WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

15 czerwca - 30 czerwca 2008, wydanie nr 12

Na początku tego tygodnia komendantem Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został pełniący dotychczas jego obowiązki podinsp. Bogusław Turek. Prawdopodobnie do końca miesiaca powołany zostanie też jego zastępca. Nieoficjalnie mowi się, iż stanowisko to objąć może Andrzej Żyliński (dawniej pełniący już funkcję pierwszego z-cy).

Komentarze:
Warning: Undefined array key "tresc5" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 30 Warning: Undefined array key "autor5" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 30


Nati20
Żyliński będzie zastępcą komendanta naszej nieudolnej policji? Zobaczymy ,jak sobie z ym wyzwaniem poradzi nasz człowiek,który pochodzi z Grabowa.


franio
Ciężka rola przed nim. Niech pracuje dla nas, a potrafi, co pokazał m. inn. w Olecku! Kto by tu nie był łatwo mieć nie będzie


gość
Może w końcu będzie porządek a nie 13 posterunek i wstyd na województwo


wierzący w cuda
życzę powodzenia będzie trudno odpowiedni człowiek który zna gołdap i jego bolączki może skończy się panoszenie policji w gołdpi, która nie zasługuje na miano takiej jednostki


wierz acy
powodzenia


obserwator
szkoda chłopa w te bagno


wierz acy
do województwa go a nie do ruiny


parkinson
A czemu na zastępcę? Toć obecny jest w moim wieku.


obserwator
do gość Czemu? Trzynasty posterunek jest spoko. Wybudują nową Komendę a tych co teraz tam pracują zostawią jako skansen. Będzie można przyjść i popatrzeć. Cudo jak w zoo


poszkodowany
ludzie jak go znacie to powiedzcie mu aby uciekał jak najdalej od Gołdapi policja nasza jest dla siebie i swoich poborów a nie dla ludzi z miasta i okoloc


człowiek
Zgadzam się z poszkodowanym, czy jest tu ktoś komu pomogła kiedyś policja? Dla mnie nie.
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 45
fot. Jacek Rakowski Burmistrz Gołdapi Marek A. Miros podczas XXIII posiedzenia Rady Miejskiej mówił m.in. o bieżącej pracy swojego urzędu. Oto ciekawsze informacje dotyczące najbliższej przyszłości:

Wodociąg Wronki - Juchnajcie i Grabowo-Marcinowo-Osowo.
Realizacja spotkała się z dużym zainteresowaniem wykonawców. Złożone przez nich oferty zostały już otwarte. Burmistrz oczekuje, że w dniach 23-27 czerwca jego podwładni poinformują o wynikach przetargu i będzie można podpisać umowy. Z powodu opóźnień inwestycji unijnych w całej Polsce i "posuchy inwestycyjnej", zaplanowane wydatki na te inwestycje w kwocie 6,5mln mogą być mniejsze nawet o około 3mln zł.

Remont odcinka drogi na Osiedlu II
Rozstrzygniecie przetargu nastąpić miało po XXIII sesji Rady Miejskiej. Po otwarciu ofert prawie 1,5 miesiąca temu okazało się, że inwestycja będzie kosztowniejsza, niż pierwotnie planowano. W związku z tym burmistrz zwrócił się do Rady o zwiększenie sumy na tą inwestycję. Zgodę uzyskał.

Przygotowanie terenu pod budownictwo jednorodzinne na ul. Żeromskiego
W trakcie realizacji jest sieć wodociągowa i sieć kanalizacyjna, która ma być wykonana do 10 sierpnia 2008. Do końca października ma być wykonany profil drogi.

Zagospodarowanie podwórka przy ulicy Żeromskiego 1 - Plac Zwycięstwa 16
Spółdzielnia nie przejawia specjalnego zainteresowania całą sprawą. Z częścią wspólnotową do 30/09 gmina postara się coś zrobić na terenie byłego składowiska węgla. Mieszkańcy sugerują wykonanie parkingu z przeznaczeniem dla mieszkańców bloku.

Remont mieszkań dla osób wysiedlanych z budynku na ul. Paderewskiego 11
Gmina ma nakaz rozbiórki budynku znajdującego się przy ulicy Paderewskiego 11. Do wysiedlenia zostały jeszcze 2 rodziny. Do końca października mają oni zostać przeniesieni do nowych mieszkań. Wówczas też będzie możliwość ogłoszenia przetargu na ten plac, z obowiązkiem rozbiórki tego budynku.

Dokumentacja na rozbudowę przedszkola
Gmina ma informacje, że nowi właściciele budynku po dawnej szkole muzycznej - państwo Świderscy - planują podjąć w najbliższym czasie decyzję, czy zrobić tam prywatne przedszkole. Wykonywanie zatem w tej chwili dokumentacji technicznej i wydawanie pieniędzy na rozbudowę przedszkola mogłoby być uznane za niegospodarność. Oczywiście, jeśli państwo Świderscy odstąpią od tych planów, gmina wykona projekty. Wpłynął też wniosek przewodniczącego komisji oświaty, by nie rezygnować z wydatku inwestycyjnego na przedszkole w wyskości 60 tys. złotych i wydać te pieniądze na remont toalet.

Remont budynku przy ulicy Jaćwieskiej na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej
W czerwcu ruszają przetargi na dokumentację techniczną i wykonawstwo. Inwestycji najprawdopodobniej nie uda się zrealizować do końca roku. Realnym terminem jej zakończenia jest 31 marca 2009.

Remont sali widowiskowej w DK i utworzenie kina
Z Ministerstwa Kultury otrzymaliśmy 300 tys. złotych dotacji na remont budynku i utworzenie kina. W lipcu 2008 ma nastąpić otwarcie ofert na wykonanie w/w zadania. Jest duża szansa, że na koniec października kino będzie już działać.

Remont ulicy Paderewskiego
Droga ma być częścią drogi nr 650 i razem z nią remontowana. Całość inwestycji ma być wykonana ze środków Zarządu Dróg Wojewódzkich. Planowane wykonanie inwestycji: rok 2011.

Monitoring miasta
Planowane otwarcie ofert na wykonanie monitoringu - 22 czerwca.

Obwodnica Gołdapi
18 czerwca minął termin składania odwołań przez firmy, które nie rozstały wybrane na inwestora. Jeśli wszystko będzie dobrze (czyli np. przetarg zostanie zatwierdzony przez CBA i prezesa Urzędu Zamówień Publicznych) to w lipcu będzie podpisana umowa na wykonanie inwestycji.

Wieża ciśnień na ulicy 1 Maja
Nowy właściciel wieży ciśnień na ulicy Paderewskiego złożył wniosek o rozpisanie przetargu na wieżę znajdującą się na ulicy 1 Maja. Przetarg ten zostanie wkrótce ogłoszony.

Przetarg na działkę nad jeziorem
Na 6 sierpnia zaplanowany jest przetarg na działkę nad jeziorem o powierzchni 2,5ha. Jeśli wszystko wyjdzie po myśli burmistrza, to powstanie tam hotel SPA z 200 pokojami.

Komentarze:
Warning: Undefined array key "tresc4" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 138 Warning: Undefined array key "autor4" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 138


Goldapianka
SPA w Gołdapi? Niewiarygodne! Mamy już ciekawe "kwiatki" - zamknięty Zajazd, nieczynna kolej krzesełkowa, w gminie uzdrowiskowej - tuczarnie swiń... i coraz mniej turystów. SPA to raj nie tylko dla ciała ale i "ozdrowienie duszy". Nawet w centrum miasta w "letnim" ogrodzie p. Wojnowskiego jest zakaz wykonywnia "muzyki "przez miejscowych artystow - mamy naprawdę dobrych! dlatego do SPA jezdzę do I. ERIS...naprawde warto!


Gołdap.
Jezu ten Burmistrzunio kochany to niech zacznie ratowac to co własnie tracimy (Zajazd pod Piękną Górą), ktos dał gigantyczna kase na kolejkę która od x czasu nieczynna. Ktoś kto pozyskiwał kase na tą inwestycje powinien dostac po dupsku i to ostro....a śmię domniemywac, ze to nasz Burrmistrzunio kochany.... WIELKA PORASZKA!


Gołdap.
Oczywiście ten mój poprzedni kometarz jest odnosnikiem apropo SPA nad jeziorem.... ;)


Jacek Rakowski
SPA będzie prywatną inwestycją, gminie nic do tego. Dlatego jest przetarg na teren. Gmina będzie ewentualnie się później tym chwalić, że ściągnęła dużego inwestora :)


Nati20
Do Gołdapianki: popieram w stu procentach.Moja mama jest kucharką w zajezdzie,od trzech miesięcy nie dostaje wypłaty,jezdzi 2,czasem 3 razy w tygodniu,aby pilnować tego pustostanu.Pytam się: czy to jest normalne?A jak przejeżdża się przez Wronki to choćby był upał zamyka się okno,bo nie można wytrzymac tego fetoru!


masażystka
jak będzie SPA to ja chcę tam pracować
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 153
fot. Jacek Rakowski Do groźnego wypadku doszło w niedzielę (29/06) ok. godziny 8 w miejscowości Kociołek. Mieszkaniec gminy Wiżajny, jadąc od strony Gołdapi, podczas pokonywania zakrętu wpadł w poślizg, ściął przydrożny znak i spadł kilka metrów ze skarpy w stronę jeziora, opierając się na rosnących tam drzewach. Na szczęście dla kierowcy skończyło się ogólnymi potłuczeniami. Samochód został poważnie uszkodzony. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Kierowca jechał sam. W wyciągnięciu samochodu ze skarpy pomógł wędkarz łowiący na jeziorze oraz jeden z mieszkanców Pluszkiejm. Do zdarzenia nie była wzywana żadna służba ratunkowa.

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom bezrobotnych oraz pracodawców, organizuje cyklicznie szkolenia z zakresu UMIEJĘTNOŚCI AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY W RAMACH KLUBU PRACY.

Jeśli więc jesteś osobą bezrobotną:

 • powracasz na rynek pracy po długim okresie braku aktywności zawodowej
 • nie posiadasz doświadczenia w szukaniu pracy
 • czujesz się zniechęcony brakiem efektów własnych działań
...TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE!

W Klubie Pracy:

 • nauczysz się pozytywnego spojrzenia na siebie
 • dokonasz bilansu umiejętności, możliwości i predyspozycji zawodowych
 • poznasz lokalny rynek pracy i techniki poszukiwania pracy
 • zredagujesz własny życiorys (cv) i list motywacyjny
 • przygotujesz się do autoprezentacji w rozmowie z pracodawcą

Przyjdź, sprawdź jak pomogło to innym!

Zajęcia odbywają się w 8-12 osobowych grupach, od poniedziałku do piątku, w godzinach przedpołudniowych, w siedzibie urzędu. Zapewniamy dodatek szkoleniowy i zwrot kosztów za dojazdy

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi * 19-500 Gołdap, ul. Żeromskiego 18
Lider Klubu Pracy * pokój nr 6 * tel. 087-615-03-95 wew. 266, e-mail: olgo@praca.gov.pl

(PUP w Gołdapi)

Uwaga korzystający z usług Poczty Polskiej. Od 1 lipca 2008 roku zmienia ceny usług pocztowych realizowanych na terenie kraju. Wzrośnie m.in. cena listów zwykłych o 10 groszy - do 1,45 zł. To pierwsza podwyżka tej grupy usług od półtora roku. Ceny w obrocie zagranicznym nie zmienią się.

Więcej informacji na stronach Poczty Polskiej

Dziś (21/06) po południu nad województwem warmińsko-mazurkim przeszła silna wichura. Odczuwalna była również w Gołdapi. Miejscami mogą występować lokalne utrudnienia na drogach, spowodowanych połamanymi gałęziami. Kierowców prosimy o ostrożną i uważną jazdę.

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

W ostatnich dniach, przy okazji odnawiania linii na miejskich drogach, zmieniono też co nie co organizację ruchu na skrzyżowaniu Placu Zwywcięstwa / Armii Krajowej / Królewiecka. Dodano m.in. wysepki na środku jezdni na przejściach dla pieszych. Szczegóły zobaczyć można na poniższych zdjęciach.

Ważną nowością jest nowe przejście dla pieszych przez ulicę Królewiecką, znajdujące się naprzeciw sklepu IKAR. Dotychczas piesi, którzy chcieli iść cały czas prosto ulicą Partyzantów i chcieli przeciąć ulicę Królewiecą, musieli albo korzystać z przejścia przy poczcie, albo przechodzić prosto w miejscu niedozwolonym. To drugie dla wielu osób kończyło się mandatem, gdy sytuację widzieli policjanci.

Co myślą o zmianach mieszkańcy? Zapraszamy do dyskusji na FORUM.

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

zobacz inne zdjęcia z uroczystości w galerii NASZA GOŁDAP

Porządek XXIII posiedzenia Rady Miejskiej w Gołdapi w dniu 19-06-2008

 1. Otwarcie posiedzenia
 2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji
 3. Informacja Burmistrza na temat pracy urzędu
 4. Informacja Przewodniczącego Rady na temat pracy rady
 5. Interpelacje i zapytania radnych
 6. Zapytania i wnioski sołtysów
 7. Odpowiedzi na interpelacje
 8. Podjęcie uchwał w sprawie:
  • zmian budżetu na 2008
  • udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Gołdapskiemu na realizację zadania: dofinansowanie zakupu sztandaru dl Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi
  • ustalenia opłaty za świadczenia przedszkola prowadzonego przez Gminę Gołdap w zakresie przekraczającym podstawy programowe
  • zarządzenia poboru opłaty skarbowej w drodze inkasa na rok 2008, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso
  • przyjęcie "Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Gołdap na lata 2008-2012"
  • przyjęci programu zapobiegającego bezdomności zwierząt w gminie Gołdap
  • zmiany nazwy Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi im. Mikołaja Kopernika
  • przystąpienia gminy Gołdap do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "LIDER w EGO"
  • udzielenia bonifikaty przy sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem po byłej Szkole Podstawowej w Juchnajciach
  • sprzedaży nieruchomości za cenę niższą od wartości rynkowej
 9. Wolne wnioski
 10. Zamknięcie sesji obrad

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

zobacz inne zdjęcia w galerii NASZA GOŁDAP

Komentarze:
Warning: Undefined array key "tresc3" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 498 Warning: Undefined array key "autor3" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 498


Jamajka251
zmiana nazwy szkoły nr 1? na jaką?


Jacek Rakowski
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 513
Niecały miesiąc pozostał jeszcze do tegorocznych Dni Gołdapi. WWW.GOLDAP.INFO dzięku uprzejmości pana Zbigniewa Mieruńskiego już dziś publikuje planowany program tej imprezy.

Prowadzącym Dni Gołdapi będzie Szymon Kozicz. Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny.

zobacz zdjęcia z Dni Gołdapi 2007

18 lipca 2008 - piątek

11.00 - Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego - stadion OSiR
18.00 - "Portrety gołdapian" - otwarcie wystawy Lucyny Trojanowskiej - Galeria K-2 Domu Kultury
19.00 - koncert Pro Musica Antiqua - Kościół NMP MK

Targowisko Miejskie
19.00 - 23.30 - Koncerty zespołów: MEJK, Agata Werner, gwiazda wieczoru AKCENT

19 lipca 2008 - sobota

Hala Sportowo-Widowiskowa OSiR
11.00 - Turniej piłki ręcznej oldboyów

Plaża miejska OSiR
11.00 - Turniej Plażowej Piłki Siatkowej -
16.00 - spływ kajakowy
17.30 - Mini Maraton Pływacki

Targowisko Miejskie
17.00 - program dziecięcy
18.00 - 00.00 - koncerty zespołów: Nasty Ladies, Ramolsi, gwiazda wieczoru KRZYSZTOF KRAWCZYK

20 lipca 2007 - niedziela

Stadion Miejski OSiR
12.00 - 15.00 - obchody 60 rocznicy powstania Klubu Piłkarskiego MKS "Rominta Gołdap"
15.00 - wybory Miss Mokrego Podkoszulka
15.30 - blok imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych

Targowisko Miejskie
18.00 - 23.00 - koncerty zespołów: Camelleon, VIREZ, gwiazda wieczoru MAŁGORZATA OSTROWSKA

organizatorzy: Dom Kultury w Gołdapi, Urząd Miejski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi
patroni medialni: Radio 5, Z bliska, Kurier Gołdapiski

Komentarze:
Warning: Undefined array key "tresc1" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 600 Warning: Undefined array key "autor1" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 600


ZAWIEDZIONY
KRAWCZYK ? AKCENT? znowu tandetne "gwiazdy " kto o tym decyduje kogo zaprosić? tylko OSTROWSKA ratuje ten jarmarczno odpustowy CHŁAM


Stały bywalec
to jakiś żart? czy ktoś pomyślał o młodych? wszystkie te gwiazdy, to "gwiazdy retro ".


L&M
Powinni zrobic techno impreze na swiezym powietrzu jakos jezdze do Suwałk i tam mozna zaprosic kogos dla młogych a nie jak w naszej Gołdapi!!!


PIT3R
Spodziewałem się 'gwiazd ' tego formatu - ale co jak co Ostrowska jest spoko;)


Juzef
To będzie zarzynanie świni na odpuście rolniczym, nic więcej!


Ewa
coś czuje że to będzie STYPA GOŁDAPSKA Ostrowska coś ratuje nie wiem kto zaprasza taką tandetę ale "gwiazdki " które będą grały w tym roku to żal.. Nikt nie myśli już o młodzieży można było zaprosić tyle fajnych zespołów a tu jakiś krawczyk ;/;/ babcię na pewno mają radochę ~!


Zosia_29
Dlaczego wszyscy uważacie, ze trzeba myslec o młodych? A starsi to co? Stara nie jestem, ale bardzo się cieszę, że akurat ci wykonawcy będą.


Nati20
Ale spoks,że Krawczyk i Ostrowska będą gwiazdami tegorocznych Dni Gołdapi. Bardzo mnie to cieszy pomimo,że jestem młodą dziewczyną.Grabowo rządzi!


r
Dla mnie tam Krawczyk to nic wyjatkowego....ale co sie dziwic jak brak kasy na wsio///


spolka
Co to za uprzejmosc ze strony Pana Zbigniewa Mierunskiego,ze podal do publicznej wiadomosci program Dni Goldapi? Czy to czasem nie jest jego ...obowiazek?


Goldap.
Normalnie masakra.... na nic miasto nie ma pieniedzy...gdzie sie podzialy przystanki....? w tym roku nawet juz nima nawet Rack Trans Misji, bo znajac zycie powodem jest brak kasy....program Dni Gołdapi to masakra....jedynie Ostrowska ratuje sytuacje.Szczerze to wstyd komukolwiek powiedziec, ze mamy taki festyn w Gołdapi - miescie turystow, kuracjuszy,uropowiczow wogole szał ciał.;)


Zosia_29
Jak dla kogo ta masakra, sądzę że tylko bardzo młodym ludziom to masakra innym z pewnością nie.


Goldap
Kochana Zosienko 29.....tylko nalezy wziac pod uwage ze mlodziezy na takiej imprezie plenerowej jest 70%, starszych ludzi 20%... ( a te 10% to niech bedzie organizacja..... ) i komu masakra temu masakra ;)


Goldap-ik
skoro wg Ciebie 70 % jest mlodziezy na imprezie to znaczy ze im sie podoba.... wiec Ty jestes masakra....


Goldap
Bo to sa ludzie zdesperowani .... ;p Idą za dzwiekiem ktory roznosi sie w miescie....


Jamajka251
Wiecie,to zawsze można byłoby pogodzić :) Przy disco polo tłumy się bawią,więc AKCENT. Ale skoro mowa o młodzieży, zaprosili by Myslovitz albo Happysad, no i Ostrowską dla reszty osób :P


Ja
Boże,gdzie te czasy, gdy w domu Kultury pracowała p. Pogorzelska? Wtedy przynajmniej coś się działo na poziomie. Obecny dyrektor stał się derektorem. Smutek, żal.


Goldap-ik
a gdzie sa czasy kiedy ludzie placili za koncerty?? teraz dostaja wszystko za darmo i jeszcza narzekaja...


ppp
Jak nie pasuje to trzeba sobie pojechac poza miasto... np na festyn do Grabowa...


ja2
Do Ja...nim a tych czasow juz i trzeba sie pogodzic z tym co mamy... a i tak malo nie mamy.


xxx
jezeli chcieli by zaprosci myslovitz to troszke kaski by musieli wylozyc ale lepiej sie na chapac


Zosia_29
a ta kaska to niby skąd? Z naszych podatków


Turysta
I tym "AKCENTEM " zakonczylem swoj pobyt w Goldapi. Naprawde sa duzo lepsze imprezy.


Gołdapiak - prawdziwy
Takim turystom zatem dziękujemy. Jestem pewien że przy każdym z tych wykonawców będzie dużo ludzi się bawić, przy AKCENCIE i "Pszczółce Mai " szczególnie.


;)
Jeżeli macie jakies propozycje na kolejne Dni Gołdapi to idzcie do Burmistrza bądz Domu Kultury i podsuncie ludziom pomysł. Moze organizatorom własnie takie zespoły podpasowały i takie mamy....ja sadze jak byscie poszli i zglosili swoje propozycje to jakos ludziom ulatwilo by organizacje kolejnych dni goldapi. Najlepiej to wlesc na forum i po kryjomu walisc beznadziejne komentarze....


edek
tak wiekszość imprez dookoła to imprezy płatne - to czemu w Gołdapi nie??? Może dzięki temu było by ich więcej???


goldapianin3
Napewno będzie udana impreza, ja w tamtym roku nie moglem byc bo bawilem sie na swoim ślubie i też bylo fajnie.
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 615
Zakończenie roku szkolnego gimnazjalnych klas III odbędzie się w czwartek 19 czerwca o godzinie 16:00
Klasy I i II pożegnają się ze szkołą następnego dnia o godz. 9:00.

Zakończyła się kolejna edycja Plebiscytu Nauczyciel 2008. Tym razem konkurs przybrał postać konkursu powiatowego - skierowany był do nauczycieli uczących na terenie naszego powiatu. Organizowany był przez Nie-oficjalną stronę GIM nr 1 & I LO w Gołdapi, Kurier Gołdapski i czasopismo internetowe WWW.GOLDAP.INFO.

Tegoroczny Plebiscyt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Łącznie oddano 273 głosy, z czego 98 to kupony z Kuriera Gołdapskiego. Plebiscyt był pewnego rodzaju sprawdzianem w formie zabawy dla naszych pedagogów. Pierwszy etap polegał na zgłaszaniu przez ucznniów swoich faworytów, którzy powinni otrzymać tytuł SUPER NAUCZYCIEL 2008. Po podliczeniu zgłoszeń do kolejnego etapu przechodzili typowani najczęściej nauczyciele (po maksimum 3 z każdej szkoły). Etap 2 - etap konkursowy - polegał na wyłonieniu najlepszych z najlepszych. Głosowanie odbywało się za pomocą Internetu poprzez stronę www.plebiscyt.goldap.net oraz za pomocą kuponów konkursowych dołączonych do aktualnych wydań Kuriera Gołdapskiego.

We wtorek (17/06) o godzinie 16 w siedzibie Kuriera Gołdapskiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród za pierwsze miejsca. Laureatami zostali i tytuł Super Nauczyciela 2008 otrzymali:

kategoria Szkoły Podstawowe
pani Ewa Jurewicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi

kategoria Szkoły Gimnazjalne
pani Marta Mońko, Gimnazjum nr 1 w Gołdapi

kategoria Szkoły Ponadgimnazjalne
pan Ryszard Wrzosek, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE (pdf)

(PIT3R, JR)

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

Komentarze:
Warning: Undefined array key "tresc2" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 726 Warning: Undefined array key "autor2" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 726


Jacek Rakowski
Na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród zostali zaproszeni również dyrektorzy szkół, z których pochodzą Super Nauczyciele 2008. Żaden z dyrektorów nie odrzucił zaproszenia. Dyrektor SP nr 3 oraz Dyrektor LO (pomimo zaplanowanego posiedzenia rady pedagogicznej) znaleźli chwilę czasu, by towarzyszyć laureatom. Było to bardzo miłe. Niestety, nie pojawił się nikt z kilkuosobowej dyrekcji gimnazjum. Dyrekcja nie przekazała również wiadomości o zwycięstwie laureatce ze swojej szkoły (dowiedziała się o zwycięstwie w "swojej " katerorii i wręczeniu dyplomów innymi kanałami). Widać "najważniejsi pedagodzy " z gimnazium byli zbyt zajęci, by interesować się sukcesem swojego nauczyciela. I to ważnym sukcesem. Uważam bowiem, że tytuł Super Nauczyciela przyznany przez samych uczniów jest bardzo dużym wyróżnieniem dla pedagoda. Pozostaje mieć nadzieję, że karty kiedyś się odwrócą, że to ktoś inny zignoruje zaproszenie dyrekcji gimnazium na ich uroczystość, a media przemilczą ważny sukces w ich karierze zawodowej.


Jamajka251
Popieram Twoje zdanie Jacku! Oby dotarło również do ludzi,że to,co dla młodzieży najkorzystniejsze,wie najlepiej sama młodzież! Laureatom gratuluję! A dyrekcji gimnazjum życzę,by kiedykolwiek któreś z nich ( a szczególnie jedna osoba) było tak SUPER jak NAUCZYCIEL 2008,bo na razie żal...


Jacek Rakowski
Dziś na sesji RM było wspomniane o nienajlepszych stosunkach miedzy dyrekcją gimnazjum a podwładnymi. Może stąd taka sytuacja miała miejsce.


PIT3R
Zauważcie niedługo, że dostaniecie tu informację o tym, że w Gimnazjum dobrze się dzieje, same sukcesy;) W Kurierze często czytam jak tam fajnie, aż chce się wrócić;) :P


akonrad
Gratuluję Ryszardowi Wrzoskowi, to jeden z nielicznych nauczycieli, którzy mnie czegoś nauczyli. Na tle nadętych nierobów on wyróżnia się w Ogólniaku jak mało kto!


Jamajka251
Zostało wspomniane i na tym pewnie koniec. Tu potrzebne radykalne zmiany, bo wiem jak to jest: tacy sympatyczni ludzie przy kimś z zewnątrz, a dla samych swoich wilki..


zainteresowany
Jamajka, a coś więcej?


Jamajka251
Robienie dobrej miny do złej gry. Z resztą, co poniektórzy zapominają się i myślą, że awansując z kadry pedagogicznej na stopień dyrektora nie są już kolegami z pracy dla nauczycieli tylko ich wielce wybitnymi szefami i szacunek kończy się wraz z nominowaniem.


miratop
Nauczycieli, którym jeszcze chce się chcieć jest coraz mniej.Dlaczego więc jest im "pod górkę "? ... A może powinni sami pójść do szkoły i nauczyć się PODLIZYWANIA dyrekcji??


PIT3R
Dajcie spokój, chyba serio jest tak, że kto nie wazelinuje ten nie jedzie... Super dyrektora może zrobimy? Taki jakiś 'podplebiscyt ' wraz z kolejną edycją. Co Wy na to?


miratop
A SKĄD ZNAJDZIESZ KANDYDATÓW?????


miratop
Tak sobie myślę,że gdyby powstała w Gołdapi jakaś prywatna szkoła i odeszliby do niej najbardziej wartościowi nauczyciele, to może wtedy po czasie niektórzy dyrektorzy przjżeliby na oczy :(


Jamajka251
hehe dobre,ale prawdziwe: kandydatów nie znajdziesz. No,chyba,że uwzględnisz Szkołę Muzyczną :) Gdyby takowa szkoła powstała,to bym byla pierwsza na liście do zapisu.


Goldap.
MARTA MOńKO TO ZA*****TA BABKA KTóREJ TA SEKTA DYREKTORSKA WSZYSTKIEGO ZAZDROśCI !! ;) Mam nadzieje, ze zostaniesz dyrektorem- Martucha życze Ci tego!


PIT3R
Należą się przynajmniej przeprosiny od dyrekcji pani Marcie Mońko, za to że nie przybyli na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom. I ogromne gratulacje!!!


Jamajka251
Ja również życzę wielu sukcesów


miratop
KOCHANI! Co Wy piszecie!? Przeprosiny od dyrekcji gimnazjum????! Szybciej wszystkie świnie wyzdychają we Wronkach niż dyrekcja gimnazjum przyzna się do jakichkolwiek błędów!! Przecież dyrektorka jest NIEOMYLNA,NAJMĄDRZEJSZA,NAJKOMPETENTNIEJSZA.... ech, szkoda klawiatury :(


Jamajka251
Ja tu coś czuję,że mamy do czynienia z osobą po przejściach z dyrekcją :D


Iustus
wejdzcie na lux-felietony.blog.pl i skomentujcie sytuacje.


miratop
Jamajko jestes bliska prawdy.Osobiście mam jako taki spokój, ale jak patrzę z boku co muszą znosić koleżanki,to szlag mnie trafia.Gdyby dyrekcja miała odrobinę zdrowego rozsądku, to dla własnego dobra i spokoju doceniłaby kadrowe perełki, ale widocznie trenuje seppuku (dobrze napisałam?).Po "odgłosach " - wyciągam wnioski,że sukces w tej sprawie (treningu)jest możliwy :))))


Jamajka251
Żałosne, nagminne przypominanie "kto tu rządzi "-przecież takie coś każdemu by odebrało chęci do (współ)pracy! Na jakich zasadach i przez kogo wybierana jest dyrekcja?


miratrop
Niby konkurs, ale to burmistrzunio rządzi.


oczywiście miratop
palec za gruby??!! :)))


Jamajka251
Żal.


Ywo
No cóż... gimnazjum spadło na psy wraz z objęciem funkcji przez nowa dyrekcję..,A docenienia dobrych nauczycieli, to sie nie spodziewajcie... zazdrość ich zżera. Żal, żal
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/012wydanie.php on line 741
Burmistrz Gołdapi poinformował o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Gołdapi. W wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko inspektora ds. księgowości budżetowej została wybrana Anna Nadgłowska, mieszkanka Gołdapi. Uzasadnienie wyboru: Anna Nadgłowska spełniła wszystkie wymagania formalne wymienione w ogłoszeniu o naborze. Wykazała się znajomością zagadnień z zakresu rachunkowości budżetowej, ustawy o samorządzie gminnym i o zamówieniach publicznych. Z rozmowy kwalifikacyjnej uzyskała największą ilość punktów.

(źródło: www UM w Gołdapi)

28 czerwca w Gołdapi startuje czwarta edycją MAZOORY STYLE CONNECTION 2008. Tym razem, w celu odtworzenia niepowtarzalnego klimatu sprzed dwóch lat zawody przeniesione zostały do Domu Kultury, zmianie uległy także zasady turnieju. MSC to nie tylko contest breakdance. W tym roku organizatorzy przygotowali cały szereg przesyconych tańcem i hip hopem wydarzeń!

Więcej informacji o imprezie znaleść można na stronie współorganizatora www.dkgoldap.fr.pl

(źródło: www GK w Gołdapi)

Świetlica wiejska w Grabowie i Dom Kultury w Gołdapi zapraszają na LETNI FESTYN. W programie przewidziano:
     - konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami
     - wystawa prac dzieci i młodzieży ze świetlicy
     - pokazy cyrkowe
     - "Gołdapskie Nutki"
     - zabawa z zespołem SELIT
Start festynu: 28 czerwca, godz. 17, Grabowo

(źródło: www GK w Gołdapi)

W czwartek (19/06), w sali konkerencyjnej Urzędu Miejskiego, odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miejskiej w Gołdapi. Początek posiedzenia o godzinie 12.

Policjanci z Gołdapi zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Artur D. i Jacek G. zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy i pieniądze. Zachowali się tak, mimo tego, że mężczyzna kupił im piwo i papierosy. Teraz obaj podejrzani o kradzież w więzieniu mogą spędzić 5 lat.

Pokrzywdzony około godziny 4:30 szedł w kierunku dworca autobusowego w Gołdapi. W pewnym momencie mężczyznę zaczepiło trzech młodych ludzi, którzy poprosili o postawienie im piwa. Mężczyzna chcąc pozbyć się natrętów kupił im alkohol oraz papierosy. Następnie razem z nowymi znajomymi wypił piwo w krzakach w okolicy dworca. Jak ustalili policjanci, w trakcie spożywania piwa jeden ze sprawców zabrał pokrzywdzonemu telefon komórkowy, a drugi po przeszukania kieszeni pokrzywdzonego zabrał mu 200zł i 200euro.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Gołdapi, znani policji sprawcy podobnych przestępstw, 28-letni Artur D. oraz 33-letni Jacek G. Wszyscy w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli od 2 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali skradziony telefon komórkowy.

(na podst. serwisu KWP w Olsztynie)

Policjanci z Gołdapi zatrzymali sprawcę pobicia 25-letniego mężczyzny. Podejrzany był kompletnie pijany. Stanie przed sądem. Jak mówią policjanci, nie po raz pierwszy.

Około godziny 1:00 patrolujący ul. Warszawską policjanci zauważyli biegnącego mężczyznę, który poinformował, że został pobity na stacji paliw. Policjanci zauważyli w pobliżu miejsca zdarzenia dwóch młodych mężczyzn. Był wśród nich napastnik.

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o pobicie. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak wytrzeźwieje, zostaną mu przedstawione zarzuty uszkodzenia ciała i groźby. 25-letni mieszkaniec Gołdapi jest dobrze znany policji i wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

(na podst. serwisu KWP w Olsztynie)

GOLDAP.PL: Obwodnica Gołdapi: Kolejny ważny etap
Dyrektor Olsztyńskiego Oddziału Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz podjął decyzję o wyborze wykonawcy obwodnicy Gołdapi.

GOLDAP.PL: Zmagania najsilniejszych
Na zaproszenie gołdapskich strażaków od 16 do 19 czerwca w Gołdapi przebywa grupa ciężarowców z Tarki (powiat Jarocin).

GOLDAP.PL: Żytkiejmy: wystawa akwareli
W imieniu Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy akwareli autorstwa Natalii Dorushiny oraz podsumowanie konkursu plastycznego "Nasz krajobraz w kolorach tęczy" w środę 18 czerwca br. o godz. 13.00 do siedziby Parku w Żytkiejmach.

Chuligani niszczą wszystko, co napotkają na drodze
Pobite lampy oświetleniowe, połamane kosze na śmieci i ich blaszane wkłady, zniszczone ławki w parku oraz zieleń, skradzione kwiatki z rabat - to obraz, jaki mieszkańcy widzą praktycznie codziennie.

Jeszcze przez kilka miesięcy skazani są na bezdomność
Kilka tygodni temu dwie rodziny straciły dach nad głową. Znalazły się osoby, które chętnie pomogły rodzinie z Surmin. Państwo Chojnowscy z Żelazek nadal czekają na pomoc. Tracą nadzieję, że uda im się szybko odbudować dom.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzaga sobie jednak prawo do usuwania lub modyfikowania tych treści wg własnego uznania. Przypominamy, że osoby zamieszczające wypowiedzi sprzeczne z polskim prawem mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Jeśli zauwazyłeś taki komentarz, poinformuj o tym Redakcję.


   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009