WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

1 sierpnia - 15 sierpnia 2008, wydanie nr 14

   [11-08-2008]

W niedzielę odbyła się pierwsza kolejka meczów warmińsko-mazurskiej IV ligi. Rominta Gołdap podejmowała u siebie drużynę Granicy Kętrzyn. Mecz zakończył się remisem 0:0.

 
czytaj całość

   [09-08-2008]

W sobotę odbyła się kolejna impreza zorganizowana w naszym mieście. Tym razem było to Kartaczewo. W przeciwieństwie do lat ubiegłych, w tym roku zorganizowano ją w centrum miasta, na trawniku obok kawiarni Janczes. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców jak i turystów. Wśród publiczności spotkać było można przybyszów z terenu całej Polski jak i z zagranicy.

W czasie Kartaczowa odbyły się Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Kartaczy. Rozegrane zostały w trzech kategoriach: dzieci do lat 15 oraz dorosłych: kobiet i mężczyzn. W każdej kategorii startowało po 12 zawodników. Mistrzostwa polegały na jak najszybszym zjedzeniu kartaczy (jednego dzieci i kobiety, dwa mężczyźni)

 
czytaj całość

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski


Komentarze:
Warning: Undefined array key "tresc1" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/014wydanie.php on line 251 Warning: Undefined array key "autor1" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/014wydanie.php on line 251


Mariusz
moim zdaniem rok temu było lepiej (Targowica), w parku nie było za dużo miejsca żeby spokojnie usiąść, jedyne miejsce to biała i kilka ławek w parku


gołdapianka
co biała sama moze a gdzie współpraca innych gastronomii gdzie max,sega czy inni zawsze narzekają że nie mają szans się wykazać gdzie byli teraz współpraca mili współpraca a wtedy nikt nie będzie nażekał


elka
kiepska organizacja. Osoby, które uczestniczyły w konkursie nie były widoczne- powinno to być na jakimś podwyższeniu, by wszyscy widzieli, a nie tylko grupa ludzi, którzy otoczyli zawodników.


Zosia_29
Czyżby "Janczes " miał wyłączność na tę imprezę? Dla mnie tegoroczne kartaczewo to porażka.


Józef 55
Moim zdaniem jest to sukces organizatorów, czego przykładem jest ilość producentów kartaczy, startujących w konkursie na najsmaczniejszy, najlepiej przygotowany i wyglądający produkt.Zasadniczo część uwag jest słuszna. Impreza faktycznie powinna odbywać się na podwyższeniu na targowicy, co mniemam organizatorzy wezmą pod uwagę w następnych konkursach.


Mariusz
poza tym mała uwaga do admina forum: czy nie lepiej byłoby zrobić mn8iej działów forum? kiedyś był taki podział i było ok teraz jest za dużo działów jak na tak rzadko odwiedzane forum, teraz ciężko tam coś znaleźć Pozdrawiam


Ksawery
Takiego obciachu jeszcze nigdy nie było! Zjechało sie wielu turystów oraz było mnóstwo ludzi z naszego miasta i okolic a zabrakło kartaczy! I to miało być kartaczewo?! żenujące! Obciach jak nic!


PIT3R
Plus to możliwość zaprezentowania lokalnych przysmaków. Organizatorzy powinni za rok pokazać inne projekty działające w powiecie, nie tylko ten, który jest pilotażowym dla Gołdapi. Stragany, że tak to nazwę, stały na chodniku i było na prawde mało miejsca - to fakt.


Obserwator
Poza tym wszystkim co zostało wymienione powinno być więcej miejsc dla tych którzy chcieli wystartować. Przez to, że liczba była ograniczona do 12 osób w kategorii, nie wszyscy chętni mogli się załapać. Czytając wasze uwagi widzę, że było wiele niedociągnięć których nie zauważyłem, ale mimo wszystko kartacze były pyszne.
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/014wydanie.php on line 266
   [08-08-2008]

fot. Jacek Rakowski W Gołdapi otwarto nową stację paliw, oferującą w sprzedaży olej napędowy dostarczany przez ORLEN. Jest prowadzona przez gołdapską placówkę PKS, a położona jest na terenie zajezdni autobusów. Paliwo oferowane jest w atrakcyjnej cenie. W piątek olej był oferowany w cenie 4,54zł/l czyli aż o 15 groszy niższej niż na konkurencyjnych stancjach ORLEN i GOMAR.

- Stacja czynna jest obecnie w godzinach od 7 do 15 w dni robocze. Jeśli będzie zainteresowanie i potrzeba klientów, być może wydłużymy czas pracy stacji np. na godziny 6-22 - mówi kierownik gołdapskiej placówki PKS Krystyna Jurgiełan.

Korzystać z oferty stacji mogą zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy.

- Duże firmy, kupujące miesięcznie powyżej 1500l oleju napędowego mogą liczyć na atrakcyjne upusty - dodaje Krystyna Jurgiełan.

   [06-08-2008]

fot. DK w Gołdapi fot. Dom Kultury w Gołdapi

Już w najbliższą sobotę odbedzie się Karataczewo 2008. W czasie imprezy będą konkursy, m.in. na najsmaczniejsze kartacze oraz mistrzostwa świata w jedzeniu kartaczy. Zabawę publiczności umilą występy zespołów folkowych oraz stoiska z produktami regionalnymi z regionu północno-wschodniej Polski.

Więcej informacji o imprezie w poprzednim numerze naszego czasopisma.

   [04-08-2008]

fot. Jacek Rakowski W naszym mieście jest coraz więcej samochodów, coraz trudniej jest znaleźć miejsce do zaparkowania. Większość kierowców mimo takiego stanu rzeczy stara się przestrzegać przepisów i jeśli nie ma miejsca do zaparkowania w jednym miejscu, parkują w innym. Są jednak wyjątki. Jednym z nich jest kierowca VW, który postanowił zaparkować w sposób wyjątkowy: na całej szerokości chodnika (zdjęcie obok). Na nic zdała się uwaga zwrócona młodemu kierowcy. "Jestem zaopatrzeniem i mogę tak stać. A poza tym co to pani chodnik?" - odpowiedział zwracającej uwagę.
- Jest to wykroczeniem - powiedział komendant KPP w Gołdapi, który obejrzał zdjęcia z sytuacji. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Wykroczeniem zajęła się KPP w Gołdapi.

fot. Jacek Rakowski Przypominamy jednocześnie, iż po zmianach oznaczeń poziomych na ulicy Królewieckiej nie można parkować pod pocztą. Mówi o tym art. 49 kodeksu drogowego, który zakuazuje zatrzymania pojazdu na jezdni wzdłuż linii ciągłej (...) jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię. Jak mówi komendant policji, parkujacy tam są i nadal będą karani mandatami.

Zapraszamy do galerii i udziału w akcji "Nie parkuj jak łoś", wspieranej m.in. przez Komendę Główną Policji - www.nieparuj.pl.

   [04-08-2008]

Na 23 sieprnia zaplanowana jest na tarogwicy miejskiej akcja pod hasłem "Nie tylko dawcy nerek". Jak mówi współorganizator imprezy Marcin Białous, akcja ma pokazać społeczeństwu, że motocykliści to też zwykli ludzie, a nie tylko "dawcy nerek". Podczas akcji będzie można oddać honorowo krew.

Szczegółowy program imprezy znany będzie w najbliższych dniach.

   [04-08-2008]

W dniach 14-16 września na Jeziorze Gołdapskim odbędą się Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spinningowym Aktorów). Spodziewanych jest około 80 znakomitości znanych z telewizyjnych ekranów tj. Opania, Daukszewicz itd. Patronat nad imprezą sprawować ma prof. Zbigniew Religa, który gościł w Gołdapi przez ostatni tydzień. O szczegółach imprezy napiszemy, gdy będą znane jej bliższe szczegóły.

   [04-08-2008, źródło: www PUP w Gołdapi]

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi informuje, że 21 lipca 2008 została podpisana umowa o dofinansowanie kolejnego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt zatytułowany "Stawiamy na jakość" jest odpowiedzią na konkurs ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie w ramach Program Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2 - Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie.

Wniosek urzędu, złożony w maju b.r. w Wojewódzkim Urzdzie Pracy w Olsztynie, został pozytywnie oceniony na posiedzeniu Komisji Oceny Projektów, a nastpnie rekomendowany do realizacji. Projekt rozpoczął się w maju 2008 i trwać będzie do listopada 2012. Celem projektu jest dostosowanie sytuacji w PUP w Gołdapi do standardów usług rynku pracy wymaganych przepisami prawa, wzrost jakości i efektywności usług świadczonych przez PUP, a take zwiększenie szans na podjęcie zatrudnienia przez osoby bezrobotne zarejestrowane w ewidencji urzędu. Realizacja projektu umożliwi:
- zatrudnienie w PUP 2 dodatkowych osób na stanowiskach pośredników pracy - stażystów
- szkolenia adresowane do tzw. pracowników kluczowych
wszystko dzięki pozyskaniu dodatkowych środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.

   [04-08-2008, źródło: www PUP w Gołdapi]

Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi, według stanu na dzień 31 lipca 2008 w tutejszym urzędzie zarejestrowanych było 2120 osób bezrobotnych. W stosunku do 30 czerwca 2008 (2 197 osób bezrobotnych) oznacza to spadek liczby bezrobotnych o 77 osób.

   [03-08-2008]

W niedzielę (03/08) w kompleksie wypoczynkowym Leśny Zakątek odbył się już po raz XII Konkurs Picia Piwa. Wzięło w nim udział ponad 30 zawodników. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach: kobiecej i męskiej. Polegały na jak najszybszym wypiciu pół litra (kobiety) lub litra piwa (mężczyźni).

- Trenowałem już od kilku dni, jednak dziś szybko wypić litr piwa było trudno, bo było ono bardzo zimne. - mówi z uśmiechem jeden z uczestników konkursu, pan Zenek. Zdanie jego podzielali też inni uczestnicy, którzy nie poradzili sobie z wypiciem regulaminowej ilości. - Piwo jest za zimne - krzyczeli po wypiciu pierwszej szklanki m.in. Marcin Kopczyc i Leszczek Zdancewicz z Suwałk.

W kategorii kobiet zwyciężczynią została Wiktoria Kowalska z Gołdapi, która na wypicie szklanki piwa potrzebowała tylko 5,46s. Drugie miejsce zajęła Marzena Piatczyc (Gołdap) z czasem 9,36s, a trzecie Wioletta Jakubowicz (Łomża) z czasem 9,52s.

W kategorii mężczyzn zwycięzcą został Adam Snarski z Gdańska z czasem 12,12s. Na kolejnych miejscach uplasowali się Grzegorz Kossak (Ełk, 14,06s) i Leszek Witkowski (Gołdap, 14,79s).

Równolegle z konkursem picia piwa wiele osób ze zgromadzonej publiczności brało udział w innym konkursie, polegającym na napisaniu wiersza o imprezie. Po wysiłkach piwoszy na trybunie wystąpili właśnie poeci, czytając samodzielnie napisane wiersze. Oceniało je czteroosobowe jury, wybrane spośród organizatorów i sponsorów. Za najładniejszy uznali oni wiersz pani Haliny Słomki. Uznanie zyskały też utwory pani Magdy Mackiewicz i Marty Buczyńskiej (2 miejsce), Beaty Galińskiej (3 miejsce) i Piotra Olszewskiego (4 miejsce).

Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca we wszystkich kategoriach konkursów otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo właściciel Leśnego Zakątka ufundował 2 dodatkowe nagrody dla najlepszych piwoszy - była to gotówka po 300zł dla Adama Snarskiego i Wiktorii Kowalskiej.

W trakcie konkursów rozdawane były kupony na smaczny, darmowy bigos, serwowany przez współorganizatora Leśny Zakątek. Smutnym minusem całej imprezy był fakt, iż niektórzy uczestnicy Konkursu Picia Piwa po zakończeniu imprezy wsiadali za kierownicę swoich aut. Niestety, w pobliżu Leśnego Zakątka przez cały czas trwania imprezy jak i po nie było widać policjantów, którzy mogliby zadbać o porządek w tym zakresie.

Organizatorami imprezy była Gołdapska Rada Sportu i Kompleks Wypoczynkowy Leśny Zakątek. Konkursy prowadził Stanisław Luty.


   [dodano 04-08-2008]

Z informacji udzielonych dziś przez Komendanta Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Bogusława Turka wynika, iż policja nie została poinformowana przez organizatorów o planowanej imprezie i poproszona o jej zabezpieczenie. Z tego też powodu po jej zakończeniu nie było w pobliżu Leśnego Zakątka żadnego partolu mogącego zatrzymać kierowców jadacych na "podwójnym gazie".

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski


Komentarze:
Warning: Undefined array key "tresc2" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/014wydanie.php on line 585 Warning: Undefined array key "autor2" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/014wydanie.php on line 585


emi ;)
Ha! Jestem pierwsza!!! Gratulacje Wika! Nie wiedziałam, że z Ciebie taaaki piwosz ;) No ładnie, ładnie, ja myślałam, że koleżanka na pielgrzymce, a ona piwko smakuje. Pozdrawiam!
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/014wydanie.php on line 600
   [01-08-2008]

W piątek (01/08) w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach otwarto pokonkursową wystawę prac fotograficznych nadesłanych na konkurs "Dziwy natury". Konkurs polegał na pokazaniu na fotografii właśnie "Dziwów natury" czyli osobliwości świata przyrody Puszczy Rominckiej i okolic.

Laureatem konkursu w kategorii młodzieżowej został Michał Ostapionek z Dubeninek (praca pt. "Ślimak"). W kategorii osób dorosłych zwycięzcą został Alojzy Patejko z Dubeninek ("Żeglaże-Ważki"), drugie miejsce zajął Henryk Bazylewicz z Żytkiejm ("Diamentowe cacko") a trzecie Magdalena Marzec ("Leśne koralowce"). Wyróżnienie oraz nagrodę publiczności otrzymał Jacek Rakowski z Gołdapi za pracę "czas na naukę latania".

Podczas otwarcia wystawy laureatom wręczono nagrody, których sponsorem było Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

fot. Ewa Rakowska    fot. Ewa Rakowska    fot. Ewa Rakowska

fot. Ewa Rakowska    fot. Ewa Rakowska    fot. Ewa Rakowska


GOLDAP.PL: Nowa inwestycja w gołdapskiej strefie uzdrowiskowej
Ogólnopolska Spółdzielnia "Gromada" w ramach otwartego przetargu zakupiła działkę nad jeziorem Gołdap o powierzchni 2,5 ha pod budowę kompleksu hotelarsko-wypoczynkowego z funkcjami SPA.

GOLDAP.PL: Nowy projekt FRRG
Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap w partnerstwie z Gminą Gołdap rozpoczyna realizację projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Kreatywni w działaniu".

GOLDAP.PL: Rozmowa z prof. Zbigniewem Religą: Lubię każdy rodzaj wędkarstwa
Do Gołdapi przyjechałem dla konkretnego celu - odbędą się za kilka dni zawody wędkarskie z udziałem m.in. znanych aktorów, wezmę w nich udział i przy okazji będę miał przyjemność poznać nowych ludzi. Przyjechałem też, by poznać to jezioro i myślę, że już je poznałem. A poza tym tu jest naprawdę pięknie.

GOLDAP.PL: Ważny krok w kierunku szlaku północnego
Jak poinformował marszałek Jarosław Słoma - Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaakceptował północną wersję szlaku, co jest dobrą wiadomością dla Gołdapi. Inwestycja będzie m.in. wiązała się z nie tylko z oznakowaniem i udrożnianiem - powinna mieć dobry wpływ na promocję i rozwój tej niedoinwestowanej turystycznie części naszego województwa.

Kontrowersje z kupnem ziemi gminnej przy ulicy Żeromskiego
Urząd Miejski w Gołdapi zaproponował mieszkańcom ul. Żeromskiego kupno działek na przeciw swoich domów. Jednak, nie każdy zgadza się z ustaleniami gminy. Pan Jódzewicz chce kupić więcej ziemi niż zaproponowany kawałek, bo twierdzi, że mu się ona należy jako byłemu dzierżawcy. Uważa też, że urzędnicy źle traktują starszych ludzi i nie terminowo odpowiadają na złożone w urzędzie pisma.

Małymi krokami zbliża się prywatyzacja Pięknej Góry
Przez wiele lat w Ministerstwie Skarbu Państwa nikt nie chciał słyszeć o pomyśle prywatyzacji Centrum Sportowo Rekreacyjnego Piękna Góra. Dopiero od niedawna zdeterminowani przedstawiciele ministerstwa postanowili wycenić i sprzedać akcje spółki.

Odchody uprzykrzają życie mieszkańcom
Kał zwierząt pozostawiony na chodnikach i trawnikach może być dużym zagrożeniem dla zdrowia ludzi, szczególnie dzieci i osób starszych o osłabionej odporności - apeluje lekarz weterynarii Małgorzata Waśkiewicz.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzaga sobie jednak prawo do usuwania lub modyfikowania tych treści wg własnego uznania. Przypominamy, że osoby zamieszczające wypowiedzi sprzeczne z polskim prawem mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Jeśli zauwazyłeś taki komentarz, poinformuj o tym Redakcję.


   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009