WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

1 lipca - 31 lipca 2008, wydanie nr 13

Gołdapska Rada Sportu i Kompleks Wypoczynkowy "Leśny Zakątek" zapraszają wszystkich piwoszy na XII Ogólnopolski Konkurs Picia Piwa "ŻUBR". Odbędzie się on 3 sierpnia nad jeziorem w "Leśnym Zakątku". Początek zmagań o godzinie 12. Zapisy przyjmowane będąca miejscu od godziny 10.

Organizatorzy informują, iż uczestnicy biorą udział w konkursie na własną odpowiedzialność. Zapisać się mogą tylko osoby pełnoletnie i trzeźwe (będą badani alkomatem).

Najlepsi piwosze otrzymają atrakcyjne nagrody. Dla publiczności przewidziano konkursy z nagrodami. Organizator przewidział też bezpłatne lizaki dla dzieci i bigos dla dorosłych.

W niedzielę 27/07 odbył sie już po raz 13 Konkurs Krzyku. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników. Oto zwycięzcy:

 1. Dagmara Stanek (Sopot) 135,2dB
 2. Krystyna Chomczyk (Białystok) 134,0dB
 3. Paula Jadeszko (Gołdap) 133,8dB

 1. Marcin Korsak (Ełk) 135,2dB
 2. Rafał Żukowski (Gołdap) 134,8dB
 3. Mariusz Szulc (Gołdap-Warszawa) 134,2dB

Imprezę prowadził Stanisław Luty. Pomiaru natężenia krzyku przy użyciu specjalistycznego sprzętu dokonywały pracownice Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ełku, panie Jolanta Nikiel i Marta Aleszczyk-Korsak.

25 lipca o 19 w Kotłowni Domu Kultury odbył się kolejny koncert z ramach projektu "kRock naprzód". Zagrały zespoły Eufonia i Thunderbirds. Wstęp na kocert był bezpłatny, organizatorzy w jego trakcie zbierali fundusze na wsparcie swojego projektu "kRock naprzód" (o którym pisaliśmy w 2 wydaniu czasopisma). Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na remont sufitu pomieszczenia koncertowego w jednej z sal Klubu Garnizonowego w Gołdapi.

Zdjęcia z koncertu można zobaczyć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAPZdjęcia z zawodów można zobaczyć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

Zarząd Koła PZW Gołdap zaprasza na zawody wędkarskie "Karpiowe i nie tylko", które odbędą się 27 lipca na stawach pana Liszewskiego w Janowie. Początek zawodów o godzinie 9. Zapisy chętnych przyjmowane są w sklepie "Wędkarz" T. Wesołowskiego oraz na miejscu w dniu zawodów do godziny 9.

Startujący są zobowiązani do wniesienia opłaty w wysokości 15zł (członek PZW) lub 20zł (pozostali).

OSIR Gołdap oraz KPP w Gołdapi zapraszają na Otwarty Turniej Mini Piłki Nożnej o Puchar Komendanta KPP w Gołdapi z cyklu "Spokojne Wakacje". Zawody odbędą się 24 lipca (czwartek) na stadionie miejskim OSIR, początek o godzinie 10.

Cele imprezy:

 • popularyzacja piłki nożnej
 • stworzenie rywalizacji sportowej
 • zagospodarowanie wolnego czasu w okresie wakacji
 • realizacja programu "Spokojne Wakacje"

  Uczestnictwo:

 • młodzież (1 kategoria - rocznik 1992-1993)
 • młodzież (2 kategoria - rocznik 1994 i młodsi)
 • zespół składa się z czterech zawodników w polu + bramkarz
 • zmiany w systemie hokejowym
 • zespół liczy 10 zawodników w całym turnieju
 • przed rozpoczęciem meczu drużyny podają skład na dany mecz
 • zgłoszenia na miejscu przed turniejem do godziny 10

  Przepisy gry:

 • turniej będzie przeprowadzony zgodnie z regulaminem PZPN
 • czas gry uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn
 • boiska o wymiarach 30m*50m, bramki 5m*2m
 • pole bramkowe 7m*15m, rzut karny 7m, gra bez spalonych
 • rzuty rożne i auty wykonywane nogą

  Nagrody:

 • za I-III miejsce pamiątkowe dyplomy i puchary
 • nagroda dl najlepszego bramkarza turnieju
 • nagroda dla najlepszego piłkarza turnieju


 • Zdjęcia z trzeciego dnia imprezy zobaczyć można TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP  Zdjęcia z drugiego dnia imprezy zobaczyć można TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP  Zdjęcia z pierwszego dnia imprezy zobaczyć można TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

  Jak donosi serwis www Urzędu Miejskiego, w programie Dni Gołdapi nastąpiły zmiany. Cytujemy:

  Z powodu niezależnych okoliczności organizatorzy "Dni Gołdapi" musieli dokonać zmiany w programie imprez. Zachorował bowiem Krzysztof Krawczyk, który niestety nie przejedzie do Gołdapi. Toteż gwiazdą sobotniego wieczoru będzie "Formacja Nieżywych Schabuff". Za zmiany organizatorzy przepraszają.

  Aktualny program Dni Gołdapi

  piątek

 • 11.00 - Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego - Stadion OSiR
 • 18.00 - "Portrety gołdapian" - otwarcie wystawy Lucyny Trojanowskiej - Galeria K-2 Domu Kultury
 • 19.00 - koncert Pro Musica Antiqua - Kościół NMP MK

  Targowisko Miejskie

 • 19.00 - 23.30 - Koncerty zespołów
        - MEJK
        - Agata Werner
        - Koncert gwiazdy wieczoru AKCENT

  sobota

  Hala Sportowo-Widowiskowa OSiR

 • 11.00 - Turniej piłki ręcznej oldboyów

  Plaża miejska OSiR

 • 11.00 - Turniej Plażowej Piłki Siatkowej
 • 16.00 - spływ kajakowy
 • 17.30 - Mini Maraton Pływacki

  Stadion Miejski OSiR

 • 14.00 - Mecz piłkarski samorządowców - Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Urząd Miejski w Gołdapi

  Targowisko Miejskie

 • 18.00 - 00.00 - koncerty zespołów
        - Nasty Ladies
        - Ramolsi
        - koncert gwiazdy "Formacja Nieżywych Schabuff"

  niedziela

  Pro Biliard Club (pl. Zwycięstwa 17D)

 • 11.00 - Turniej bilardowy o Puchar Burmistrza Gołdapi

  Stadion Miejski OSiR

 • 12.00 - 15.00 - obchody 60 rocznicy powstania Klubu Piłkarskiego MKS "Rominta Gołdap"
 • 15.00 - wybory Miss Mokrego Podkoszulka
 • 15.30 - blok imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych

  Targowisko Miejskie

 • 18.00 - 23.00 - koncerty zespołów
        - Camelleon
        - VIREZ
        - koncert MAŁGORZATY OSTROWSKIEJ
 • Tegoroczny konkurs Krzyku odbędzie się 27 lipca w Leśnym Zakątku. Początek imprezy o godzinie 12. Na listę zawodników wpisywać się będzie można od godziny 9. Organizatorzy (Gołdapska Rada sportu i Leśny Zakątek) zapewniają darmowy transport zawodników i kibiców z Placu Zwycięstwa. odjazdy będą w godzinach 9-12.

  W konkursie może wziąć udział każdy. Rywalizacja będzie w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

  fot. DK w Gołdapi "Konkurs na Najsmaczniejsze Kartacze", "Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Kartaczy", występy zespołów folkowych oraz stoiska z produktami regionalnymi z regionu północno-wschodniej Polski to najważniejsze atrakcje tegorocznego "Kartaczewa", cyklicznej już imprezy gołdapskiej, nawiązującej do ziemniaczanych pyszności - w Polsce nazywanych kartaczami, natomiast na Litwie cepelinami.

  Do dziś trwają dyskusje na temat pochodzenia tego dania. Ale przecież nie o to chodzi, lecz o zabawę, promocję produktu naszego regionu i pokazanie, że nawet ta mocno "zuniformizowana" potrawa może być podawana i wykonywana na różne sposoby. I takie są między innymi cele kolejnego "Kartaczewa", które odbędzie się 9 sierpnia w centrum Gołdapi, na jednym z największych w Polsce rynków miejskich.

  Przypomnijmy, że to w Gołdapi, pod Piękną Górą, utworzono przed laty "Światowe Centrum Smakoszy Kartaczy". Dlatego i w tym roku - w dużej mierze dzięki pomocy Stowarzyszenia Powiatów Miast i Gmin EGO (Ełk, Gołdap, Olecko) w ramach projektu "Wirtualny przewodnik po krainie EGO" - mamy możliwość kontynuacji tej imprezy. Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap w partnerstwie z Domem Kultury w Gołdapi.

  Organizator zaprasza gospodarstwa agroturystyczne, restauracje i organizacje ekologiczne, turystyczne, wiejskie do zaprezentowania na festynie swojej oferty (potraw, produktów ekologicznych, rzemiosła i pamiątek). Organizator zapewnia stoiska o wymiarach 3x2m oraz wykupienie (od każdego podmiotu) produktów na kwotę 150zł za każdy zgłoszony, zastrzegając prawo do wyboru ilości i rodzaju wybranych produktów. Organizator zapewnia też zwrot kosztów podróży w wysokości 1zł za kilometr (na podstawie wystawionego przez Państwa rachunku). Zakupione produkty zostaną przeznaczone do bezpłatnej degustacji przez uczestników imprezy.

  Zaproszenie kierowane jest też do artystów plastyków, rzeźbiarzy, ceramików, rzemieślników i ludzi tworzących z surowców naturalnych do zaprezentowania i sprzedaży swojej twórczości. Tu również organizator oferuje zwrot kosztów podróży w wysokości 1zł za kilometr, zastrzegając sobie prawo wyboru oferty (decyduje ilość i kolejność zgłoszeń, oraz ich atrakcyjność).

  Zwycięzca "Konkursu na Najsmaczniejsze Kartacze" otrzyma statuetkę z brązu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł. Drugie miejsce uhonorowane zostanie nagrodą pieniężną w wysokości 600zł, trzecie 400zł (regulaminy konkursów dostępne u organizatora).Nagrody otrzymają też zwycięzcy "Mistrzostw Świata w Jedzeniu Kartaczy".

  Niezbędne formularze zgłoszeniowe będą do pobrania na stronie www.turystykagoldap.pl lub poprzez email poczta@frrg.pl Zgłoszenia należy przesyłać do 1 sierpnia 2008:

 • - pocztą na adres: Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, pl. Zwycięstwa 16, 19-500 Gołdap, z dopiskiem "Kartaczewo"
 • - faxem na nr 87-615-20-90

  Osoby i podmioty zakwalifikowane do prezentacji zostaną poinformowane do dnia 4 sierpnia 2008r.

  program "Kartaczewo - Gołdap 2008"

  9 sierpnia 2008 - park w centrum Gołdapi

  14:40 - otwarcie (m.in. "wyjawienie" sekretu produkcji kartaczy)
  15:00 - Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Kartaczy
  16:00 - koncert folkowego zespołu "Dautenis" z Suwałk
  17:00 - 17:20 - spotkanie uczestników konkursu, przedstawienie zasad, losowanie numerów stanowisk
  17:20 - 18:30 - przygotowanie kartaczy do konkursu
  18:30 - 19:00 - prezentacja i ocena kartaczy przez jurorów
  19:00 - ogłoszenie wyników
  19:30 - Koncert zespołu "Shamrock" z Suwałk (nominowanego m.in. do nagrody "Fryderyki 2002")

  Przez cały czas trwania imprezy na alejkach parku miejskiego będą ustawione stoiska m.in. z potrawami regionalnymi i rzemiosłem ludowym. Będą też dodatkowe atrakcje, m.in. dla dzieci. Podczas imprezy przedstawione zostaną efekty warsztatów ekologiczno - turystycznych "Szlaki turystyczne EGO".

  DK w Gołdapi; fot. DK w Gołdapi


 • Komentarze:
  Warning: Undefined array key "tresc6" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 455 Warning: Undefined array key "autor6" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 455


  R.
  Wielkie dzieki organizatorom! ;)
  Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 470
  zawiadomienie o wyborze oferty

  Burmistrz Gołdapi zawiadamia, że w wyniku prowadzonego postępowania na wykonanie sieci wodociągowej Wronki-Jabłońskie-Skocze-Juchnajcie-Sokoły-Rozyńsk Mały na wykonawcę wybrana została firma Przedsiebiorstwo Instalacyjne PRIM S.A. z Ełku.

  W postepowaniu złożono nastepujące oferty:

 • 1. Przedsiebiorstwo Budownictwa ogłólnego Karwowski-Lipa Sp. J. * Gołdap
  wartość oferty: 3.252.003,94zł z VAT
 • 2. Zakład Usług DROGOP Sp. z o. o. * Nowe Brzesko
  wartość oferty: 3.431.701,74zł z VAT
 • 3. Warmińskie Przedsiebiorstwo Budowlane S.A. * Olsztyn
  wartość oferty: 3.454.289,19zł z VAT
 • 4. GAZOMONTAŻ S.A. * Ząbki
  wartość oferty: 5.361.841,29zł z VAT
 • 5. Przedsiębiorstwo EKOLOBUD S.A., Przedsiębiorstwo Inzynieryjne PRESS S.A., Przedsiębiorstwo Budownictwa Inzynieryjnego Janusz Piotrowski * Suwałki
  wartość oferty: 2.653.500,00zł z VAT
 • 6. Przedsiębiorstwo Instalacyjne PRIM S.A. * Ełk
  wartość oferty: 2.431.958,97zł z VAT

 • Komentarze:
  Warning: Undefined array key "tresc9" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 521 Warning: Undefined array key "autor9" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 521


  hlp
  często kupuje ciuchy różnych marek, jeśli kupię tzw.firmówki to nawet pomimo wielu prań zachowują one przez długi okres swoją jakość, natomiast te mało znane często i szybko albo się mechacą albo przecierają. firmówki oczywiście są droższe, o wiele. konkludując - nie zawsze cena jest najważniejsza.i szkoda, że w przypadku przetargów, prawo - bo to ono obliguje do wybrania najtańszej oferty - a nie zdrowy rozsądek zawsze bierze górę. lecz prawo jest prawem i nie wolno go łamać, prawda? pozdr.


  hydraulik
  Znam tę firmę -Prim z Ełku. Jest solidna i tania
  Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 536
  komunikat burmistrza Gołdapi

  Zgodnie z art. 46a ust. 5 ustawy z dnia 27.04.2001 Prawo Ochrony Środowiska, burmistrz Gołdapi podaje do publicznej wiadomości, że została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na przebudowie drogi krajowej nr 65 na odcinku Gołdap-Kowale Oleckie.

  Burmistrz informuje o uprawnieniach wszystkich stron do czynnego udziału w w/w postępowaniu, wynikajacym z art. 10 k.p.a. W celu zaznajomienia się z treścią w/w decyzji oraz zgłaszania uwag i wniosków, należy zgłosić się do pok. nr 25 Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

  Skoordynowanie działań służb w sytuacjach nadzwyczajnych jest podstawowym elementem powodzenia akcji. W dniach 26-27 czerwca w Gołdapi odbyło się szkolenie starostów województwa warmińsko-mazurskiego połączone z ćwiczeniami doskonalącymi reakcje w sytuacjach kryzysowych. Doświadczyliśmy już zdarzeń typu pożar lasu czy szkwał na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

  Przez dwa dni sprawdzano procedury powiadamiania o zdarzeniach i umiejętność skoordynowania działań służb w akcjach ratowniczych. Pierwszą sytuacją wymagającą podjęcia działań był zainscenizowany pożar w Puszczy Rominckiej. Kolejną - wypadek na jeziorze Gołdap. Wszystkie scenki odbyły się w terenie przygranicznym. Straż Graniczna wspiera akcje ratunkowe posiadanymi siłami i środkami. Codzienne patrolowanie podległego terenu nadaje nam miano najlepszych znawców regionu. Śmigłowiec SG monitoruje sytuacje z powietrza i naprowadza jednostki straży pożarnej do miejsca zagrożenia. W przypadku zdarzeń na wodzie funkcjonariusze Straży Granicznej pomagają wykorzystując łodzie patrolowe. Każdy funkcjonariusz jest przeszkolony z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

  Uczestnicy szkolenia wizytowali także drogowe przejście graniczne w Gołdapi, gdzie zapoznali się z infrastrukturą placówki oraz sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie.

  źródło: serwis www Straży Granicznej

  Na stronach www Liceum Ogólnokształcącego umieszczone zostały listy osób przyjętych do klas pierwszych w tej szkole. Lista w formacie PDF do pobrania jest tutaj.

  Od 1 lipca z-cą Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi jest nadkom. Andrzej Żyliński. Ma 34 lata, jest policjantem od 14 lat. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (kierunek administracja). W latach 2002-2006 pełnił już funkcję z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi, później pracował w Węgorzewie, a ostatnio w Olecku.

  źródło: KWP w Olsztynie


  Komentarze:
  Warning: Undefined array key "tresc5" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 659 Warning: Undefined array key "autor5" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 659


  PO
  żyła trzymaj się!
  Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/013wydanie.php on line 674
  GOLDAP.PL: Minister w domu Państwa Borkowskich
  Nieczęsto się zdarza, by minister z Kancelarii Prezydenta RP osobiście wręczał krzyże zasługi w mieszkaniu zasłużonych. Tym wyjątkiem okazał się poniedziałek 30 czerwca, kiedy to w podgołdapskim Grabowie w domu Państwa Borkowskich medale wręczył gospodarzom minister Aleksander Szczygło.

  GOLDAP.PL: Spotkanie ZMP w Gołdapi: Jak sprawiedliwie dzielić środki unijne
  Nowa ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym i podział środków unijnych stały się głównymi tematami ożywionej dyskusji przedstawicieli miast członkowskich Związku Miast Polskich.

  GOLDAP.PL: Wystawa w gołdapskim muzeum ze smutnym zbiegiem okoliczności
  Życie obfituje w ciekawe zbiegi okoliczności, o jednym z nich opowiadała, kierująca gołdapskim muzeum, Aleksandra Ratasiewicz, podczas otwarcia kolejnej ekspozycji białostockiego IPN pod nazwą "Twarze białostockiej bezpieki".

  Siłacze pokazali moc
  Od 16 do 19 czerwca w Gołdapi przebywała grupa ciężarowców. Głównym celem wizyty było przybliżenie olimpijskiej dyscypliny sportowej oraz promocja Ziemi Gołdapskiej. Zawodnicy zgodnie stwierdzili, że pobyt w Gołdapi był dla nich bardzo ciekawy i interesujący.

  Mieszkanie jest ruiną, gmina nie chce go wyremontować
  Kazimierz Leonowicz mieszka 17 lat w budynku przy ulicy Partyzantów. Uważa, że jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

  Gołdap chce mieć swoją uczelnię
  Gołdap stara się o zgodę na otwarcie publicznej uczelni wyższej. Taki pomysł władzom miasta podsunęli naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej. Radni Sejmiku województwa zaakceptowali wniosek w tej sprawie. Teraz ruch należy do ministra nauki.
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzaga sobie jednak prawo do usuwania lub modyfikowania tych treści wg własnego uznania. Przypominamy, że osoby zamieszczające wypowiedzi sprzeczne z polskim prawem mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Jeśli zauwazyłeś taki komentarz, poinformuj o tym Redakcję.


     
  Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
  redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
  wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009