistrz Marek Miros, byli dowódcy jednostki oraz rodzice i rodziny poborowych.

  Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar dostąpili szeregowi: Kamil Czerwonka, Przemysław Krzywiński, Marcin Zwoliński, Piotr Bajda.

  Z rozkazu dowódcy pułkownika Bogusława Musiała, podczas uroczystości za rzetelność w spełnianiu codziennych obowiązków i bardzo dobre wyniki w szkoleniu 10 młodych żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym. Wręczył go osobiście sam dowódca w obecności rodziców, którzy zostali poroszeni na czas wręczania o stanięcie przy swoich synach.

  Dowódca uhonorował za zasługi dla 15 gołdapskiego pułku przeciwlotniczego medalem pamiątkowym wojewodę Mariana Podziewskiego, zaś odznaką pułkową burmistrza Marka Mirosa i starostę Jarosława Podziewskiego (nieobecnego na uroczystości).

  W trakcie uroczystości zgromadzeni obejrzeli także musztrę paradną, przygotowaną przez żołnierzy z ostatniego poboru. Została ona przyjęta gromkimi oklaskami. Oddana też została salwa honorowa z trzech wystrzałów.

  Podczas uroczystości wystawiony był wojskowy sprzęt bojowy. Żołnierze przygotowali również punkt gastronomiczny, w którym serwowali chętnym grochówkę. Była ona wyśmienita, co potwierdzała długa kolejka do punktu i uśmiechnięte miny jedzących.

  Jednostka wojskowa w Gołdapi powstała w roku 1963. Od tamtej pory jest nieodłącznym elementem gołdapskiej codzienności.

  major Grzegorz Łapiński - rzecznik JW4808:

  Uroczystością w centrum miasta chcemy promować pracę w wojsku. Naszym celem jest obecnie pozyskanie jak największej liczby żołnierzy zawodowych, głównie szeregowych.

  Zwracam też uwagę, że dzisiejszej przysięgi nie należy traktować jako ostatniej odbywającej się w Gołdapi. Może się bowiem okazać, że do uzawodowienia armii zabraknie żołnierzy. Wówczas mogą wrócić obowiązkowe pobory do wojska.

     

     

     

  Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

     [06-12-2008 / nr art. 2312]

  W niedzielę na hali w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym rozegrana zostanie druga kolejka Gołdapskiej Ligi Halowej w piłce nożnej. Porządek spotkań jest następujący:

  • 9:00 Jednostka Wojskowa - Bostrak
  • 9:30 Mat-Bud - Dubeninki
  • 10:00 Leśny Zakątek - Budomex
  • 10:30 Oldboje - Iryd
  Organizator - Gołdapska Rada Sportu - gorąco zachęca mieszkańców Gołdapi do przybycia i kibicowania zawodnikom wszystkich drużyn.

     [06-12-2008 / nr art. 2311]

  W czwartek (04/12) w bibliotece publicznej w Gołdapi uczniowie klas pierwszych z SP1 obejrzeli spektakl teatralny pod tytułem "Warkocz królewny Wisełki". Przygotowała go grupa teatralna "ART-RE" z Krakowa. Spektakl bardzo się dzieciakom podobał. Dodatkową atrakcją były prezenty mikołajkowe, które to uczniowie otrzymali po zakończeniu przedstawienia.

       

       

     [05-12-2008 / nr art. 2310]

  W najbliższy wtorek (9.12) w auli Centrum Promocji Regionu Gołdap przy ulicy Partyzantów 31 (II piętro) odbędzie się otwarte spotkanie posła Sławomira Rybickiego i członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Jarosława Słomy z mieszkańcami Gołdapi. Początek o godzinie 15.

  Jarosław Majstrowicz, sekretarz PORP w Gołdapi

     [05-12-2008 / nr art. 2309]

  Gołdapscy policjanci zatrzymali dziś w barze przy ulicy Partyzantów troje nastolatków w wieku 16, 17 i 18 lat. Chłopcy - uczniowie ośrodka szkolno-wychowawczego w Gołdapi - byli pijani. W alkomat był w stanie dmuchać tylko najstarszy z nich, miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przekazany rodzicom. Młodsi, ze względu na znacznie większe upojenie alkoholowe, zostali odwiezieni do szpitala.

  Policja prowadzi czynności mające ustalić, jak chłopcy weszli w posiadanie alkoholu. Wstępne wskazują bowiem, że nie został on nim podany w barze. Przyszli bowiem do niego już stanie upojenia alkoholowego.

     

     [05-12-2008]

  GOLDAP.PL: Jarosław Słoma w Kaliningradzie
  W dniach trzeciego i czwartego grudnia w Kaliningradzie po raz kolejny obradowała Polsko-Rosyjska Rada do Spraw Współpracy Regionów RP z Obwodem Kaliningradzkim FR.


  GOLDAP.PL: Jak widzimy pszczelarstwo?
  Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem "Od pszczelarstwa tradycyjnego do współczesnego na Mazurach", zorganizowany przez Gołdapskie Stowarzyszenie Pszczelarzy.

     [05-12-2008 / nr art. 2307]

  Kompleks Sportowo-Rekreacyjny zaprasza gołdapian do skorzystania z mikołajkowej promocji. Szczegóły poniżej:


  Dwie pierwsze osoby, które przyjdą w piątek do naszej redakcji i podadzą hasło GOLDAP.INFO, otrzymają jednorazowe bezpłatne wejściówki na teren pływalni. Jedna uprawnia do wejścia maksymalnie czterech osób, druga jest dwuosobowa. W tej kolejności będą też one Państwu wydane .
  Termin ważności obu upływa 31 stycznia 2009.

  Wejściówki ufundował Kompleks Sportowo-Rekreacyjny.


  dodano 9:15 06-12-2008:
  Wejściówki trafiły do rąk mieszkanek Gołdapi: Anny Iwanickiej i Katarzyny Jamioł.
  Gratulujemy i życzymy dobrej zabawy na pływalni!

     [04-12-2008 / nr art. 2306]

  Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej w Gołdapi odbyła się debata oświatowa. Jak powiedział przewodniczący Rady Remigiusz Karpiński, o jej przeprowadzenie postulowało od dłuższego czasu wielu radnych.

  Na początku debaty wystąpił Marian Mioduszewski, przewodniczący Komisji Oświaty przy Radzie Miejskiej w Gołdapi. Podziękował on burmistrzowi i radnym wszystkich kadencji za finansowe wspieranie oświaty. Jak zauważył, nie każda jednostka samorządu terytorialnego poświęca tyle czasu i środków co w Gołdapi. Następnie przedstawił aktualną sytuację w gminnej oświacie. W gołdapskim budżecie w wydatkach wynoszących około 72,5 mln złotych na naukę jest przeznaczane prawie 19,5 mln złotych (łącznie z subwencją otrzymywaną z budżetu państwa w kwocie 10,6 mln zł). Za te pieniądze utrzymywanych jest 10 placówek oświatowych, do których uczęszcza około 2600 uczniów. Spośród nich 728 jest dowożonych każdego dnia przez 6 autobusów. Pokonują one dziennie od 140 do 200km każdy. Część uczniów w szkołach jest dożywianych. 150 przedszkolaków ma codziennie trzy pełne posiłki. W szkołach jest serwowany jeden posiłek, z którego korzysta 987 dzieci. W szkołach i przedszkolu zatrudnionych jest 271 nauczycieli i 58 pracowników obsługi administracyjnej. Zdaniem przewodniczącego, na tle innych gmin poziom wykształcenia gołdapskiej kadry jest bardzo dobry. 235 nauczycieli posiada wyższe wykształcenie magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym, 28 ma wyższe zawodowe, a pozostali są po kolegiach nauczycielskich lub się kształci. Gmina Gołdap jest też przygotowana na planowane przez Ministerstwo Oświaty zmiany w systemie kształcenia.

  - Gołdap jest gotowa na reformę oświaty planowana przez panią minister Katarzynę Hall. U nas już tym roku wszystkie sześciolatki poszły do szkół podstawowych, do tzw. "zerówek". Ten problem mamy z głowy. - mówił Marian Mioduszewski.

  Przewodniczący podkreślał też, że subwencje oświatowe są mocno niedoszacowane. Koszty utrzymania szkół są coraz wyższe. Zasugerował, że być może sposobem ich obniżenia jest uspołecznienie niektórych szkół lub ich udział w programie Mała Szkoła lub Edukator.

  Po wystąpieniu Mariana Mioduszewskiego głos zabrała Irena Wojnikiewicz, szefowa Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Gołdapi. . Przedstawiła ona szczegółowo, jakie były zgłaszane wnioski w trakcie dotychczasowych debat przeprowadzonych w poszczególnych placówkach oświatowych i jak zostały załatwione. Omówiła także dokładnie kształt sieci szkół na terenie gminy, w szczególności przedstawiając możliwe oszczędności z likwidacji trzech najmniejszych szkół na terenie gminy. Utrzymanie szkoły w Jabłońskich, do której uczęszcza obecnie 40 uczniów, wynosi 531 tysięcy złotych. Z analiz wynika, że likwidacja szkoły, stworzenie nowych oddziałów w istniejących i dowożenie do nich uczniów przyniosłoby 520 tysięcy oszczędności. Podobnie w przypadku szkół w Galwieciach i Boćwince. Do szkoły w pierwszej miejscowości uczęszcza 52 uczniów, roczne utrzymanie placówki kosztuje 462 tysiące złotych. Do szkoły w Boćwince także uczęszcza 52 uczniów, utrzymanie jej wynosi 528 tysięcy. Z analiz przedstawionych przez Irenę Wojnikiewicz wynika, że na likwidacji tych szkół można zaoszczędzić odpowiednio 284 tysiące i 184 tysiące złotych. Razem w przypadku trzech placówek daje to 988 tysięcy złotych.

  Podczas tego wystąpienia nie obyło się bez wpadek. Irena Wojnikiewicz poinformowała wszystkich, że jednym z postulatów zgłoszonych przez uczniów gimnazjum była organizacja pomieszczenia na dyskoteki szkolne. Postulat ten miał zostać załatwiony w ten sposób, że szkoła porozumiała się w tej sprawie z klubem "Grawitacja". Okazało się, że jest to nieprawda. Jak poinformował kilkanaście minut później zastępca dyrektora gimnazjum Jarosław Żukowski, żadnych takich umów nie było.

  Kolejną osobą, która zabrała głos, była dyrektor przedszkola Marzanna Wardziejewska. Przestawiła ona bieżącą sytuację oraz potrzeby i kierunki rozwoju swojej placówki. Za niezbędne uznała rozbudowę przedszkola, dzięki której byłaby w stanie przyjąć do niego wszystkie chętne dzieci.

  Po zakończeniu wystąpień przygotowanych przez radnych i pracowników urzędu miejskiego doszło do dyskusji. Pierwszy glos zabrał burmistrz Gołdapi Marek Miros. W swoim przemówieniu podważył on przedstawione oszczędności wynikające z możliwej likwidacji szkół na terenie gminy. Jego zdaniem będą one pozorne. W obliczeniach nie uwzględniono na przykład kosztów związanych z utrzymaniem budynków po zlikwidowanych szkołach. A patrząc na sytuację byłej szkoły w Juchnajciach takie koszty prawdopodobnie byłyby.

  - Moim zdaniem są dwie drogi. Albo płacimy duże pieniądze na utrzymanie na porządnym poziomie oświaty w naszej gminie, albo radykalnie tniemy te środki i przeznaczamy je na inne inwestycje. Ja jestem przeciwnikiem tego drugiego rozwiązania. - powiedział burmistrz w ostry sposób przedstawiając swoje stanowisko.

  Całe wystąpienie zostało przyjęte przez przybyłych gości gromkimi brawami. Słowa burmistrza jednak nie spodobały się dla części radnych. Odnieśli oni wrażenie, że burmistrz postawił sprawę taki sposób, jakoby po jednej stronie barykady był burmistrz (który nie chce likwidacji szkół), a po drugiej radni (chcący likwidacji szkół). Takiemu stawianiu sprawy sprzeciwił się między innymi Marian Mioduszewski. Jak powiedział, w radzie nie ma dotychczas jednorodnego stanowiska w tej sprawie.

  Głos w dyskusji zabrały również matki przedszkolaków. Potwierdziły one potrzebę rozbudowy przedszkola. Przemawia za tym między innymi brak salki dla przedszkolaków, w której mogłyby one bez problemów pobiegać. Ich zdaniem także niedobrym rozwiązaniem będzie wysłanie przedszkolaków na dodatkowe zajęcia do szkół, o czym była mowa chwilę wcześniej. Często bowiem najmniejsze maluch nie są wstanie same się ubrać, a co dopiero iść grzecznie przez całe miasto.

  Cała debata oświatowa wraz z dyskusją trwała ponad 1,5 godziny. Obserwowało nią wielu przedstawicieli gołdapskich placówek oświatowych, w tym młodzież. Czy Państwa zdaniem jest potrzeba organizowania kolejnych takich debat oświatowych? Zapraszamy do dyskusji.

       

     [04-12-2008 / nr art. 2305]

  30 listopada o godzinie 1 mężczyzna zgłosił gołdapskiej policji, że został pobity przez dwie osoby. Poinformował też, że sprawcy pobicia powybijali w jego samochodzie szyby, zniszczyli też dach i maskę. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności i zatrzymali sprawców. 22-letni Marcin L. i 16-letni Marcin K. byli pijani. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze postawili nim zarzuty uszkodzenia ciała oraz zniszczenia mienia. Jednak następnego dnia poszkodowany dogadał się ze sprawcami i wycofał drugi zarzut. Przed sądem sprawcy odpowiedzą więc jedynie za pobicie.


  29 listopada pół godziny po północy z powodu zakłócania ciszy nocnej patrol policji interweniował na ulicy Warszawskiej w Gołdapi. Tam został wylegitymowany 17-latek, który miał 1,3 promila alkoholu we krwi. Małoletni stwierdził, że wypił dwa piwa. Policjanci przekazali młodzieńca rodzicom. Obecnie trwa dochodzenie mające ustalić, w jaki sposób siedemnastolatek wszedł w posiadanie alkoholu.
  W dniach 21-24 listopada doszło na terenie powiatu gołdapskiego do 4 kolizji. 21 listopada około 16 kierowca forda eskorta nie zachował należytej ostrożności podczas pokonywania zakrętu koło Rostka i zderzył się z innym pojazdem. Sprawca został ukarany mandatem. Następnego dnia o godzinie 8 doszło do potrącenia pieszego na ulicy Wolności. Stojący na chodniku samochód zamiast cofnąć, ruszył do przodu i uderzył pieszego. Na szczęście ten nie odniósł on obrażeń. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy, miał w wydychanym powietrzu około 1 promila alkoholu. Tłumaczył się, że pomylił się wrzucając bieg. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych, za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem. Do kolejnego zdarzenia doszło tego samego dnia około godziny 13 na parkingu przy sklepie Biedronka. W stłuczce uczestniczyło renault i VW. Policjanci ustalili, że winnymi kolizji są oboje kierowców. Ukarani zostali mandatami. Czwarte zdarzenie miało miejsce 24 listopada. Na zakręcie w Regielach kierowcy samochodów nie zachowali ostrożności i trącili się lusterkami. Policjanci na miejscu ustalili współwinnymi obu kierowców.

     [04-12-2008 / nr art. 2304]

  Podczas wspólnego posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej w dniu 27 listopada radni opiniowali projekt uchwały określającej stawki podatku od nieruchomości w roku 2009. Jeśli wstępne propozycje zostaną przyjęte przez Radę Miejską, to stawki te za metr kwadratowy będą następujące:

  • podatek od budynków lub ich części:
   • mieszkalnych: 0,62zł
   • związanych z prowadzeniem działalności: 19,91zł
   • zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym: 9,24zł
   • zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych: 4,01zł
   • pozostałych: 6,64zł
  • podatek od gruntów:
   • związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej: 0,74zł
   • pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych: 3,90zł
   • pozostałych: 0,30zł

     [04-12-2008 / nr art. 2303]

  W przyszłym roku na terenie miast powinno pojawić się więcej taksówek. Radni zdecydowali, że w roku 2009 wydanych zostanie 8 nowych licencji na wykonywanie tego rodzaju działalności. Oznacza to, że mieszkańców Gołdapi będzie mogło obsługiwać łącznie 23 taksówkarzy.

     [04-12-2008 / nr art. 2302]

  Radni podczas ostatniej sesji podjęli decyzję, że ulica odchodząca w lewo od ulicy Żeromskiego, kilkanaście metrów za skrzyżowaniem ulic Nadbrzeżnej Żeromskiego, będzie nosiła nazwę Spokojna.

     [04-12-2008 / nr art. 2301]

  W środę Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi otrzymała paczki żywnościowe, które dostarczył jej olsztyński Bank Żywności. Wspiera on na terenie naszego województwa różnego rodzaju organizacje i instytucje w zakresie zmniejszenia obszarów niedożywienia i niedopuszczenia do marnowania żywności. Gołdapska szkoła współpracuje z bankiem już od 7 lat. Obecny transport obejmował ponad 3 tony żywności, w tym między innymi kaszę, mąkę, makaron, dżemy, musli.

  - Żywność otrzymujemy bezpłatnie. Dzięki tej pomocy jestem w stanie zapewnić szkolne dożywanie dla znacznej części uczniów mojej szkoły. - mówi dyrektor Leszek Retel. - W mojej szkole korzysta z tego ponad trzy czwarte uczniów.

  Pracownicy organizacji Mariola Klemienko i Dorota Welsyng oprócz przywiezienia paczek zorganizowały również dla uczennic SP3 ciekawe zajęcia dodatkowe. Wspólnie z nimi przygotowały wystawny i zdrowy obiad, co było ogromną frajdą dla dzieci. Dziewczynki z dużym zaangażowaniem przygotowały szaszłyki, surówki i ciastka na deser. Rezultaty były doskonałe, o czym świadczy fakt, że po wspólnym obiedzie na stole nic nie zostało poza okruszkami.

     

     

  Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP
     
  Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
  redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
  wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009